13.11.2021

16:51

KAKAV BLAM! Srbija se OBRUKALA protiv ALBANIJE! Za četiri minuta u našoj mreži DVA GOLA!

fss.rs

Omladinska selekcija Srbije (U19) igrala je nerešeno – 2:2 (1:0) sa Albanijom u Elbasanu u okviru 2. kola prvog kruga kvalifikacija za odlazak na Prvenstvo Evrope

Posle pobede na startu protiv Severne Makedonije (2:1) imali su izabranici selektora Dejana Brankovića novu pobedu u džepu, dva gola prednosti pred kraj utakmice, a onda su domaćini uspeli da postignu dva gola i izbegnu poraz.

SRBIJA - ALBANIJA 2:2 (1:0)

STRELCI: 1:0 N.Mituljikić 42, 2:0 Lazetić 77, 2:1 Nerguti 84, 2:2 Špendi 88. Stadio: Elbasan Arena. Sudija: Pavel Orel (Češka).

SRBIJA: Lukić, Despotovski, Petković, Subotić, Krsmanović, Stanković, Miletić, Motika, N.Mituljikić (84. Đorđević), J.Mituljikić (61. Lazetić), Ajdar (85. Gluščević). Selektor Dejan Branković

ALBANIJA: Simoni, Bitići, Preka, Zali, Hisaj (72. Derviši), Nergiti, Mata (90. Cipi), Bibo (72. Špendi), Zenelaj (78. Alivoda), Toki, Pježka (78. Zajsar). Selektor Armando Cungu

Srbija je odigrala korektnu utakmicu, praktično sve do 84. minuta kada su Albanci iskoristili trenutak nepažnje u našoj zadnjoj liniji i došli u situaciju da se bore za remi.

Pre toga imali su domaćini jedanaesterac koji je sjajni Lukić odbranio i činilo se tada da će Srbija ostvariti pobedu koja je definitivno vodi u elit rundu kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope.

Odluka o drugom putniku, pored Francuske koja je ostvarila dve pobede, pašće 16.novembra kada igraju Francuska – Srbija, odnosno Albanija – Severna Makedonija.