20.07.2022

19:57

HELSINKI NA KOLENIMA! Srbin STRELAC za Fince, bivši rival Partizana pred PROLASKOM! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Viktorije Plzenj pobedili su na gostovanju ekipu Helsinkija sa 2:1 (1:0), golovima Tomasa Čorija i Jana Kopica

Napadač češkog prvaka doneo je prednost Plzenju već u šestom minutu, preciznim udarcem sa 11 metara.

Srpski fudbaler Bojan Radulović bio je konstantna opasnost za odbranu gostiju. Samo je do poluvremena propustio dve velike prilike, u 39. i 41. minutu, da bi se početkom drugog dela iskupio za propušteno.

fudbaleri Plzenja slave trijumf u Finskoj

Posle Radulovićevog udarca u 50. minutu, Helsinki je stigao do izjednačenja i krenulo se ispočetka.

Srbin je prihvatio loptu u šesnaestercu i preciznim šutem po sredini gola, uspeo da zatrese mrežu nemoćnog golmana Viktorije Staneka.

Izjednačenje Helsinkiju doneo je Bojan Radulović

Radost Finaca, ipak, trajala je samo sedam minuta, pošto su već u 57. gosti iz Češke stigli do novog vođstva i, ispostavilo se, pobede u ovom meču.

Jan Kopic je prihvatio dodavanje na ivici kaznenog prostora i rutinski preciznim šutem, naterao golmana Hazarda na novu kapitulaciju.

Revanš se igra za sedam dana, a domaćin će biti Viktorija Plzenj, koja je napravila džinovski korak ka plasmanu u treću rundu.

Ademi 44, Petković 86 - Kuven 25, Šerpas 89

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.