17.04.2021

17:44

BAJERNU DERBI VRHA TABELE! Šalke opravdao naziv 04! /VIDEO/

Nastavljeno je 29. kolo Bundeslige. Bajern Minhen je uspeo da se oporavi od eliminacije u Ligi šampiona, savladavši Volfsburg rezultatom 3:2

Danas je nastavljeno 29. kolo Bundeslige. U derbiju kola, Bajern Minhen je kao gost savladao ekipu Volfsburga rezultatom 3:2 (3:1) iskoristivši tako sinoćni kiks Lajpciga.

Bajern je poveo već u 15. minutu protiv Musijale. Čupo Moting je duplirao prednost u 24. minutu.

Domaćin je smanjio preko VVeghorsta u 35. minutu, a Musijala je svojim drugim golom na meču u 37. minutu postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je do kraja meča uspeo da smanji prednost preko FIlipa u 54. minutu.

Nakon ove utakmice, Bajern Minhen je na prvom mestu sa 65 bodova, dok je Volfsburg na 3. mestu sa 54 osvjena boda.

Frajburg je bio bolji na svom terenu od prežaljenog Šalkea rezultatom 4:0, a golove su postigli Holer u 7. minutu, Salai u 22. minutu, a dvostruki strelac, bio je Ginter u 50. i 74. minutu.

Nakon ovog meča, Frajburg je na 9. mestu sa 40 osvojenih bodova, dok je Šalke poslednji sa svega 13 osvojenih bodova.

Union Berlin je bio bolji od Štutgarta rezultatom 2:1. Strelci golova za domaći tim, bili su Promel u 20. minutu i Musa u 43. minutu, dok je strelac utešnog gola za Štutgart bio Foster u 49. minutu.

Union Berlin nakon ove utakmice zauzima 8. mesto sa 43 osvojena boda, dok je Štutgart dve pozicije ispod sa 39 bodova.

Jedini meč bez golova, viđen je u Augzburgu, gde je domaći tim ugostio Arminiju Bilefeld, dok je Borusija Menhengladbah savladala Ajntraht sa 4:0!