20.02.2022

18:26

BARSA PREGAZILA SLEPE MIŠEVE! Obamejang kao nekad, Valensija izbegla KATASTROFU (VIDEO)

Fudbaleri Barselone ubedljivo su savladali Valensiju na "Mestalji" rezultatom 4:1, u okviru 25. kola La Lige

Katalonci su do pobede stigli već u prvom poluvremenu, kada su u roku od 15 minuta postigli čak tri gola.

Dvostruki strelac bio je Pjer-Emerik Obamejang, najpre u 23. minutu, a onda i u 38, kada mu nije bilo teško da u prazan gol ubaci loptu posle dobre akcije Albe i Gavija.

Do kraja prvog dela, upisao se i Frenk de Jong koji je u 32. minutu preciznim udarcem savladao Mamardašvilija.

Katastrofu Slepih miševa sprečio je Karlos Soler, kada je glavom u 53. minutu prevario Ter Štegena na ubačenu loptu Gila.

Samo deset minuta kasnije Pedri je najlepšim golom na meču stavio tačku na ovaj duel. Bio je to sjajan udarac izvan šesnaesterca pod prečku.

Barsa se vratila na četvrtu poziciju na tabeli, imaju 42 boda, baš koliko i madridski Atletiko. Lider Real im beži čak 15 bodova.

Valensija je u jako lošoj formi, za pobedu u ligi ne zna od poslednjih sedam utakmica. Preciznije, tim sa Mestalje nema trijumf još od 20. decembra prošle godine, kada su dobili Levante.