22.10.2020

23:02

(VIDEO) LIGA EVROPE! Liberec ŠOKIRAO Belgijance i poslao PORUKU Zvezdi!

Odigrane su preostale utakmice prvog kola grupne faze Lige Evrope, a najveće iznenađenje desilo se u Zvezdinoj grupi gde je Slovan Liberec slavio na svom terenu protiv Genta 1:0. Milan je potvrdio dobru formu iz Italije, dok je na meču Viljareala i Sivasa viđeno osam golova

Utakmica koja privlači najviše pažnje je ona iz grupe gde nastupa Crvena zvezda. Slovan iz Libereca je dočekao Gent na svom terenu, a na iznenađenje mnogih domaćin je slavio protiv belgijske ekipe sa 1:0.

Uspeli su igrači Libereca da povedu u 29. minutu i tako uvedu meč u ritam koji njima odgovara. Dominirao je Gent, ali nije moglo da probije bedem koji je postavio Pavel Hofič.

Imali su Belgijanci velike šanse preko Depotra i Fortune, ali nisu uspeli da postiglu gol. Ovo je velika opomena za Crvenu zvezdu koja u narednom kolu Lige Evrope dočekuje upravo Slovan Liberec!

Seltik je na svom terenu dočekao Milan i izgubio sa 3:1.

Rosoneri motivisani posle pobede u velikom derbiju dela madonina, otišli su na Ostrvo i upisali novu ovosezonsku pobedu. Rade Krunić je načeo mrežu rivala, a Diaz dva minuta pre poluvremena podigao na 2:0. Uspeo je Eljousi da smanji rezultat u 76. minutu. Morao je Seltik da krene na sve ili ništa što je otvorilo prostora za kontre Milana. Sevnula je jedna preko Saelmakersa i Haugea, a mladi norvežanin upisao je prvi gol u crno-crvenom dresu.

Goleada na meču Viljareala i turskog Sivasa. Povela je "žuta podmornica" sa 2:0, ali je do poluvremena Sivas uspeo da izjednači. U drugom poluvremenu Pako Alkaser je ušao u igru i prelomio meč u korist svoje ekipe. Postigao je nekadašnji napadač Barselone dva gola za četiri minuta i tako postavio konačnih 5:3!

Hapoel Ber Ševa - Slavija Prag 3:1(1:0)
(Agudelo 45, Akolaste 86,88 - Provod 75)

Bajer Leverkuzen - Nica 6:2(2:1)
(Amiri 11, Alario 16, Diabi 61, Belarabi 79,84, Vic 88- Guiri 31, Klod Moris 90)

Seltik - Milan 1:3(0:2)
(Eljousi 76 - Krunić 14, Diaz 42, Hauge 90)

Sparta Prag - Lil (0:1)

Grupa I:
Viljareal - Sivas 5:3(2:2)
(Kubo 13, Baka 20, Fojt 54, Alkaser 74,78 - Kojode 33, Jatabare 43, Gradel 64)

(Jusuf 29)

Petković iz Brisela: Priština donosi političke odluke koje imaju za cilj proterivanje Srba sa KiM! Naš predlog ocenjen kao konstruktivan!

U Briselu, u okviru dijaloga Beograda i Prištine, završen je sastanak delegacije Beograda predvođene direktorom Kancelarije za KiM Petrom Petkovićem, u kojoj su i finansijski eksperti, sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom i njegovim timom. Očekuje se da je glavna tema današnjih sastanaka u Briselu bila odluka takozvane centralne banke Kosova da zabrani upotrebu dinara na KiM.