23.07.2022

20:04 >> 22:59

DO SUTRA NE BI DALI GOL! Novi kiks Partizana, TSC odneo bod iz Humske! ZAGRMELO "UPRAVA NAPOLJE"! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana odigrali su bez golova 0:0 u 3. kolu Superlige Srbije sa ekipom TSC iz Bačke Topole.

Početku utakmice je prethodila tuča na tribina, u kojoj su se međusobno "pošibali" navijači partizana.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji Partizana, ali da budemo kristalno jasni, bila je to jalova inicijativa, sa napadima, koji su tek na momente "mirisali" na nešto opasnije.

Ekipa iz Bačke Topole se dobro i organizovano branila, i nije dozvolila crno-belima da ih nadmudri i zatrese mrežu.

Prvi je pripretio Partizan preko Lutovca, posle su nešto pokušali Rikardo u navrata, pa opet Lutovac, a najozbiljniju šansu za gol Partizan je imao u 40. minutu kada je Urošević fantastičnim volejom pogodio stativu.

Najbolju priliku za goste imao je Čalušić, kada je posle opasnog kornera u 23. minutu bukvalno prohujala pored gola.

PARTIZAN - TSC 0:0

Stadion: Partizana. Sudija: Milan Mitić (Leskovac). Žuti kartoni: Antonić, Stojković, Ilić, Kuveljić, Đakovac (TSC), Andrade, Rikardo (Partizan).

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović – Lutovac (od 79. Živković), Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Belić – Andrade, Natho (od 58. Menig), Terzić (od 58. Dijabate) – Rikardo.

TSC (3-5-2): Ilić – Stojić, Antonić, Ćalušić – Cvetković, Stojković, Đakovac, Kuveljić, Jovanović (od 72. Tomanović) – Ratkov (od 61. Stanojev), Vukić.

Na početku drugih 45. minuta serija grešaka i jednih i drugih, ali i nastavak neubedljive igre Partizana. TSC je postavio zid ispred gola koji je odolevao.

Probao je Stolica sa dvostrukom izmenom Menigom i debitantom Dijabateom, koji je, ruku na srce bio raspoložen, ali to nije dalo nekog rezultata za ekipu.

Napadali su crno-beli, ali nisu imali ideju kako do gola rivala. U tome su ih onemogućili i momci iz Topole i trener Žarko Lazetić odličnom postavkom na terenu.

Za 90. minuta jedna šansa za Partizan, malo, premalo od ekipe Ilije Stolice.

I navijači su pokazali šta misle o ovakvoj igri i uz zvižduke častili čelnike kluba povicima "Uprava napolje" i transparentom.

KRAJ!

90+6 Velika šansa za Meniga, korner pa ofsajd!

90+5 Baždar pokušava. Neprecizno.

90. minut - Igraće se šest minuta nadoknade

89. minut - Baždar je pokušao u prvom dodiru sa loptom po ulasku u igru, na kraju samo korner za crno-bele.

88. minut Pokušao je i Menig u gužvi u šesnaestercu TSC, ali je izblokiran.

I Navijači su pokazali šta misle o ovakvoj igri Partizana

"Grobari" poslali poruku čelnicima kluba

78. minut - Kontra TSC, opasan napad, Urošević je ispred Stanojeva uklizao i izbio loptu u petercu.

75. minut - Andrade izvodi prekid posle oštrof faula Đakovca nad Dijabateom. Ništa posebno, osim gužve u šesnaestercu TSC.

65. minut Lutovaaaac! Izblokiran je fudbaler Partizana. Ponovo ništa!

60. minut - Upravo akcija Dijabatea i Meniga i koji su ušli u igru, a prekog gola šutira Kvinsi Menig.

58. minut - Dvostruka izmena Stolice, ovo je debi za ovoletošnje pojačanje crno-belih Dijabatea.

57. minut - Terzić se namestio ne levu, ali lopta ide preko gola.

52. minut - Andrade je centrirao, ali golman Ilić je ispred Rikarda i čvrsto hvata loptu.

49. minut - Greške kao na traci jednih i drugih,

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ POLUVREMENA

45+2 minut - Cvetković je probao, ali je izblokiran.

45. minut Sudija je produžio prvo poluvreme za dva minuta.

45. minut Natho šutira sa distance, probao je, ali to nije to. Lopta ide preko gola! Sa tribina se čuju povici "Uprava napolje".

40. minut - Stativa! Urošević posle voleja šutira topovski, lopta je očešala stativu!

38. minut - Andrade izvodi slobodan udarac iskosa posle faula defanzivaca TSC, pogodio je živi zid.

31. minut - Natho pas do Rikarda, ovaj odložio loptu do Terzića, ali je njegov udarac izblokiran.

23. minut - Najozbiljnija šansa za TSC, Posle kornera Čalušić je šutirao glavom, a lopta je vrlo blizu stative prohujala iza gola crno-belih.

20. minut - Nova pretnja crno-belih. Opet je Lutovac u glavnoj ulozi!

16. minut - Partizan je opasniji, Rikardo je bio u duelu sa Čalušićem, šutirao, plasirao loptu, ali - neprecizan.

14. minut - Šutirao je Terzić, lopta se odbila do Belića, na krajnu samo gol-aut.

12. minut - Bez pravih prilika, reklo bi se i monoton početak utakmice u Humskoj

7. minut - Prva opasnost po gol ekipe iz Bačke Topole. Iskosa sa desne strane šutirao je Lutovac levom nogom, ali lopta je završila pored stative.

5. minut - Partizan ima loptu više u nogama, ali na početku opipavanje pulsa i jednih i drugih.

1. minut - Utakmica je počela

Pred početak utakmice Partizana i TSC-a, došlo je do incidenta. Na istočnoj tribini stadiona u Humskoj došlo je do međusobnog okršaja pristalica domaćeg tima. Opširnije pročitajte OVDE

Igrači su izašli na teren, utakmica uskoro počinje.

20:17 - Dan pred meč strateg TSC Žarko Lazetić je izjavio:

- Neće biti lako, ali uvek je veliko zadovoljstvo kada igramo protiv dobrog rivala. Partizan je doveo nove igrače i novog trenera, Iliju Stolicu, koga mnogo poštujem. On je uspeo da sa manjim timom kakav je Voždovac, dominira kroz igru i dođe do dobrih rezultata. Gledajući Partizan u utakmicama koje su odigrali u pripremnom periodu, pre nego ove u prvenstvu, vidim da to pokušava i sada da uradi. Verujem da će uspeti u toj nameri ako se njegovi igrači naviknu na nove zahteve i ako dobije njihovu podršku. Ja mu želim sve najbolje, ali naravno tek od naredne nedelje - kazao je Lazetić.

20:11 - U najavi meča trener Partizana Ilija Stolica je rekao:

- Očekuje nas izuzetno kvalitetan protivnik, jedan od najbolje organizovanih klubova u Superligi. Ovo je prva utakmica na našem stadionu, srećni smo zbog meča u našoj kući. Pozivamo navijače da vide novi tim i neke igrače koji će prvi put zakoračiti na naš stadion. Važno nam je razumevanje za proces koji prolazimo, u fudbalu ništa nije instant i brzo, kao i u životu - izjavio je Stolica na konferenciji za medije i najavio debi krilnog napadača iz Malija Fusenija Dijabatea.

20:00 - Dobro veče i dobrodošli na blog utakmice Partizan - TSC na portalu Informer.rs.