20:25

Dva gola i tri asistencije Halanda! Borusija RAZBILA Kostićev Ajntraht

Reuters

Fudbaleri Borusije Dortmund sjajno su počeli novu sezonu Bundeslige

Oni su u prvom kolu bili bolji od Ajntrahta iz Frankfurta na svom terenu rezultatom 5:2.

Meč je obeležio fantastični Erling Haland koji je upisao dva gola i tri asistencije.

Prvi gol na meču postigao je Marko Rojs u 23. minutu, a Feliks Paslak je četiri minuta kasnije autogolom doneo izjednačenje gostima.

Ipak, već u 32. minutu je Torgan Azar vratio Borusiju u vođstvo, dok je dva minuta posle toga prvi gol u sezoni postigao i Erling Haland.

Na semaforu je pisalo 4:1 već u 40. minutu kada je Rojs iskoristio kiks golmana Kevina Trapa, ali je ubrzo došla ispravka iz VAR sobe, pošto je prethodno lopta napustila granice igrališta.

Đovani Rejna je u 58. minutu ipak postigao gol posle kog je na semaforu ostalo 4:1.

Do drugog gola na meču je Haland stigao u 70. minutu kada je povisio na 5:1.

Konačan rezultat je u 86. minutu postavio Jens Peter Hauge pogotkom kojim je samo koliko-toliko ublažio poraz gostiju.

Za ekipu Ajntrahta je reprezentativac Srbije Filip Kostić odigrao 85 minuta, ali bez konkretnog učinka.