18:00 >> 22:54

BAJERN OPET PONIZIO BARSU! Katalonci prvi put u ovom veku eliminisani u grupi LŠ! "Večiti šampion" se vratio u LE /VIDEO/

Reuters

Fudbaleri Bajerna su još jednom ponizili Barselonu i uz pomoć Benfike je eliminisali iz Lige šampiona

Bajern je na svom terenu rezultatom 3:0 pobedio Barselonu, a Benfika je sa 2:0 savladala kijevski Dinamo u Lisabonu, pa je tim rezultatima katalonski gigant ispao u Ligu Evrope, kao trećeplasirani tim iz grupe E Lige šampiona.

Prvu poziciju u toj grupi zauzeo je Bajern, drugu Benfika, a četvrtu Dinamo Kijev.

Barselona je inače prethodni put u grupi Lige šampiona eliminisana još davne 2000. godine.

Najzanimljivija situacija je pre poslednjeg kola bila u grupi G, gde su sve ekipe mogle da prođu dalje, a nijedna nije bila sigurna. Na kraju Lil i Salcburg su pobedama nad Seviljom i Volfsburgom prošli u osminu finala.

Lil je u gostima sa 3:1 bio bolji od nemačkog tima, dok je Salcburg na svom terenu minimalnim rezultatom srušio Sevilju.

Prvo mesto u grupi G je pripalo Lilu, drugo Salcburgu, a "večiti šampion" Lige Evrope Sevilja se seli u omiljeno takmičenje. Evropsku bajku je završila ekipa Volfsburga.

Rasplet u grupi F ćemo imati u četvrtak, pošto je utakmica između Atalante i Viljareala odložena zbog snega.

U drugom meču su Mančester junajted i Jang Bojs remizirali na "Old Trafordu" 1:1 i zauzeli su prvo i četvrto mesto u grupi, dok će se za drugo boriti "boginja provincije" i "žuta podmornica".

U utakmici koja će biti odigrana u Bergamu, obe ekipe bi pobeda odvela u osminu finala, a nerešen ishod ide na ruku Viljarealu.

Nešto ranije su odigrane i utakmice u grupi H, a tu je Čelsi u nadoknadi vremena prepustio prvu poziciju ekipi Juventusa.

U osminu finala su sa prve pozicije otišli Mančester siti, Liverpul, Ajaks, Real Madrid, Bajern Minhen, Mančester junajted, Lil i Juventus, dok će njima potencijalni rivali biti drugoplasirani Pari Sen Žermen, Atletiko Madrid, Sporting, Inter, Benfika, Salcburg, Čelsi i Atalanta ili Viljareal.

Grupa F

Mančester junajted - Jang Bojs 1:1 (1:1)
Grinvud 9 - Rider 42

Atalanta - Viljareal (odloženo za četvrtak)

Tok mečeva

Kraj! Grupna faza Lige šampiona je skoro završena, a definitivno će biti okončana u četvrtak kada Atalanta i Viljareal odigraju odloženu utakmicu.

89. minut - GOOOOOL! Utešni pogodak za Volfsburg postiže Renato Štefen i "vukovi" smanjuju na 3:1 protiv Lila.

78. minut - GOOOOL! Lil je poveo 3:0 protiv Volfsburga u Nemačkoj, a sada je mrežu zatresao Ejndžel Gomes.

72. minut - GOOOOOOL! Lil vodi 2:0 na gostovanju Volfsburgu, a gol je postigao Džonatan Dejvid.

64. minut - Crveni karton za Žoana Žordana! Fudbaler Sevilje je dobio drugu javnu opomenu i mora ranije na tuširanje.

62. minut - GOOOOOOL! Bajern vodi 3:0 protiv Barselone, a gol je sada postigao Džamal Musijala.

50. minut - GOOOOOOL! Salcburg vodi 1:0 protiv Sevilje, a strelac je Noa Okafor.

Utakmice su nastavljene!

Poluvreme! Na ovih pet utakmica je viđeno sedam golova za sada.

43. minut - GOOOOOOOOL! Bejrn vodi 2:0 protiv Barselone! Sane je snažnim udarcem zatresao mrežu, a lopta je kroz ruke prošla Ter Štegenu.

42. minut - GOOOOOOOOOL! Jang Bojs dolazi do izjednačenja na "Old Trafordu", a gol za 1:1 je dao Fabijan Rider.

34. minut - GOOOOOOOOOL! Tomas Miler donosi prednost Bajernu protiv Barselone! Katalonci su sada u veoma nezavidnom položaju.

22. minut - GOOOOOOOL! Benfika vodi 2:0 protiv Kijevljana, a Žilberto je strelac.

Utakmica Atalanta - Viljareal odložena je za četvrtak! Tačan termin će naknadno biti utvrđen.

16. minut - GOOOOL! Roman Jaremčuk donosi prednost Benfiki protiv Dinama iz Kijeva.

11. minut - GOOOOOL! Lil vodi na gostovanju Volfsburgu, a strelac je legendarni Burak Jilmaz.

9. minut - GOOOOOOL! Mančester junajted vodi protiv Jang Bojsa, a strelac je Mejson Grinvud.

Počelo je preostalih pet utakmica.

Odložen početak utakmice Atalanta - Viljareal zbog snega.

Sneg u Bergamu

Kraj! Završene su prve dve utakmice, a rezultati su 3:3 u Sankt Peterburgu i 1:0 u Torinu.

90+4. minut - GOOOOOOOOOOL! Zenit dolazi do 3:3! Ozdoev je strelac!

85. minut - GOOOOOOOOOOL! Čelsi vodi 3:2! Timo Verner daje drugi gol na meču.

75. minut - Za sada je u drugom poluvremenu pao samo jedan gol, onaj koji je Lukaku postigao u Senkt Peterburgu.

62. minut - GOOOOOOOL! Lukaku donosi izjednačenje Čelsiju! Rezultat je sada 2:2 u Rusiji.

46. minut - Utakmice su nastavljene.

Poluvreme! Zenit vodi 2:1 protiv Čelsija, dok Malme gubi od Juventusa minimalnim rezultatom.

42. minut - GOOOOOOOOOOL! Zenit preokreće protiv Čelsija i vodi 2:1! Pogodak je postigao Sardar Azmun.

38. minut - GOOOOOOOOOL! Zenit dolazi do izjednačenja protiv Čelsija. Klaudinjo je poravnao na 1:1.

30. minut - Juventus i Čelsi i dalje vode po 1:0.

18. minut - GOOOOL! Juventus vodi protiv Malmea, a strelac je Mojze Kin.

15. minut - Rezultati se ne menjaju od gola Vernera u drugom minutu.

2. minut - GOOOOOOOL! Čelsi vodi u Sankt Peterburgu, a strelac je Timo Verner.

Utakmice su počele!

18.30 - Poznati su sastavi za prve dve utakmice dana, a od srpskih igrača će od prvog minuta zaigrati Veljko Birmančević.

18.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog poslednjih utakmica grupne faze Lige šampiona.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.