09.03.2020

17:00

(FOTO) SIMANIĆ TROJKAMA IZREŠETAO "PANTERE"! Zvezda pregazila FMP i overila plej-of ABA lige!

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu FMP-a u Železniku u meču pretposlednjeg 21. kola ABA lige rezultatom 87:79

Ovom pobedom Zvezda je overila plasman u plej-of regionalne lige. Konačna pozicija na tabeli biće poznata nakon poslednjeg kola. Crveno-beli će u narednoj rundi dočekati Zadar, a najverovatnije će takmičenje završiti na trećem mestu. U tok slučaju će crveno-belima protivnik u plej-ofu najverovatnije biti Budućnost.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Vladimir Štimac sa 17 poena i Perperoglu i Šimanić sa po 13 postignutih poena. Dvocifreni učinak imali su još i Gist i Odžo sa 11, odnosno 10 poena.

U FMP Ilija Đoković postigao je 14 poena, a Ris 13 poena uz koje je dodao i sedam skokova.

Dženkins i Štimac su bili najraspoloženiji tokom prvih 10 minuta igre. Nekako se FMP držao do finiša prve deonice, kada su gosti mini serijom 6:1 otišli na dvocifreno vođstvo i vodili posle prve deonice 26:16.

(FOTO) KIL-BIL NASTAVLJA DA "REŠETA"! Beron je poslao Makabi kući i RASPAMETIO Delije na Tviteru!

KIL BIL(I)! Posle nestvarne partije Beron poručio: Trka za plej-of još nije gotova!

Zvezda je furiozno otvorila drugu deonicu. Panter i Perperoglu bili su najraspoloženiji i najavili Zvedinu šutersku rapsodiju.

Potom im se pridružio Simanić. Crveno-beli su vezali pet trojki. Simanić je igrao kao u trensu, ubacio je tri vezane trojke, a dve je dodao Perperoglu. I tada je bilo jasno da su gosti završili posao za 20 minuta. Nakon prvog dela meča imali su 21 poen prednosti, vođstvo koje je bilo teško prosuti.

Tokom treće deonice Đoković je trojkama pokušavao da vrati "pantere" u život. Uspeo je FMP da spusti minus na "-17". Zvezda je ipak pred poslednju deonicu imala 23 poena viška.

Opustili su se gosti u finišu, pa je FMP tokom poslednje deonice uspeo da priđe crveno-belima na "-8", ali to je bilo sve. Gosti su priveli meč kraju, sačuvali prednost i trijumfovali.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

FMP - CRVENA ZVEZDA 79:87(16:26, 19:30, 19:21, 25:10)

Dobara: Želenik.  Sudije: Marko Juras, Milan Nedović, Matej Špendl

FMP: Rit, Lazarević, Uskoković, Pecarski, Jeremić, Pot, Đoković, Radanov, Radovanović, Tejić, Šešlija, Ulubaj, Đorđević.

CRVENA ZVEZDA: Panter, Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Beron , Gist, Lukas, Dženkins, Simanić, Odžo, Štimac.

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj, pobeda Zvezde 87:79.

38. minut - Prokockao je šansu FMP na dođe na 7 poena, Simanić poenitra, veže četiri poena ua - 76:87.

37. minut - Štimac sa linije za slobodna bacanja prekida seriju FMP-a - 67:82. Dva od dva sa penala za Ulibaja. FMP prilazi na "-11" - 71:82

36. minut - Serija FMP 8:0, Šakota traži tajm-aut.

35. minut - Peti faul Odža, završio je utakmicu. Zvezda vodi 67:81.

34. minut - Četvrta lična greška Odža. Sada trojka Uskokovića koji smanjuje minus FMP-a - 62:81.

32. minut - Spor početak poslednje deonice. Prvi poeni pali su posle minut i po. Odžo je bio precizan za crveno-bele, potom takođe sa penala siguran je Uskoković - 56:79.

Treća četvrtina

30. minut - Na kraju treće deonice Zvezda vodi 77:54.

29. minut - Trojka Gista, odgovorio je Đokoviću, pa novi poeni Štimca - 53:75.

28. minut - S druge strane treću trojku ubacuje Đoković. S druge strane bori se Štimac, poeni uz dodatno bacanje, ali nije bio precizan - 50:70.

27. minut - Štimac poentira uz faul. Ali, nije bio precizan.

26. minut - Dobra igra Zvezde u odbrani, pa poeni Štimca. Rit odmah uzvraća trojkom - 47:64.

24. minut - Rit precizan za FMP, dok su crveno-beli prokockali dva vezana napada. Ne koriste to domaćini. Potom je i Braun promašio , a Đoković prekida seriju promašaja trojkom - 44:62.

22. minut - Lazić precizan, pa Rit ne poentira, a Braun je bio siguran za crveno-bele - 39:61.

21. minut - Promašaji jednih i drugih na startu treće četvrtine. Lazić sa penala poentira, ubacio je jedno slobodno bacanje - 35:57.

Druga četvrtina

20. minut - Na kraju poluvremena Zvezda vodi 56:35.

18. minut - Perperoglu prati Simanića, trojka za 30:53. Još jedna trojka Perperoglua, osma za Zvezdu koja ide na 30:56.

17. minut - Zvezda vodi 50:28, Simanić je pobodio i treću trojku za "+22".

16. minut - Radanov zaobilazi Štimca i polaže, pa pogađa trojku Simanić, potom još jednu - 26:47.

15. minut - Odži sa penala siguran, povećava vođstvo. Lazarević je uzvratio, ali gosti i dalje imaju veliku prednosti - 26:41.

Crveno-beli su u drugoj četvrtini ubacili 13 poena za tri minuta košarke

14. minut - Trojka Rita za FMP. Šakota traži tajm-aut. Zvezda vodi 24:39.

14. minut - Ne staje Panter. Sada ne postiže tri poena, ali nema poena ni sa druge strane - 21:39.

13. minut - Razigrani crveno-beli, poeni Pantera, pa trojku ubacuje Lukas. Zvezda vodi 21:37, domaćin traži tajm-aut.

12. minut - Pecarski odgovara trojkom, pa Lukas sa distnace - 21:32.

11. minut - Odžo precizan sa penala, a Lazarević ubacuje za dva poena za FMP. Međutim, novi lagani poeni Odža.

Prva četvrtina

10. minut - Poeni Perperoglua, pa je Panter bio siguran sa penala i Zvezda posle prvih 10 minuta igre vodi 26:16.

10. minut - Pecarski smanjuje prednost gostiju, pa Perperoglu ide na liniju za slobodna bacanja. Crveno-beli vode 14:24.

9. minut - Štimac je sada lepom fintom izvacio Đorđevića i Zvezda ima +10 - 12:22. Mini serija Zvezde 6:1.

8. minut - Gist ide na liniju za slobodna bacanja. Zvezda vodi 11:20.

7. minut - Nova trojka Dženkinsa, pa uzvraća domaćin - 11:16. Lazić sada ima dva slobodna bacanja posle faula Radanova. Bio je precizan - 11:18.

6. minut - Polaganje Štimca za 6:13, pa Lazić pravi faul. Đoković smanjuje prednost gostiju - 8;13.

5. minut - Braun i Gist povećavaju vođsztvo crveno-belih na 11:6.S druge strane Đorđević nije bio precizan.

3. minut - Gist vodi Zvezdu na 7:4.

2. minut - Štimac povećava prednost Zvezde na 5:2. Đorđević je smanjio prednost a potom promašio za dva poena.

1. minut - Đorđević preko Štimca ubacuje prve poene na utakmici. Ali, uzvraća odmah Dženkins koji ubacuje tri poena.