06.11.2022

16:46

NOVA BLAMAŽA TEN HAGA! Junajted PONIŽEN u Birmingemu! Svrake PRELETELE Sent Meri! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Aston Vile pobedili su u 15. kolu Premijer lige ekipu Mančester junajteda rezultatom 3:1 (2:1)

Bio je to četvrti poraz Crvenih đavola od starta sezone, od dolaska Erika Ten Haga na klupu kluba sa Old Traforda.

Ništa nije funkcionisalo u igri tima sa Old Traforda, koji je bio prinuđen na kapitulaciju već na startu meča.

Posle samo sedam minuta, Jamajčanin Leon Bejli je odreagovao na asistenciju Remzija i naterao De Heu da vadi loptu iz mreže - 1:0.

Samo četiri minuta kasnije Luka Dinj je duplirao prednost tima iz Birmingema, ali su gosti u samom finišu poluvremena uspeli da smanje na 2:1, autogolom nespretnog Remzija u 45. minutu.

Samo što je počeo drugi deo, Džejkob Remzi se iskupio za kiks iz finiša poluvremena, i na asistenciju Votkinsa vratio "plus dva" na stanu Aston Vile - 3:1.

Pokušavao je Junajted do kraja da izbegne poraz i osvoji makar bod, ali je domaćin odbio sve nalete Ten Hagove ekipe.

Njukasl se ne šali! Svrake su demolirale Sautempton na "Sent Meriju" sa 4:1 i nastavile trku za visok plasman. Crno-beli su ovom pobedom izbile na treću poziciju sa 27 bodova, samo sedam manje od lidera Arsenala.

Do trijumfa protiv Svetaca stigli su na ubedljiv način, a vođstvo gostima doneo je Almiron u 35. minutu, da bi Vud u 58. udvostručio prednost. Kada je Vilok samo četiri minuta kasnije pogodio za ubedljivih 3:0 u korist Njukasla, bilo je jasno da Svecima nema spasa.

Perau je u finišu postigao počasni gol za Sautempton, da bi već u narednom napadu Bruno Gimaraeš postavio konačnih 1:4.

Kristal palas je u londonskom derbiju slavio u gostima kod Vest Hema sa 2:1 (1:1), iako su Čekićari poveli u 20. minutu golom Berahme.

Usledio je preokret, a već do poluvremena Palas je izjednačio preko Zahe, na dodavanje Ezea. U četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, Mikel Olis je doneo pobedu gostima, nanevši Vest Hemu osmi poraz u sezoni.

Kristal palas je trenutno deveti sa 19 bodova, dok su Čekićari na 15. mestu sa pet bodova manje.

Premijer liga, 15. kolo

Nedelja:
Čelsi - Arsenal 0:1 (0:0)
Gabrijel 63
Aston Vila - Mančester junajted 3:1 (2:1)

Lids - Bornmut 4:3 (1:2)
Rodrigo 3, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 - Tavarnije 7, Biling 19, Solanke 48
Mančester siti - Fulam 2:1 (1:1)