15:18

(VIDEO/FOTO) KAZNENA EKSPEDICIJA GAZI! SRBIJA SA POLA GASA IZREŠETALA FILIPINE SA " +59 ",  sa Italijanima za prvo mesto u grupi!

Košarka

(VIDEO/FOTO) KAZNENA EKSPEDICIJA GAZI! SRBIJA SA POLA GASA IZREŠETALA FILIPINE SA " +59 ", sa Italijanima za prvo mesto u grupi!

Igraju se moćni "orlovi"! Srbija je deklasirala košarkaše Filipina rezultatom 126:57 , pa će protiv Italijana u poslednjem kolu igrati za prvo mesto u D grupi

I pre meča je bilo jasno da će Srbija bez problema pobediti i Filipine, ali morali su posao da odrade i na parketu. Jasno je da ni Angola ni Filipini nisu bili kadri da pruže jači otpor "orlovima", koji će pravi pravi test u Kini imati u sredu protiv Italije, koja takođe ima dve pobede iz prva dva kola.

Meč smo sa pola snage rešili tokom prvog dela, a već početkom četvrte četvrtine pukla je stotka i protiv Filipa, druga u Kinu, prvi put na svetskim prvenstvima. Takođe, Srbija je meč završila sa neverovatnih 37 asistencija. To je rekord svetskih prvenstava od kada se meri ta statistika 1994. Nemanja Bjelica se vratio posle povrede sa 20 poena, i na ovom meču je briljirao Bogdanović sa 17 poena, ubacio je četiri trojke, Raduljica je dodao 13, Gudurić 12, po 11 su ubacili Jokić i Micić, dok je Bobi dodao devet poena. U ekipi nesrećnih Filipina Perez je sa 16 poena bio najefikasniji, dok je poen manje ubacio Dalistan.

Srbija je malo slabije počela meč, Filipinci su čak poveli 9:7. Ali, naši su brzo postavili stvari na svoje mesto. Dali smo fore rivalima, a  onda serijom 9:0 pobegli na 16:9. "Orlovi" su nastavili da lome rivale i posle serije  16:2 povela je Srbija 25:11 dok je na kraju četvrtine bilo +15 - 28:13.

Zaigrao je i Nemanja Bjelica koji je prvo poluvreme završio sa osam poena od toga dve trojke. U nastavku su puleni Aleksandra Đorđevića nemilosrdno punili koš nejakih rivala. Raduljica je bio posebno raspoložen sa 11 poena za 20 minuta igre, a pratio ga je ljubimac navijača Nikola Jokić sa devet, dok je Bogdanović nameštao ruku za Italijane. Posle prvog dela igre smo definitivno rešili pitanje pobednika, jer nije bilo teoretske šanse da Srbi prokockaju 27 poena viška sa poluvremena -  62:35.

Nasu naši povukli ručnu ni tokom drugog poluvremena. Punili su koš, bušili mrežice sa svih strana, igrali se sa Filipinima i to sa pola snage, koji su pred poslednjih 10 minuta meča bili na "-51" - 99:48. Već početkom poslednje deonice pukla je stotka, a na kraju je bilo  126:67.

Sledi meč sa Italijanima, u sredu od 13.30 (RTS 1).

Standings provided by Sofascore LiveScore

SRBIJA - FILIPINI 126:67 (28:13, 34:22, 37:13, 27:19)

Dvorana: Fošan Arena. Sudije: Giljerme Lokateli, Jung Ju, Roso.

SRBIJA: Birčević 6, Bjelica 20, Bogdanović 17, Gudurić 12, Jović 6, Jokić 1, Lučić 4, Marjanović 9, Micić 11, Milutinov 10, Raduljica 13, Simonović 7

FILIPINI: Bleč 5, Dalistan 15, Ravena 5, Norvud, Bolik 7, Baroka, Fahardo 8, Pogoj 2, Perez 16, Rosario 2, Almazan, Agilar 7.

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj! Pobeda Srbije 126:67

39. minut - Asistencija Micića za Simonovića, lepo za 123:67.

38. minut - Nekoliko brzih napada i Srbija se vraća u prednost i dolazi do maksimalnih +55 - 118:63.

37. minut - Gudurić je bio u kontri i jako lepo asistirao do Milutinova - 110:60.

36. minut - Filipinci vode, ali samo u ovoj četvrtini 12:7.

35. minut - Lepa asitencija Micića za raduljicu koji postiže svoj 13. poen. S druge strane zakucavanje Agilara. Spuštaju Filiopini ispod 50 poena -  106:57.

34. minut - Slobodna bacanja za Pereza , posle faula Lučića. Smanjili su na 102:53, ako može tako da se kaže.

34. minut - Dalistan je bezobrazno ušao u putanju Gudurića i jako ga faulirao i to na "-50". Đorđević je protestvovao, a sudije su pogledale snimak i dosudile nesportsku.

33. minut - Srbija je prvi put na Svetskim prvenstvima dva puta zaredom dala preko 100 poena. Na redu su Italijani.

31. minut - Birčević promašuje za tri poena, a posle rampe Bobija, Gudurić nakon što ga je Bjelica uposlio vodi naš tima na 101:50. Nova stotka Srbije u Kini, pobedili smo Angolu 105:59.

Treća četvrtina

30. minut - Poeni Bjelice i Birčevića, pa lagani poeni za Filipine, a Bobi pogađa za 99:48. Jos 10 minuta a meč je davno rešen.

27. minut - Nastavljaju naši da zatrpavaju koš rivala. Novo zakucavanje Micića, pa nove poene dodaje Gudurić za vođstvo 93:56.

26. minut - Boban postiže jednom rukom, s druge strane poentirali su i Filipinci, ali i dalje su daleko - 84:42 vode "orlovi".

25. minut - Trojkaaa! Deseta trojka za Srbiju, Bogdanović vodi naš tim na 80:41.

24. minut - Jović ubacuje nove poene za Srbiju. Srbija ima 40 poena prednosti - 75:35. Sada četiri vezana poena Filipa koji smanjuje na 77:39.

23. minut - Bogdan je peoentirao uz dodatno slobodno bacanje za našeg beka. Serija Srbije 11:0 za 73:35. Tajm-aut traži trener Filipina.

22. minut - Nova trojka Bogdanovića. Srbija ide na 68:35. I Jokić poentira, serija našoh 8:0. Opet će pući stotka, vodimo 70:35.

21. minut - Trojkom Srbija otvara drugo poluvreme. Bodganović naravno za 65:35. Nekoliko promašaj Filipinaca, pa onda kazna.

Druga četvrtina

20. minut - Trojku vraća Bjelica. Srbija na kraju prvog poluvremena vodi 62:35.

19. minut - Gudurić je dobio udarac.Ide na liniju za slobodna bacanja, ubacuje oba. Potom dobra odbrana Srbije, ali Filipinci pogađaju trojku.

18. minut - Jović je pronašao rupu u odbrani, lagano poentirao, potom je Lučić poentirao posle prokockanog napada Filipinaca. Vodi Srbija 57:30

17. minut - Pune naši koš nejakih Filipinaca. Opet je Raduljica ubacio za dva, povećava vođstvo Srbije posle dodatnog bacanja na 53:30.

17. minut - Sjajan potez Raduljice, a Jović je lagano završio pogotkom za 50:30.

16. minut - Povratna za Gudurića koji pogađa novu trojku za naš tim. Srbija ide na 48:28. Imamo 20 poena prednosti, najveće vođstvo Serbije u dosadašnjem delu meča.

16. minut - Trojkaaa! Jokić poentira posle asitencije Bogdanovića, a Raduljica pogađa pod faulom.  Orlovi idu na 45:28.

15. minut - Dobra odbrana Micića , pa Bolik ipak ubacuje trojku za Filipine. naši nisu iskoristili napad, što rival kažnjava - 39:28.

14. minut - Namestio je ruku Bogdanović, trojka koja vodi orlove na 37:23. Promašaj Filipina, pa kontra, Jokić podiže navijače na noge. Vodimo 39:23.

13. minut - Dva zakucavanja za samo nekoliko sekundi. Prvo Micić pa Milutinov, smirila je Srbija Filipine. Vodimo 34:19.

12. minut - Zaspala je odbrana Srbije i primila "čak" četiri poena. Si Džej Perez vezao je četiri poena, Filipini smanjili na 30:19 i Đorđević je zatražio tajm-aut.

11. minut - Fahardo je uhvatio i drugi ofanzivni skok, malo nam je teže sada kada je on u igri, ali ne bi trebalo da ovde bude bilo kakvih problema.

Prva četvrtina

10. minut - Tačku na prvih 10 minuta stavlja Bjelica i to trojkom. Srbija vodi 28:13.

10. minut - Novi promašaj rivala, ni Gudurić ne ubacuje trojku, a potom rampa Simonića s druge strane. Prvi poeni Filipa posle skoro šest minuta.

10. minut - U igri je i Nemanja Bjelica. Zbog povrede kolena propustio je meč sa Angolom.

9. minut - Promašaj Filipina, pa onda prave faul na Raduljici. Kapiten sa linije za slobodna bacanja povećava vođstvo Srbije - 25:11.

9. minut - Faul na Guduriću, koji sa linije slobodna bacanja vodi "orlove" na 23:11, imamo 12 poena prednosti.

8. minut - Lagani poeni Jokića posle asistencije Raduljice za 21:11 i Srbija ima dvocifreno vođstvo

7. minut - Smanjuju Filipini prednost na 16:11, ali iz teške situacije poentira Raduljica. Ubacuje i dodatno bacanje za 19:11.

6. minut - Druga trojka za naš tim Simonović vodi Srbiju na 14:9, a još dva dodaje Jokić. Serija Srbije od 9:0.

5. minut - Sjajno! Jokić za Milutinova, zakucavanje i novi egal - 9:9. Milutinov sada sa penala preokreće na 11:9. Malo slabiji početak Srbije, Filipini se još drže u igri.

4. minut - Izjednačeno je 7:7, Agilar je ubacio trojku preko Birčevića. Preokret i Filipini vode 9:4.

3. minut - Zanimljivo! Četiri poena u nizu Filipina i dolaze na 5:4. Bogdanović ipak ubacuje za dva i orlovi vode 7:4.

2. minut - Rosario je smanjio rezultat, a Micić i Bogdanović ne pogađaju za trojku.

1. minut - Pet poena našeg tima za redom - prvo je Birčević pogodio za dva pa je ubacio trojku. Srbija vodi 5:0. S druge strane nekoliko promašaj Filipina.

13.12 - Piksi, Duško Tošić i Slavko Perović prate "orlove" protiv Filipina.

12.50 - Srpski navijači su spremni za spektakl.

(VIDEO/FOTO) ZA SVETSKU TITULU BOGU MI SE MOLIMO... Novi šou srpskih navijača ispred dvorane u Fošanu!

12.48 - Srbija će protiv Filipina biti jača za Nemanju Bjelicu koji se oporavio od povrede kolena.

12.45 - Srbija drugi meč na Svetskom prvenstvu u Kini igra sa selekcijom Filipina, koji uživo možete pratiti na našem blogu. Orlovi su u prvoj utakmici pregazili Angolu, dok su Filipini ubedljivo poraženi od Italije 108:62.