06.10.2022

20:55

JUNAJTED OKRENUO OMONIJU! Navijači pravili HAOS u Malmeu!

Tanjug

Fudbaleri Omonije poraženi su na Kipru od Mančester junajteda posle preokreta 2:3 (1:0)

Nije blistao Junajted, ali je upisao planiranu pobedu i pobegao sa začelja tabele.

Sančo i Malasija su ni iz čega naparavili šansu domaćima, Holanđanin je napravio kardinalan kiks i lansirao Omoniju u kontru. Bruno je sjajno istrčao, odradio veći deo posla a Iranac Ansarifard završio udarcem pod prečku De Heinog gola.

Dvostruki strelac za Junajted bio je Markus Rašford, dok je pobedu potvrdio Antoni Marsijal, za beg Đavola sa začelja.

U Švedskoj između Malmea i Union Berlina viđen je navijački haos!

Negde oko 60. minuta utakmice na jugu ove skandinavske zemlje, pri rezultatu 0:0, počelo je međusobno razračunavanje mnogobrojnih navijača Malmea i gostiju iz predgrađa Kepnik u Berlinu, koji su doputovali da bodre svoj Union na ovom gostovanju.

Pirotehnika je počela da leti na sve strane i da završava na terenu pored glava igrača, pa je sudija iz Turske, Halil Umut Meler morao da prekine susret i da sve pošalje u svlačionicu.

I ne samo to, borbeni navijači Uniona su nastavili da bacaju petarde ka navijačima Malmea, pa je jedna eksplodirala tik kod korner zastavice, oslobodivši pod jačinom praska ogromnu količinu zemlje.

Najšokantniji detalj zasigurno je bila raketa koja je poletela iz gostujućeg odeljka ka gornjem delu tribina na kojem su se nalazili navijači u svetloplavom.

Meč je priveden kraju, a Union Berlin je slavio 1:0 golom Seralda Bekrea u 68. minutu. Gosti su meč završili sa desetoricom, jer je Šefer dobio crveni karton u poslednjim sekundama prvog poluvremena.