30.03.2021

15:23 >> 17:54

RUTINSKA POBEDA ZVEZDE! Crveno-beli poslednji polufinalisti Kupa Srbije /VIDEO/

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su rezultatom 3:0 IMT na stadionu "Rajko Mitić" u poslednjoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije

Ekipa Dejana Stankovića se tako pridružila Partizanu, Vojvodini i Radniku iz Surdulice u polufinalu najmasovnijeg klupskog takmičenja u državi.

Pobedu Crvenoj zvezdi su doneli Dijego Falćineli, Aleksandar Katai i Filipo Falko golovima u prvoj četvrtini utakmice.

Crveno-beli su već u 21. minutu imali tri gola prednosti i od tada su rezultat čuvali do kraja.

Igrao se četvrti minut kada je Dijego Falćineli glavom zatresao mrežu gostiju, posle centaršuta Milana Rodića, a već u 11. je Katai majstorijom iz slobodnog udarca duplirao prednost domaćeg tima. Konačan rezultat je deset minuta kasnije postavio Falko posle fenomenalne akcije crveno-belih.

Osim ta tri gola, Zvezda je u prvom delu imala šansu i preko Slavoljuba Srnića u šestom minutu, ali je šutirao pored gola.

Sa druge strane, gosti su u nekoliko navrata opasno pretili golmanu Zoranu Popoviću, ali je on bio na visini zadatka, a u ostalim situacijama je ekipa sa Novog Beograda šutirala van okvira.

Drugo poluvreme je bilo neuporedivo manje zanimljivo, a nekoliko slabijih prilika je imala Crvena zvezda, ali je mreža Andrije Katića mirovala do kraja meča.

CRVENA ZVEZDA - IMT 3:0 (3:0)

/Falćineli 4, Katai 11, Falko 21/

Stadion: "Rajko Mitić".   Sudija: Pavle Tomić.

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Milunović (od 36. Nikolić), Degenek, Rodić – Sanogo (od 46. Petrović) – Srnić, Falko (od 46. Vukanović), Katai (od 68. Bakajoko), Ivanić – Falćineli (od 68. Pavkov).

IMT: Katić – Vukašinović, Damjanović, Marković, Zorić – Stefanović (od 78. Purić), Glišić, Kijevčanin (od 61. Ilić), Stamenić (od 69. Fofana) – Lazović (od 69. Todorović), Lučić (od 78. Aćimović).

Kraj! Crvena zvezda je slavila sa 3:0 u poslednjoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije!

89. minut - Ivanić je šutirao nakon što je ispao golman IMT-a Katić, ali je sa gol linije loptu izbacio Damjanović.

86. minut - Pokušao je Pavkov "iz kolena" sa 20 metara, ali je mladi golman Katić bio na visini zadatka.

83. minut - Glišić je šutirao iz slobodnog udarca preko gola, a tom prilikom se golman Popović udario u stativu. Srećom, deluje da će sve biti u redu sa njim.

78. minut - Ilić je pripretio, ali je Popović još jednom bio na visini zadatka.

78. minut - Aćimović i Purić u ekipi IMT-a menjaju

71. minut - Šutirao je Pavkov posle kornera, ali je Katić bio siguran.

69. minut - Srđan Todorović i Beko Fofana menjaju Lazovića i Uroša Stamenića.

68. minut - Milan Pavkov i Aksel Bakajoko su u igri umesto Dijega Falćinelija i Aleksandra Kataija.

66. minut - Nisu uspeli domaći fudbaleri da kazne grešku gostiju, pošto je Falćineli oklevao i na kraju nije ni šutirao iz odlične pozicije.

63. minut - Prvu priliku u drugom delu imala je Crvena zvezda. Dijego Falćineli je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

Detalj sa utakmice

61. minut - Stefan Ilić menja Veljka Kijevčanina.

54. minut - Traže penal gosti, ali sudija Tomić samo odmahuje rukom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Njegoš Petrović i Aleksa Vukanović menjaju Sekua Sanoga i Filipa Falka.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 3:0, ali se mora istaći da je i IMT imao svoje šanse.

37. minut - Glišić je bio u prilici, ali je šutirao pored gola Popovića.

36. minut - Nemanja Milunović je zbog bolova napustio igru, a zamenio ga je Veljko Nikolić.

28. minut - Posle trećeg Zvezdinog gola je malo pao ritam utakmice, pa se u ovim momentima ne dešava ništa uzbudljivo na "Marakani".

21. minut - GOOOOOOOL! Crveno-beli vode 3:0! Filipo Falko daje svoj prvi gol u dresu šampiona Srbije. Sjajna akcije Zvezde koju je neverovatnim dodavanjem započeo golman Popović, a na kraju je Ivanić asistirao Falku.

18. minut - Još jedna šansa za IMT, ali Zorić šutira pravo u Popovića.

16. minut - Neshvatljivu grešku napravio je Miloš Degenek, preskočio je loptu u šesnaestercu, a do nje je došao mladi Lučić koji je pokušao da kazni to, ali je šutirao pored gola.

11. minut - GOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 2:0! Maestralan gol Aleksandra Kataija iz slobodnog udarca.

7. minut - Maestralna odbrana Popovića. Golman crveno-belih je posle kornera IMT-a bio na velikim mukama, ali je pokazao klasu.

6. minut - Dobru šansu je imao Srnić. Lepo ga je proigrao Falko, ali je Srnić šutirao pored gola.

4. minut - GOOOOOOL! Zvezda vodi 1:0! Digeo Falćineli je strelac! Rodić je centrirao sa leve strane, a Italijan je glavom smestio loptu u mrežu.

Utakmice je počela!

15.20 - Crvena zvezda ne može da računa na Borjan, Gajić, Kanga, Ben, Gavrić, Krstović..

15.15 - Dobrodošli u lajv prenos poslednjeg četvrtfinalnog meča u Kupu Srbije za ovu sezonu. Crvena zvezda i novobeogradski drugoligaš IMT odmeriće snage na stadionu Rajko Mitić.