09.03.2019

20:40 >> 20:36

(VIDEO) PARTIZAN NE ODUSTAJE OD TREĆEG MESTA! Pobeda crno-belih uz igru za zaborav!

Košarka

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu sa 67:57 (14:13, 17:10, 16:16, 20:18) u 23. kolu ABA lige i tako nastavili borbu za treću poziciju

Pamtiće crno-beli samo pobedu protiv ekipe iz Laktaša. Iako su uspeli da slave, publika u "Pioniru" svedočila je jako lošoj partiji svojih ljubimaca. Previše promašaja na obe strane, faulova i nelogičnih poteza - to su obe ekipe servirale gledocima koji su se nadali dobrom meču. Dovoljno govori podatak o šutu gostiju koji su za čitav meč imali svega 27 procenata realizacije šuta.

Crno-beli nisu imali većih problema da sačuvaju prednost od osam poena, do koje su došli tokom druge deonice. Ipak, mučili su se, dugo. Međutim, na suprotnoj strani su imali ekipu koja nije umela da im pripreti na pravi način pa su greške crno-belih neretko ostajale nekažnjene. Igra crno-belih u mnogome je zavisila od raspoloženog Džoka Lendejla. Delovalo je da se samo Australijancu igrala košarka na ovom susretu.

Ekipa Partizana imala je svega 3/24 za tri poena, dok su gosti bili nešto bolji sa 5/24. Crno-beli su tek u poslednjoj deonici uspeli da nameste ruke i prvi put dođu do 20 poena u jednoj deonici. Ipak, sigurno da će ovu igru pokušati što pre da zaborave. Uskoro ih očekuje početak polufinale serije plej-ofa. Takođe, sada će im oči biti uprte ka Sremskoj Mitrovici gde u ponedeljak Mega Bemaks dočekuje Budućnost.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Lendejl sa 17 poena, koji je bio jedini dvocifren kod crno-belih. Pratio ga je Đorđe Gagić sa 9, dok se kod gostiju istakao Sava Lešić sa 14, odnosno Dalibor Ilić sa 13 poena.

PARTIZAN - IGOKEA 67:57

Hala: "Aleksandar Nikolić"

PARTIZAN: Nikola Janković, Pejdž, Trifunović, Si, Gegić, Veličković, Pecarski, Zagorac, Renfro, Stefan Janković, Lendejl, Gagić

IGOKEA: Musić, Talić, Lešić, Adamović, Milošević, Džeret, Radivojević, Vilijams, Ilić, Anđušić, Rikić, Luković

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

KRAJ MEČA!

40. minut - Tačku na utakmicu u "Pioniru" stavio je Filip Adamović trojkom.

38. minut - Vraća Radivojević, na drugoj strani siguran Pejdž sa linije penala.

37. minut - Veličković pogađa trojku, deluje da je ovaj meč već rešen.

36. minut - Nova trojka Ilića za "minus 12".

36. minut - Kakvo zakucavanje Stefana Jankovića! Prikucao je loptu u koš bivši igrač Crvene zvezde!

34. minut - Gegić pogađa za tri. Najveća prednost crno-belih do sada - 56:43.

34. Minut - Još jednom Veličković. Jako loša igra obe ekipe, previše promašaja i nelogičnih poteza.

33. minut - Pogađa Novica Veličković i ponovo vraća "plus osam" domaćima.

32. minut - Mini serija Save Lešića, pogodio je nakon greške Radeta Zagorca.

32. minut - Fauliran Lešić za tri poena. Loš potez Zagorca. Pogodio je dva bacanja i smanjio prednost crno-belih.

31. minut - Nastavlja Lendejl tamo gde je stao, siguran za dva poena Australijanac.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Poenima Lendejla okončana je treća deonica. Partizan je sačuvao "plus osam".

28. minut - Šesti poen Pejdža, sve je ubacio tokom treće deonice.

27. minut - Nakon nekoliko loših napada na obe strane, ponovo Pejdž siguran. Na drugoj strani uzvaća Marko Luković lepim potezom.

26. minut - Prvi poeni za Markusa Pejdža na meču.

25. minut - Vratili su se gosti! Ilić pogađa trojku za tim iz Laktaša, samo je dva poena prednosti za crno-bele.

23. minut - Prva trojka Igokee. Uspeo je da pogodi Radivojević. Obe ekipe imaju 1/12 za tri poena.

22. minut - Siguran Ilić pod košem, odmah potom i faul u napadu Gagića. Imaju gosti priliku da se rezultatski vrate u meč. Uspeo je u tome Lešić, Igokea na "minus šest".

22. minut - Ponovo Gagić. Partizan ide na prvu dvocifrenu prednost - 35:25.

21. minut - Nastavak meča počeo je slobodnim bacanjima Lešića koji je bio siguran oba puta. Na drugoj strani, laki poeni Gagića posle asistencije Sija.

POLUVREME! Crno-beli nešto boljom igrom u drugoj deonici uspeli da naprave razliku!

20. minut - Ponovo odlični Lendejl pogađa uz faul. Velike probleme gosti imaju sa centrom crno-belih. Partizan prvi put ima osetniju prednost.

19. minut - Loš faul Danila Anđušića nad Zagorcem. Šutiraće bek Partizana tri bacanja od kojih je pogodio samo jedno.

18. minut - Loše postavljenu odbranu gostiju kažnjava Zagorac laganim zakucavanjem. Na drugoj strani Filip Adamović pogađa oba bacanja nakon faula Renfroa.

17. minut - Siguran raspoloženi Vilijams, ali odličan na drugoj strani Lendejl posle ofanzivnog skoka.

16. minut - Velika borba za loptu na sredini teran okončana je pogotkom Save Lešića. Uzvraća Zagorac na drugoj strani.

16. minut - Trojka Stefana Jankovića i prva osetnija razlika domaćih. Partizan na "plus četiri".

15. minut - Nastavlaju se problemi oba tima. Tek drugi koš u drugom poluvremenu crno-belih delo je Lendejla.

12. minut - Nije urodio plodom tajm-aut Trinkijerija. Novak Musić je ukrao loptu i doneo prednost gostima.

11. minut - Odlično zakucavanje Banže Sija! Pokupio je ofanzivnih skok i odlično završio napad!

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Jako nekvalitetan meč igra se trenutno u "Pioniru", previše promašaja i faulova!

10. minut - Već dobro poznata akcija Radeta Zagorca i Nikole Jankovića ponovo je urodila plodom. Fauliran krilni centar crno-belih i oba puta siguran sa penala.

9. minut - Uzvraća Dalibor Ilić i ponovo donosi prednost svom timu.

8. minut - Seriju promašaja i faulova prekida Nikola Janković. Vode crno-beli.

6. minut - Prvi put vode gosti. Vuk Radivojević pogađa oba bacanja nakon faula Đorđa Gagića. Međutim, uzvraća Amar Gegić na drugoj strani terena i pogađa uz faul.

5. minut - Najaktivniji kod gostiju trenutno je Vilijams koji smanjuje prednost crno-belih. Ipak, raspoložen je i Lendejl, novi poeni Partizanovog centra.

4. minut - Odlična blokada Džoka Lendejla nad Vilijamsom, a onda i polaganje na drugoj strani terena. Dobra igra Australijanca.

3. minut - Nesiguran početak obe ekipe. Latavijus Vilijams je prvi poentirao za prednost gostiju, ali na drugoj strani uzvraća Đorđe Gagić koji pogađa uz faul.

1. minut - Počeo je meč. Prvi napad ima ekipa Partizana.

18.55 - Andrea Trinkijeri večeras neći moći da računa na Marinkovića, Ognjena Jaramaza i Alekseja Nikolića, dok su u sastavu ponovo Marko Pecarsi i Uroš Trifunović. Takođe, Aleks Renfro se oporavio od povrede sa večitog derbija i biće u sastavu crno-belih.

18.50 - Ovako je bilo na prošlom meču dva rivala. Partizan je slavio sa 97:84, a sjajan potez izveo je Vanja Marinković.

18.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 23. kola ABA lige između Partizana i Igokee. Ekipa Andre Trinkijerija još uvek ima šanse da stigne do trećeg mesta i izbegne eventualni okršaj sa Crvenom zvezdom u polufinalu plej-ofa. Za tako nešto trebaće im pobeda nad ekipom iz Laktaša. Ostanite uz informer.rs i pratite uživo dešavanja iz hale "Pionir".

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.