13.12.2022

18:40 >> 21:54

ARGENTINSKI TANGO SMRTI ZA HRVATE! "Gaučosi" ponizili "kockaste", LEO MESI NA KORAK OD BOGINJE!

REUTERS/Carl Recine

Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je rezultatom 3:0 selekciju Hrvatske i tako je izborila finale Mundijala u Kataru

Bio je ovo jako tvrd meč od samog starta. Oba tima su imala veoma agresivan početak, a činilo se da su Hrvati nešto bolje počeli utakmicu.

Ipak, nisu našli "vatreni" pravi način da dođu do mreže protivničke ekipe.

S druge strane Argetina je u prvoj ozbiljnoj šansi, stigla do penala u 32. minutu, kada je Livaja faulirao Alvareza.

Odgovornosti se prihvatio kapiten "gaučosa" Lionel Leo Mesi koji precizno savladao Livakovića i doneo 1:0 za Argentinu.

Nisu dugo čekali Argentinci novi pogodak. Odlično je upošljen Hulijan Alvarez u 39. minutu i tako doneo "gaučosima" novi pogodak.

Do kraja poluvremena,  Hrvatska je imala šansu preko Pašalića, ali nije se dobro snašao vezista.

U drugom poluvremenu, Hrvatska je pokušavala da kreira pravu akciju, ipak svaki pokušaj je bio jalov.

To su kaznili Argentinci u 70. minutu meča. Mesi je sjajno kreirao šansu, napravio prostor za Alvarez kome je potom asistirao, a igraču Sitija je ostalo samo da realizuje šansu, što je uspešno uradio.

Posle ovog pogotka već je bilo jasno ko ide u finale, otupljena je bila oštrica hrvatskog napada, te je ostalo samo da se meč mirno privede kraju.

Fudbalska reprezentacija Argentine u nedelju će igrati u finalu protiv boljeg iz duel Maroka i Francuske, dok će se Hrvatska boriti sa gubitnikom za bronzanu medalju

ARGENTINA-HRVATSKA 3:0 (2:0)

Golovi: Mesi (34), Alvarez (39, 70)

Stadion: Luisail Ikonik

Sudija: Danijele Orsato

Argentina: Martinez - Taljafiko, Fernandez, Otamendi, Romero - De Paul(Od 74. Palasios), Paredes(Od 62. Lisandro Martinez), Molina(Od 85. Anhel Korea), Mek Alister(Od 86 Huan Markos Fojt) - Mesi, Alvarez (Od 74. Dibala)

Hrvatska : Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa(Od 46. Oršić) - Kovačić, Brozović(Od 46. Petković) Modrić(Od 81. Majer) - Pašalić(Od 46. Vlašić), Kramarić(Od 72. Livaja), Perišić

85. minut - Dosta smiren nivo igre, sve je već jasno, čeka se sudijski zvižduk

81. minut - Luka Modrić je napustio teren, umesto njega je ušao Lovro Majer

70. minut - Julian Alvarez postiže gol za 3:0. Odlično je Mesi kreirao akciju, zatim je prosledio loptu napadaču koji je pogodio za 3:0

61. minut - Novi pokušaj Hrvatske, ali kratak je bio Dejan Lovren

58. minut - Odlično je odbranio Livaković šut Lionela Mesija

56. minut - Uspeo je Gvardiol da uzme loptu od Enca Ferndeza

54. minut - Pokušavaju Hrvati da stvore šansu na sredini terena, ali bez uspeha

49. minut - Parades, ali odlično brani Dominik Livaković

48. minut - Pokušao je Luka Modrić da protiga centaršut nekog od saigrača, ali brži je bio golman Argetine, Martinez

46. minut - Drugo poluvreme u toku

KRAJ PRVOG POLVUREMENA

45. minut - Ozbiljna šansa za reprezentaciju Hrvatske, ali nije se snašao Pašalić

43. minut - Odlična reakcija Livakovića koji spasio svoju reprezentaciju od trećeg gola

39. minut - Hujlijan Alvarez je duplirao prednost Argentine

37. minut - Pomoćni trener u štabu Hravatske, Mario Mandžukić dobio je crveni pregovor zbog prigovora

34. minut - Odgovornost je preuzeo kapiten "gaučosa" Lionel Leso Mesi i tako je doneo prednost svojoj reprezentaciji

32. minut - Dosuđen je penal zbog faula nad Alvarezom, Argentina ima šansu sa bele tačke.

27. minut - Odlično je Kovačić oduzeo loptu Mesiju, krenuo je zatim u prodor, ali napravljen je prekršaj na njemu

25. minut - Prvi udarac u okvir gola. Enco Fernandez je uputio snažan šut sa 25 metara, ali jako spretno je reagovao Dominik Livaković

16. minut - Korner za Hrvatsku. Modrić je uposlio Juranovića, ali njegov centaršut je zaustavio Taljafiko. Nakon toga Juranovć je uputio centaršut Lovrenu, ali imao je iskusni štoper dva defanzivca Argentine blizu sebe koji su ga zaustavili u pohodu

12. minut - Pravi Modrić prekršaj nad Me Alisterom

7. minut - Pravi Pašalić prekršaj s leđa nad Taljafikom, ipak nije dobio žuti karton

6. minut - Hrvati su ljuti zbog sudijske odluke, na terenu se desio sukob, ipak meč je odmah nastavljen

4. minut - Odlično je ocenio situaciju Livaković i stigao do lopte pre Taljafika

2. minut - Prva šansa za Argentinu, ali Molina je poslao centaršut u aut

1. minut - Utakmica je počela!

18.40 - Dobrodošli naš blog posvećen utakmici Argentine i Hrvatske u polufinalu Svetskog prvenstva