02.10.2022

19:55

PORAZ SRPSKE FIORENTINE! Lukman PRESUDIO Violi, Jović PROMAŠIO remi! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Atalante pobedili su Fiorentinu rezultatom 1:0 (0:0) u osmom kolu Serije A

Gol odluke za tim iz Bergama postigao je Nigerijac Ademola Lukman u 59. minutu, posle asistencije Lukasa Murijela.

Viola je celo drugo poluvreme igrala brojčano slabija, pošto je u finišu prvog dela Rolando Mandragora zaradio crveni karton zbog grubog starta.

Srpski reprezentativci Aleksa Terzić i Luka Jović dobili su šansu u nastavku meča, prvi je kročio na teren u 67. minutu umesto Venutija, dok je napadač Orlova zaigrao od 75. zamenivši Baraka.

I upravo je Jović mogao da donese Fiorentini remi u ovom meču, jer je u 89. minutu imao sjajnu priliku. Bivši igrač Reala i Ajntrahta je šutirao sa ivice šesneasterca, lopta je išla u donji desni ugao, ali je golman Atalante Marko Sportijelo zaustavio na samoj gol liniji.

Posle ovog trijumfa, Atalanta je na deobu prvog mesta sa Napolijem, oba tima imaju po 20 bodova, dok je Viola na 11. poziciji sa devet bodova.