17.02.2021

20:15 >> 22:54

TOTALNA LUDNICA U LIGI ŠAMPIONA! Juve pao u Portugalu, goleada u Španiji! /VIDEO/

Fudbaleri Porta i Borusije Dortmund slavili su u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona protiv Juventusa, odnosno Sevilje

Porto je kod kuće rezultatom 2:1 bio bolji od Juventusa.

"Zmajevi" su dva puta "na foru" uhvatili goste i na samim počecima oba poluvremena im dali po gol.

Prvo je Mehdi Taremi u drugom minutu iskoristio glupost koju je napravio Rodrigo Bentankur u pokušaju da vrati loptu golmanu Ščešnjem. Taremi je došao do lopte i poslao ju je u mrežu.

Slavlje igrača Porta posle prvog gola

U prvom napadu u drugom poluvremenu je Musa Marega iznenada ušao u šansu i još jednom je zatresao mrežu "stare dame" koja je tada bila na ivici provalije.

Ipak, gol nade pred revanš je za "bjankonere" postigao Federiko Kjeza u 82. minutu posle dodavanja Rabioa.

Inače, Italijani mogu biti zadovoljni što su kući ispraćeni samo sa dva gola u mreži, pošto je Porto mogao mnogo bolji rezultat da ima iz prve utakmice osmine finala.

Porto - Juventus 2:1 (1:0)

/Taremi 2, Marega 46 - Kjeza 82/

STADION: "Dragao" (Porto)

SUDIJA: Karlos del Sero Grande (Španija)

PORTO: Marćesin - Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi - Korona (od 90. Endiaje), Uribe, Oliveira (od 90. Čiko Konseisao), Otavio (od 57. Luis Dijaz) - Marega (od 66. Grujić), Taremi. Trener: Serđo Konseisao.

JUVENTUS: Ščešnji - Danilo, De Liht, Kjelini (od 35. Demiral), Aleks Sandro - Kjeza, Rabio, Bentankur, Mekeni (od 63. Morata) - Kuluševski (od 77. Remzi), Ronaldo. Trener: Andrea Pirlo.

Još uzbudljivije je bilo u Sevilji, gde je domaći tim poražen sa 3:2 od Borusije Dortmund.

Nije delovalo da će se utakmica tako završiti kada je Suso u sedmom minutu doneo prednost Andalužanima.

Međutim, već u 19. minutu je na semaforu pisalo 1:1, pošto je pravi evrogol postigao Mahmud Daud.

Do poluvremena je Erling Haland sa dva gola totalno upropastio Sevilju. Najpre je u 27. minutu preokrenuo rezultat, a na 3:1 je povisio dva minuta pre kraja prvog dela.

"Milioneri" slave jedan od Halandovih golova

U drugom poluvremenu je Sevilja bila nešto opsanija, čak je pogodila i stativu preko Oskara, ali je delovalo da će im gol izmaći. Ipak, da se to ne dogodi, pobrinuo se Luk de Jong koji je u 84. minutu vratio neizvesnost u dvomeč pred revanš na "Signal Iduna Parku".

Sevilja - Borusija Dortmund 2:3 (1:3)

/Suso 7, De Jong 84 - Daud 19, Haland 27, 43/

STADION: "Ramon Sančez Pishuan" (Sevilja)

SUDIJA: Dani Makelije (Holandija)

SEVILJA: Bono - Navas, Kunde, Dijego Karlos, Eskudero - Žordan (od 72. Oskar), Fernando, Rakitić (od 46. Gudelj) - Suso (od 60. De Jong), En Nesiri (od 60. El Hadadi), Gomez (od 60. Tores). Trener: Đulen Lopetegi.

BORUSIJA: Hic - Bauza, Akandži, Humels, Gereiro (od 76. Paslak) - Daud (od 89. Menije), Džan, Belingem - Rojs (od 80. Brandt), Sančo - Haland. Trener: Edin Terzić.

Tok meča

KRAJ! Utakmice su završene! Porto je slavio kod kuće sa 2:1, a Borusija u gostima rezultatom 3:2!

84. minut - GOOOOOOOL! Luk de Jong daje gol za Sevilju i smanjuje na 3:2!

82. minut - GOOOOOOL! Federiko Kjeza smanjuje prednost Porta na 2:1! Šutirao je posle proigravanja Rabioa i pogodio, iako je delovalo da nije loptu zahvatio kako je želeo.

80. minut - Grujić je pokušao glavom da zatrese mrežu Juventusa, ali nije uspeo u tome.

74. minut - Stativa! Oskar je izveo slobodan udarac za Sevilju, ali nije imao sreće da smanji prednost Borusije.

72. minut - Džejdon Sančo je propustio izglednu priliku da povisi na 4:1 za "milionere".

68. minut - Pokušao je Korona makazicama da povisi na 3:0 za Porto, ali je Ščešnji prebacio loptu u korner.

66. minut - Marko Grujić je zamenio Musu Maregu i pokušaće da osigura pobedu Porta.

65. minut - Dobar šut Rodriga Betankura, ali preko gola Porta.

52. minut - Serđo Oliveira je opasno šutirao, ali je Ščešnji uspeo da spreči "zmajeve" da dođu do tri gola prednosti.

46. minut - GOOOOOOOL! Porto vodi 2:0! Ovog puta je strelac Musa Marega!

46. minut - Utakmice su nastavljene, Nemanja Gudelj je zamenio Ivana Rakitića.

POLUVREME! Završeno je prvih 45 minuta na oba stadiona!

43. minut - GOOOOOOL! Novi pogodak Halanda, Borusija vodi 3:1! Norvežanin je zatresao mrežu posle kontre koja je "sevnula" nakon lako izgubljene lopte Papua Gomeza.

41. minut - Malo je falilo da Juve ni iz čega izjednači. Kuluševski je proigrao Rabioa, a ovaj je dobro šutirao. Međutim, istakao se golman Marćesin.

38. minut - Nestvarno deluje šta Porto radi Juventusu. "Stara dama" igra u skladu sa nadimkom...

35. minut - Merih Demiral menja Đorđa Kjelinija koji se žalio na povredu.

34. minut - Razigrala se Borusija. Uputio je Haland pravu bombu ka golu Sevilje, ali je golman Bono uspeo da odbije loptu u korner.

27. minut - GOOOOOOL! Haland donosi preokret Borusiji! Odigrao je sjajan dupli pas sa Sančom i smestio loptu u mrežu.

22. minut - Umalo da Porto povede 2:0, ali su gosti imali sreće, pa je lopta posle šuta zakačila nekog, prošla tik pored stative i završila u korneru.

19. minut - GOOOOOOL! Borusija dolazi do izjednačenja! Evrgol Mahmuda Dauda!

7. minut - GOOOOOOL! Suso donosi prednost Sevilji! Španac je lepim lažnjakom izbacio Sanča, šutirao, lopta je zakačila Humelsa i završila je iza leđa Hica.

2. minut - GOOOOOOL! Porto vodi 1:0, strelac je Mehdi Taremi! Iranac je iskoristio lošu povratnu loptu Bentakura ka Ščešnjem i zatresao je mrežu gostiju.

21.00 - Utakmice su počele!

20.30 - Srpski reprezentativci Nemanja Gudelj i Marko Grujić se nisu našli u startnoj postavi, već će šansu čekati s klupe.

20.15 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmica osmine finala Lige šampiona.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.