26.06.2021

20:22 >> 22:45

LAVICEEEEEE! SRBIJA JE U FINALU EVROPSKOG PRVENSTVA! Košarkašice će se boriti za zlato posle neviđene drame u polufinalu! /VIDEO/

fiba

Košarka

Košarkašice Srbije plasirale su se u finale Evropskog prvenstva pobedivši Belgiju rezultatom 74:73

Srbija će se u finalu sastati sa reprezentacijom Francuske koja je pobedila Belorusiju.

Naše košarkašice plasirale su se u veliko finale gde će igrati protiv reprezentacije Francuske. Presudila je sjajna timska igra i smirenost naših košarkašica kada je bilo najpotrebnije.

Srbija je bolje otvorila meč pre svega preko raspoložene Crvendakić i Tine Krajišnik.

Belgija je pre svega zahvaljujući sjajnom šutu smanjila prednost i na kraju četvrtine imala zaostatak od šest poena – 23:17.

Aleman je sjajnim šutem za tri predvodila belgijsku reprezentaciju. Adut Belgije bio je i ofanzivni skok, pa su na poluvremenu imale prednost 36:32.

Treća četvrtina je protekla u rezultatskoj klackalici, a Tina Krajišnik i Sonja Vasić su predvodile našu reprezentaciju. Pred poslednju četvrtinu, Belgija je imala prednost od jednog poena.

Srbija je utakmicu prelomila odličnom odbranom. Možda i prelomni trenutak meča desio se kada je Nevena Jovanović pogodila trojku sredinom četvrtine.

Srbija je imala prednost od četiri poena, što je bilo nedostižno za Belgijanke.

Na kraju, pobeda Srbije.

Srbija - Belgija 74:73 (23:17, 9:19, 22:19, 20:18)

Hala: La Fonteta (Valensija)  Sudije: Maj Forsberg, Apostolos Kalpakas, Gvidas Gedvilas

Srbija: Vasić (16), Čađo (3), Jovanović (9), Bruks (4), Butulija (2), Crvendakić (15), Anderson (8), Dabović (6), Škorić (2), Dugalić, Krajišnik (9)

Belgija: K. Mestdag (11), Deler (14), Meseman (8), Linskens (8), H. Mestdag (7), Geldof (2), Novelers, Masei (5), Vanlo, Aleman (18)

KRAJ! SRBIJA JE U FINALU! Pobeda 74:73!

Četvrta četvrtina:

40. minut - Belgija je napravila faul u napadu! Jovanović je šutirala za tri, ali kratko. Belgija ima napad 18 sekundi pre kraja.

Deler je pogodila dva slobodna bacanja. Kim Mestdag je napravila prekršaj nad Nevenom Jovanović. Pogodila je dva slobodna bacanja.

Aleman pogađa dvojku. Prekršaj nad Nevenom Jovanović. Pogodila je jedno bacanje. Ostalo je šest sekundi do kraja.

Mesdah je faulirana i pogodila je jedno slobodno bacanje. Belgijanke su morale da naprave brz faul. Na liniji za slobodna bacanja je Jelena Bruks koja je pogodila oba bacanja.

Velika greška! Mestdag je zakasnila pri šutu.

39. minut - Sonja Vasić. Plus četiri za Srbiju!

38. minut - Ivon Anderson pogađa dvojku. Na drugoj strani, Meseman pogađa na drugom obruču - 67:65

36. minut - Tina Krajišnik postiže dvojku. Srbija ima dva poena prednosti - 65:63

35. minut - Meseman postiže dvojku. Izjednačenje - 63:63

34. minut - Sonja Vasić postiže nove poene. Srbija ponovo vodi. Kim Mestdag postiže dvojku iz driblinga. TROJKA! Nevena Jovanović - 63:61.

33. minut - Deler postiže poene. Činilo se da je napravila faul, koji nije dosuđen - 58:59

32. minut - Sonja Vasić postiže nove poene. Na drugoj strani, Kim Mestdag postiže lake poene - 58:57

31. minut - Maja Škorić postiže prve poene u nastavku. Srbija vodi - 56:55

Treća četvrtina:

Pred poslednju četvrtinu, Belgija ima prednost 55:54.

30. minut - Maja Škorić pravi prekršaj nad Deler, a ona pogađa oba bacanja - 50:55. Nakon promašene trojke Sonje Vasić, Jelena Bruks postiže dvojku. To su njeni prvi poeni večeras. Sonja Vasić pogađa na drugom obruču - 54:55

29. minut - TROJKA! Nevena Jovanović! Srbija ima poen zaostatka. Na drugoj strani, Meseman pogađa dvojku.

27. minut - Crvendakić pogađa iz okreta. Belgija ima dva poena prednosti - 47:49

26. minut - Lična greška Tine Krajišnik. Nova trojka Belgije, pogađa Meseman. Ivon Anderson promašuje dvojku, na drugoj strani je faulirana Deler. Pogodila je oba - 45:49

25. minut - Ivon Anderson pogađa iz okreta. Izjednačenje. Aleman pogađa trojku iz otvorene pozicije. To je njena četvrta trojka.

Tina Krajišnik pogađa za dva, a prilikom šuta je faulirana. Pogađa nove poene za vođstvo Srbije - 45:44.

24. minut - Sonja Vasić pogađa u padu. Odlična odbrana Maje Škorić nad Mestdag - 39:41

23. minut - Krajišnik je faulirana pri šutu. Pogodila je jedno slobodno bacanje - 37:41

22. minut - Sjajan dribling Ivon Anderson koja pogađa za dva. Na drugoj strani, Meseman pogađa dvojku nakon loše odbrane.

Aleman postiže 15. poen. Loša odbrana naše reprezemtacije.

21. minut - Ivon Anderson pogađa iz kontre. Na drugoj strani, Kim Mestdag pogađa jedno slobodno bacanje - 34:37

Druga četvrtina:

Kraj poluvremena. Belgija vodi 36:32.

20. minut - Bruks je promašila iz reketa. Aleman je bila u prodoru ali je promašila.

19. minut - Mestdag je pronašla Meseman u reketu, a ona postiže lake poene. Nova trojka za Belgijanke! Aleman je namestila ruku - 32:36

18. minut -  TROJKA! Saša Čađo pogađa bitne poene za vođstvo Srbije.

17. minut - Belgija vodi. Mestdag pogađa nakon prodora. Tajm - aut je zatražila Marina Maljković. Bruks je promašila otvorenu trojku. Srbija u kontraritmu - 29:31

16. minut - Bez poena na obe strane.

15. minut - Mestdag pogađa dvojku. Belgija na minus tri. Aleman pogađa daleku trojku! Izjednačenje - 29:29

13. minut - Sonja Vasić pogađa iz okreta. Srbija ima pet poena prednosti - 29:24.

12. minut - Deler pogađa dvojku i smanjuje na koš zaostatka. Ana Dabović pogađa dva bacanja

11. minut - Trojka za Belgiju! Mestdag otvara četvrtinu. Na drugoj strani, Ana Dabović pogađa smanjuje - 25:22

Prva četvrtina:

Prva četvrtina je završena rezultatom 23:17.

10. minut - Trojka za Belgiju! Ana Dabović je faulirana pri šutu. Pogodila je oba bacanja - 23:17

9. minut - Butulija pogađa posle finte šuta. Aleman pogađa daleku trojku. Srbija ima prednost 21:14.

8. minut - Mestag pogađa trojku! Na drugoj strani, Sonja Vasić pravi prekršaj u napadu.

7. minut - Geldof pogađa posle fantastičnog prodora!! Crvendakić postiže trojku iz ćoška uz faul! Sjajna partija beka naše reprezentacije. Pogodila je dodatno bacanje - 19:8

6. minut - Mestdag pogađa u prodoru. Na drugoj strani, uzvraća Tina Krajišnik - 15:6.

5. minut - Igra se koš za koš - 13:4

4. minut - Sonja Vasić pogađa iz nadskoka! Sjajna partija naših košarkašica.

3. minut - Crvendakić postiže sedmi poen - 9:2

2. minut - Sonja Vasić pogađa dvojku. Srbija vodi. Aleksandra Crvendakić pogađa novu dvojku! Pet poena prednosti vodi Srbija.

1. minut - Prve poene postigla je Meseman. Na drugoj strani, Crvendakić pogađa pod faulom. Pogodila je i dodatno baccanje - 3:2

20:25 - Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos polufinalne utakmice Evropskog prvenstva između Srbije i Belgije. Tok meča možete pratiti na informer.rs.