20:35 >> 23:09

SRBIJA JE U POLUFINALU! Španiji nisu POMOGLE sudije! /VIDEO/

tanjug

Košarka

Reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva nakon velike borbe protiv Španije pobedivši rezultatom 71:64 posle produžetka

U našoj reprezentaciji, Sonja Vasić je bila najefikasnija sa 19 poena, devet skokova i četiri asistencie.

Anderson je postigla 17, Jovanović 15, a Bruks sedam.

Na drugoj strani, Ovinja je postigla 14 poena Kazorla 11, a Karera devet.

Španjolke su imale prednost tokom većeg dela meča koja je varirala od četiri do šest poena, ali je Anderson uspela da veže pet poena i približi našu reprezentaciju na poen zaostatka.

Sonja Vasić je dovela našu reprezentaciju do prednosti, ali je Ovinja pogodila jedno slobodno bacanje. Otišlo se u produžetak.

Naša reprezentacija je dobila ovaj period i plasirala se u polufinale.

Pobeda  Srbija će u polufinalu igrati protiv Belgije.

Španija je povela 3:0 preko Ovinje. Naša reprezentacija je imala dva poena zaostatka nakon prve četvrtine.

Sredinom druge četvrtine, Španjolke su ušle u seriju pre svega preko Ndur i Kazorle. Do kraja poluvremena, Srbija je imala podnošljiv minus od četiri poena.

Naša reprezentacija je dobila treću četvrtinu 20:16 pre svega poenima Sonje Vasić i Nevene Jovanović.

Ovinja je držala Španiju na plus četiri. Hil je vezala šest poena, a onda je Marina Maljković zatražila tajm – aut.

Španija je imala četiri poena prednosti, a Anderson je postigla trojku i vratila našu reprezentaciju na poen zaostatka.

Minut pre kraja, Sonja Vasić je pogodila, ali su sudije nakon gledanja snimka videle da je zakaasnila da šutira.

Sonja Vasić je dovela našu reprezentaciju do prednosti 18 sekundi pre kraja. Međutim, sudije su dosudile faul nad Ovinjom koja je imala dva slobodna bacanja.

Pogodila je jedno, a utakmica je završena rezultatom 62:62.

Obe reprezentacije su obazrivo ušle u dodatnih pet minuta. Poenima Sonje Vasić i Ivon Anderson, Srbija je imala plus četiri, a Ovinja je smanjila sa linije za slobodna bacanja.

Tačku na meč stavila je Nevena Jovanović trojkom iz ćoška. Pobeda naše reprezentacije 71:64.

Srbija - Španija 71:64 (13:15, 10:12, 20:16, 19:19, 9:2)

Hala: Pabellon Municipal de Deportes La Casilla

Srbija: Vasić (19), Čađo (2), Jovanović (15), Bruks (7), Butulija, Crvendakić (2), Anderson (17), Ana Dabović (2), Škorić (2), Janković, Dugalić, Krajišnik (5)

Španija: Žil (6), Ndur (12), Ovinja (14), Karera (9), Kuevedo, Kazorla (11), Konde (5), Domingez (5), Palau, Rodrigez, Kasas (2), Ginzo

Tok meča:

Produžetak:

KRAJ! Pobeda Srbije 71:64

5. minut - Nevena Jovanović pogađa trojku!

4. minut - Ovinja pogađa dva slobodna bacanja i postiže 14. poen. Sonja Vasić uzvraća istom merom na drugoj strani.

3. minut - Anderson pogađa poene nakon bek - dor pasa Sonje Vasić - 66:62

2. minut - Ovinja je promašila trojku, a Jovanović je pokupila defanzivan skok.

1. minut - Bruks je faulirana i dobila je dva slobodna bacanja. Pogodila je oba - 64:62

Četvrta četvrtina:

PRODUŽETAK! Nakon regularnog dela - 62:62.

40. minut - Sonja Vasić je pogodila na isteku napada, ali su sudije posle gledanja snimka donele odluku da koš ne važi.

Sonja Vasić! Pogađa nakon driblinga. Srbija vodi 62:61. Nakon diskutabilne sudijske odluke, Ovinja je pogodila jedno bacanje.

39. minut - Anderson pogađa daleku trojku. Španija ima poen prednosti - 60:61

38. minut - Kazorla pogađa dugu dvojku. Španija u naletu. Ovinja posle tajm - auta Marine Maljković pravi faul nad Anderson i šalje je na liniju za slobodna bacanja. Pogodila je oba.

37. minut - Hil pogađa nove poene. Plus šest za Španjolke. Na drugoj strani pogađa Anderson.

36. minut - Hil pogađa iz prodora posle lošeg preuzimanja naših košarkašica. Sonja Vasić drži Srbiju u igri i postiže nove poene.

35. minut - Kazorla pogađa trojku iz ćoška. Na drugoj strani, Sonja Vasić pogađa iz prodora - 51:55

33. minut - Domingez pogađa trojku. Sonja Vasić postiže nove poene. Španija ima prednost od tri poena. Karera pogađa iz okreta posle greške u preuzimanju.

Nevena Jovanović je faulirana pri šutu. Pogodila je oba bacanja.

32. minut - Sonja Vasić je pogodila dva slobodna bacanja, a na drugoj strani Kasas postiže dvojku.

31. minut - Ovinja postiže prve poene u poslednjoj četvrtini - 43:45

Treća četvrtina:

30. minut - Srbija pravi nesmotren faul u napadu i šalje Ovinju na liniju za slobodna bacanja. Pogodila je oba.

29. minut - Domingez je promašila dva slobodna bacanja. Nevena Jovanović pogađa trojku. Na drugoj strani, Kazorla vraća trojku preko ruke.

28. minut - Nevena Jovanović pogađa trojku! Na drugoj strani, Karera pogađa uz faul. Iskoristila je dodatno bacanje. Marija Škorić pogađa posle prodora - 40:37

27. minut - Konde pogađa  posle prodora i postiže peti poen.

26. minut - Anderson pogađa nove poene iz driblinga. Srbija ima plus tri - 35:32

25. minut - Sonja Vasić pogađa iz okreta. Srbija vodi.

24. minut - Konde je pogodila trojku. Španija ponovo vodi. Sonja Vasić pogađa na drugoj strani.

23. minut - Jovanović postiže lake poene. Srbija na minus dva. Ponovo pogađa Nevena Jovanović. Nerešeno je.

22. minut - Krajišnik pogađa dvojku uz faul. Promašila je dodatno slobodno bacanje - 25:29

21. minut - Kristina Ovinja pogađa dvojku nakon ofanzivnog skoka - 23:29

Nakon prvog poluvremena, Španija vodi 27:23.

Druga četvrtina:

20. minut - Dabović pogađa lake poene. Kasas je napravila prekršaj u napadu ispod koša nad Sonjom Vasić koja će imati dva slobodna bacanja. Pogodila je jedno. Ndur je pogodila iz reketa za kraj poluvremena. Prednost Španije 27:23.

18. minut - Ndur je napravila prekršaj. Španija je u bonusu pa će Bruks imati dva slobodna bacanja. Pogodila je jedno. Hil je šutirala, ali je napad istekao. Srbija je na minus pet - 20:25

17. minut - Bruks pogađa dvojku - 19:25

16. minut - Karera pogađa dvojku. Španija ima osam poena prednosti - 17:25

15. minut - Serija Španije. Hil je pogodila na isteku napada. Marina Maljković je zatražila tajm - aut.

14. minut - Karera je presekla napad naše reprezentacije i pogodila lake poene iz kontre - 17:21

13. minut - Ndur ponovo na liniji za slobodna bacanja. Pogađa oba bacanja. Anderson je faulirana pri šutu. Pogodila je oba bacanja. Srbija na minus dva.

12. minut - Saša Čađo postiže dugu dvojku - 15:17

11. minut - Ndur postiže prve poene u drugoj deonici iz reketa - 13:17

Prva četvrtina:

Prva četvrtina završena je prednošću Španije 15:13.

10. minut - Anderson pogađa za izjednačenje. Domingez pogađa nakon sjajnog prodora - 13:15.

9. minut - Anderson pogađa nakon skok šuta. Nakon prekršaja Jovanović na drugoj strani, Ndur ima dva slobodna bacanja. Pogodila je jedno bacanje - 11:13

8. minut - Krajišnik posle faula pogađa jedno slobodno bacanje - 9:12

7. minut - Ndur pogađa trojku. Španija ima plus četiri - 8:12

6. minut - Sjajna akcija. Bruks pogađa nakon sjajne asistencije. Na drugoj strani uzvraća Kazorla - 8:9

5. minut - Bruks pogađa posle finte šuta za prvo vođstvo Srbije. Na drugoj strani vraća Ovinja - 7:6

4. minut - Crvendakić pogađa iz okreta (4:5)

3. minut - Sonja Vasić postiže prve poene za našu reprezentaciju. Na drugoj strani, Ndur postiže lake poene.

2. minut - Prve poene je postigla Ovinja. Vodi Španija 3:0.

1. minut - Prvi napad ima naša reprezentacija. Sonja Vasić je promašila šut iz okreta. Na drugoj strani je Konde promašila šut za tri poena.

20:30 - Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva između Srbije i Španije. Tok meča možete pratiti na portalu informer.rs.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.