14.04.2021

22:47 >> 22:53

LIVERPUL NEMOĆAN NA ENFILDU! Gvardiolina mašinerija peokrenula, pa slavila! /VIDEO/

Mančester Siti i Real Madrid novi su učesnici polufinala ovogodišnje Lige šampiona. Građani su u Dortmundu savladali Borusiju sa 2:1, dok je na Enfildu meč završen bez golova!

Kako stvari stoje, Mančester siti je na pragu jedne od najuspešnijih sezona u istoriji!

Titula prvaka Engleske je blizu, a Pep Gvardiola je poznat kao trener gladan trofeja i učinio je sve što je u njegovoj moći da mu Borusija bude samo još jedna uspešno pređena prepreka do finalnog cilja- titule Lige šampiona!

Sa druge strane, Real je odbranio dobar rezultat iz prvog meča protiv Liverpula i iako i jedni i drugi imaju ogromne kadrovske probleme, Zidanovi izabranici su ostvarili željeno! Ruku na srce Liverpul je imao mnogo bolje šanse, ali je Kurtoa bio odličan i uspeo da ostane nesavladan!

U Dortmundu je Borusija imala stvar u svojim rukama i rezultat koji je vodi dalje!

Poveo je nemački tim u 16. minutu golom Belingema, ali ipak nisu izdržali pritisak!

Siti je preokrenuo pogotcima Marez 55. minutu sa bele tačke i lepim golom Foden u 75 minutu susreta!

BORUSIJA DORTMUND - MANČESTER SITI 1:2 (1:0)

Stadion: Signal Iduna Park        Sudija: Del Kero (Španija)

Strelci: Belingem 16' - Marez 55'p., Foden 75'

Borusija: Hic - Mori, Akandži, Humel, Gereiro - Belingem, Džan, Daud - Knojf, Haland, Rojs.

Mančester Siti:  Ederson - Voker, Stons, Dijaš, Zinčenko - De Brujne, Rodri, Gindogan - Marez, Silva, Foden.

Liverpul - Real Madrid 0:0

Stadion: Enfild             Sudija: Kupers (Holandija)

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Filips, Kabak, Robertson - Vajnaldum, Fabinjo, Milner - Salah, Firmino, Mane.

Real Madrid:  Kurtoa - Valverde, Militao, Načo, Mendi - Modrić, Kazemiro, Kros - Asensio, Benzema, Vinisijus.

KRAJ! Liverpul nije uspeo da naknadi minus iz prve utakmice, dok je Mančester Siti pobedio nakon preokreta i srušio snove Milionera.

86. minut Priliku za Siti, propustio je Marez, a u Engleskoj Liverpul ne dolazi do gola.

82. minut Klop je ubacio Šaćirija i Čemberlena, a izašli su Mane i Firmino. Na drugoj strani, Isko je ušao umesto Asensija.

U Nemačkoj, Mančester Siti lagano privodi meč kraju. Bez velikih uzbuđenja.

81. minut Velika prilika za Benzemu. Nakon centaršuta sa desne strane, Francuz je ostao sam, ali je šutirao neprecizno glavom.

75. minut MANČESTER SITI JE REŠIO PITANJE PROLASKA U POLUFINALE! Foden je preokrenuo rezultat.

Bernardo Silva je nakon akcije iz kornera dodao loptu do Fodena, koji je snažno šutirao iskosa sa ivice šesnaesterca, a golman Borusije je bio nemoćan.

72. minut Zidan je napravio izmene. U igru su ušli Rodrigo i Ordiozola, a izašli Vinisijus i Kros. Sve je manje vremena za Liverpul.

70. minut Žota je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

69. minut KAKVA ŠANSA ZA LIVERPUL! Firmino je šutirao iz neposredne blizine, ali je bio izblokiran.

U Nemačkoj, velika šansa za Borusiju. Humels je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola.

66. minut Vinisijus je pokrenuo kontru, ali je Alison stigao na vreme do lopte.

64.minut Real se skroz povukao. Liverpul ne odustaje od gola.

61. minut Klop je napravio dvostruku izmenu. Na terenu su Alkantara i Žota, a iz igre su izašli Milner i Kabak. Trener Liverpula je rešio da ide na sve ili ništa.

58. minut Velika šansa za Mančester Siti. Rodri pogađa prečku. Ostaje 1:1.

55. minut Na Enfildu, Liverpul nastavlja da napada, ali Zinedin Zidan je očigledno našao rešenje da ne primi gol.

55. minut GOL ZA SITI! Marez precizan sa bele tačke!

52. minut U međuvremenu, penal za Mančester Siti u Dortmundu.

50. minut Na Enfildu, Liverpul ima terensku inicijativu, međutim jalovo.

46. minut Počelo je drugo poluvreme. Nema promena na početku. Odmah na početku drugog poluvremena, Firmino je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Kurtoa sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner.

45. minut - Kraj prvog dela susreta! Samo jedan gol na dva meča, a postigli su ga igrači Borusije!

42. minut - Dve odlične šanse za Klopov tim, ali Kurtoa kao da je začarao mrežu! Prvo je Salah pucao malo preko prečke, a onda je Vajnaldum promašio izvanrednu priliku!

39. minut -  Imao je šansu  Zinčenko za Siti, ali je posle kornera i njegovog udarca glavom, loptu koja je išla pod prečku golman Borusije sprečio da uđe u gol!

38. minut - Razočaravajuć period na oba susreta! Očekivalo se mnogo više od ovih mečeva... Možda nas igrači demantuju u nastavku! Liverpul može da žali zbog tri odlične prilike!

35. minut - Izuzetno nezanimljiv meč u Engleskoj! Moraju Klopovi izabranici hitno da se trgnu ako planiraju da ugroze Real!

32. minut - Marez je prvi stigao do odbijene lopte u šesnaestercu i odmah pucao nisko po sredini gola! Jedan od igrača domaćih je izbacio u aut i od sjajne šanse za izjednačenje, samo korner!

28. minut - Umalo da Haland dođe u stopostotnu šansu za gol, ali je na vreme intervenisala odbrana Mančestera!

26. minut  - Au kakav šut De Brujnea! Umalo da Gvardiolin tim izjednači, ali je lopta pogodila prečku nakon što je šutnuo sa ruba šesnaesterca!

25. minut - Robertson i Kazemeiro su dobili javne opomene!

22. minut - Mirno je i u Nemačkoj! Posle gola Borusija ljubomorno čuva prednost!

19. minut - Uspavanka na Enfildu! Furiozno je krenuo Liverpul, imao 2 odlične šanse na početku meča, ali Real je svemu odoleo i okrenuo sve na svoju vodenicu! Njima odgovara pad tempa!

16. minut - GOL! Sjajan početak za nemačkli tim! Vodi Borusija golom Džuda Belingema! Sada tim iz Dortmunda ima rezultat koji ih vodi u polufinale!

11. minut - Miran period prekinuo je Milner koji je sjajno šutirao sa preko 20 metara, ali se istakao Kurtoa! Sjajan je Belgijanac danas!

5. minut - Siti dominira na početku meča sa Borusijom, ali i dalje nema izglednih šansi...

4. minut - Pokušao je i Mane! Ali je lopta posle njegovog udarca glavom otišla pored gola!

2. minut - Sjajna šansa za Salaha da dovede Liverpul u vođstvo! Falila mu je koncentracija! Bio je oči u oči sa golmanom, ali nije se najbolje snašao! Odbranio je Kurtoa bez problema!

1. minut -  Mečevi su počeli! Nadamo se uzbuđenjima...

20:40 Sat vremena pre utakmice, kamenovan je autobus Real Madrida. Povređenih srećom nije bilo.

20:22 Real je kroz istoriju čak četiri od deset puta ispadao kada je u prvoj utakmici evropskih dvomeča pobeđivao s tim rezultatom

Enfild

20:15 - Dobro došli na lajv prenos revanš mečeva četvrtfinala Lige šampiona između Liverpula i Real Madrida, odnosno Borusije i Mančester Sitija. Sve detalje sa ovih mečava možete pratiti uz portal Informer.rs!

Fiona i Šrek stigli u Svilajnac! Ko su ovi ljudi?