22:52

DA SE ZNA KO JE ŠAMPION! Atletiko rutinski pobedio Barselonu /VIDEO/

Reuters

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Barselonu u derbiju osmog kola španske La Lige

Utakmica na "Vanda Metropolitanu" završena je rezultatom 2:0, a oba gola pala su u prvom poluvremenu.

"Jorgandžije" su povele u 23. minutu preko Tome Lemara koji je posle sjajne akcije izbio sam ispred Ter Štegena i rutinski ga je matirao.

Drugi put je golman Katalonaca loptu iz mreže morao da vadi minut pre odlaska na odmor.

Tada ga je savladao bivši saigrač Luis Suarez koji je hladnokrvno pogodio gol gostiju iz kontranapada nakon proigravanja od strane Lemara koji je tako Urugvajcu vratio asistenciju.

To je Suarezu bio prvi gol koji je dao Barseloni i sada je mrežu tresao protiv svakog kluba protiv kog je igrao u Primeri, a bilo ih je 31.

Atletiko se ovim trijumfom izjednačio po broju bodova sa prvoplasiranim gradskim rivalom Realom, ali "kraljevski klub" ima odigran meč manje. Sa druge strane, Barselona se nalazi na deobi devete pozicije sa Betisom.