13.07.2022

22:01 >> 23:34

MAĐARI PETARDIRALI TOBOL! Debakl bivših igrača Zvezde i Partizana! (VIDEO)

Printscreen You Tube

Fudbaleri Ferencvaroša plasirali su se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu deklasirali Tobol iz Kazahstana rezultatom 5:1 (3:1)

Mađarski šampion je u prvom meču remizirao bez golova, ali se u revanšu iskupio za sve promašaje iz prethodnog duela i do vrha napunio mrežu Kazahstanaca.

Delovali su nemoćno gosti, u čijem timu su igrali bivši igrači Zvezde i Partizana Dušan Jovančić (svih 90 minuta) i Zoran Tošić (do 78. minuta), asistent kod jedinog gola Tobola koji je podigao Sergejev u 23. minutu za 3:1.

Ferencvaroš je do tada već imao ubedljivih 3:0, pošto je Adama Traore do 17. minuta bio dvostruki strelac, dok je treći pogodak bio delo Tunišanina Lajdunija.

Kada je Basi u 74. minutu povisio na 4:1 bilo je jasno da će Mađari proći dalje. Isti igrač postavio je konačan rezultat u drugom minutu sudijske nadoknade, na asistenciju Lajdunija.

Za plasman u 3. kolo, Ferencvaroš će igrati protiv Slovana iz Bratislave, koji je posle produžetaka eliminisao Dinamo Batumi iz Gruzije rezultatom 2:1. U regularnom delu nije bilo golova, kao ni u prvom meču.

Šampion Slovačke je gubio od gruzijskog prvaka, kome je prednost doneo Davitašvili u 104. minutu, dok je preokretu kumovala asistencija bivšeg napadača Partizana Ivana Šaponjića u 115. minutu koji je spojio Barsegjana sa golom i usledilo je izjednačenje - 1:1.

Preokret i plasman u narednu fazu Slovanu doneo je iskusni Vladimir Vajs, reprezentativac Slovačke uspeo je u 123. minutu da zatrese mrežu i zakaže duel sa Mađarima.

Ferencvaroš - Tobol 5:1 (3:1) /prvi meč 0:0/

Traore 4, 17, Lajduni 21, Basi 74, 90+1. - Sergejev 23.

Kluž - Pjunik 2:2 (1:0)  /prvi meč 0:0/ Pjunik na penale prošao dalje
Boateng 6, Petrila 94 - Gajić 89, 119

Linfild - TNS  ​2:0 (1:0) /prvi meč 0:1/
Mulgru 94, Devin 95

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.