20:00 >> 22:52

ZVEZDA SRUŠILA PODGORIČANE U DERBIJU! Mitrović UNIŠTIO Budućnost!

Starsportphoto©

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost u derbiju drugog kola ABA lige rezultatom 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16)

Utakmica u nekadašnjoj dvorani Pionir počela je ujednačeno, ali je onda sredinom prve četvrtine usledila serije crveno-belih od 8:2 kojom se ekipa Dejana Radonjića "odlepila" na pet poena prednosti (12:7). U narednih nekoliko minuta je razlika ostajala ista, a Zvezda je do maksimalnih 'plus sedam' stigla pred kraj četvrtine. Međutim, Vili Rid je snažnim zakucavanjem postavio konačan rezultat uvodne deonice 19:14.

Budućnost je na startu drugog perioda prišla na tri poena zaostatka (21:18), ali je posle nekoliko minuta bez koša Zvezda ušla u seriju 7:0 kojom je došla do prve dvocifrene prednosti (28:18). Do kraja četvrtine se razlika kretala između osam i 11 poena, a ona je na kraju završena vođstvom tima sa Malog Kalemegdana od 37:29.

Treću četvrtinu je ekipa Budućnosti otvorila fenomenalno. Zajedno sa tri poena u završnici prvog poluvremena, Podgoričani su bili u seriji 14:0 i preokrenuli su rezultat. Njihovu seriju je prekinuo Luka Mitrović koji je do kraja četvrtine bio i jedini igrač Zvezde koji se upisao u strelce, a taj period igre je završio sa osam poena. Sreća za crveno-bele je bila što su imali njega, pa je rezultat uoči poslednjih deset minuta bio 47:45 za Crnogorce.

Ipak, totalno drugačija slika je viđena u poslednjoj deonici. Ponovo je maestralni Mitrović četvrtinu otvorio ukradenom loptom, a onda i pogotkom uz faul, da bi zatim usledile trojke Kalinića i Voltersa. Zvezdina serija se nastavila i došla je do 13:0, odnosno rezultata 58:47. Posle toga više nije bilo povratka za Podgoričane koji su do kraja samo uspeli malo da ublaže poraz (71:63).

Najzaslužniji za trijumf Crvene zvezde bio je Luka Mitrović sa 19 poena, sedam skokova i dve ukradene lopte, a dvocifreni su bili još Nikola Kalinić i Ognjen Kuzmić koji su ubacili po 13 poena. Takođe, povratnici u tim Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić su imali važne role sa po devet koševa.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Di Džej Sili sa 19 poena, a istakli su se još Vili Rid sa 15 i Vladimir Micov koji je dodao 11 poena.

Crvena zvezda - Budućnost 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Damir Javor, Mario Majkić, Luka Kardum

CRVENA ZVEZDA: Gušić, Lazarević 2, Volters 3, Uskoković 3, Davidovac 9, Mitrović 19, Kalinić 13, Dobrić 9, Simonović, Ivanović, Kuzmić 13, Popović. Trener: Dejan Radonjić.

BUDUĆNOST: Kobs 6, Atić 2, Šehović, Micov 11, Barović, Sili 19, Nikolić 1, Jagodić-Kuridža 4, Drobnjak 2, Vili, Popović 3, Rid 15. Trener: Aleksandar Džikić.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda pobeđuje rezultatom 71:63!

40. minut - Mitrović pogađa za 68:59, a do kraja je ostalo još 44 sekunde.

39. minut - Sili daje trojku 67 sekundi pre kraja. Zvezda vodi 66:59.

39. minut - Lazarević je izašao iz igre zbog nezgodnog pada, a umesto njega je ušao Dobrić koji je pogodio jedno bacanje za 66:56. Do kraja je ostalo još 80 sekundi.

38. minut - Atić zakucava i vraća Budućnost na jednocifren zaostatak (65:56), a Radonjić instant traži minut pauze. Do kraja je ostalo još dva minuta i 22 sekunde.

38. minut - Vili Rid pogađa iz reketa nakon što je leđnom tehnikom "izradio" Kuzmića. Zvezda vodi 65:54.

37. minut - Trojka Dobrića za 65:52, a potom Rid pravi faul u napadu! Ostalo je još tri i po minuta. Aleksandar Džikić zove tajm-aut.

36. minut - Micov pogađa dugu dvojku, pa Kuzmić postiže dva poena, a zatim Kobs realizuje dva penala. Zvezda vodi 62:52.

35. minut - Strahovitu seriju Zvezde prekida Sili jednim pogotkom iz slobodnih bacanja. Međutim, na drugoj strani Kalinić pogađa iz reketa za maksimalnih 12 poena viška - 60:48.

35. minut - Kuzmić polaže loptu posle lob pasa Voltersa, Zvezda serijom 13:0 dolazi do +11 (58:47).

33. minut - Kalinić krade loptu, pa polaže! Zvezda vodi 56:47.

33. minut - Nejt Volters pogađa trojku! Zvezda serijom 9:0 od starta četvrtine dolazi do sedam poena prednosti - 54:47.

31. minut - Kalinić pogađa sa više od osam metara, 51:47 za Zvezdu!

31. minut - Fantastičan potez Mitrovića! Ukrao je loptu, pogodio uz faul, a potom je bio precizan i sa linije penala. Zvezda vodi 48:47.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Budućnost vodi 47:45 uoči poslednjih deset minuta.

30. minut - Zoran Nikolić je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, Budućnost vodi 47:45.

29. minut - Luka Mitrović opet pogađa dva bacanja i Zvezda prilazi na 'minus jedan' - 46:45.

28. minut - Mitrović je fauliran posle ofanzivnog skoka i potom pogađa dva bacanja. Bivši kapiten crveno-belih je i dalje jedini igrač srpskog tima koji se upisao u strelce u trećoj četvrtini. Rezultat je 46:43.

28. minut - Micov daje dva slobodna bacanja i dovodi Budućnost do maksimalnih pet poena prednosti - 46:41.

Micov i Kalinić u duelu

27. minut - Micov je ostao sam u ćošku i pogodio je za tri. Crnogorci vode 44:41.

27. minut - Sili realizuje jedno od dva bacanja, rezultat je nerešen 41:41.

27. minut - Odličan potez Mitrovića koji pogađa posle rolinga i Zvezda opet vodi - 41:40.

25. minut - Zvezda prekida seriju Budućnosti i Mitrović zakucava loptu u koš posle maetsralne asistencije Voltersa u kontri. Budućnost vodi 40:39.

25. minut - Alej-up za Vilija Rida i Budućnost vodi 40:37. Podgoričani su u seriji 14:0!

24. minut - Lopta je izašla iz koša posle šuta Nikole Ivanovića za tri, a na drugoj strani Sili nastavlja svoju seriju. Budućnost preokreće i vodi 38:37.

24. minut - Di Džej Sili pogađa preko ruke dugu dvojku, Radonjić traži tajm-aut pri vođstvu svog tima od 37:36.

22. minut - Trojka Silija, Zvezda vodi samo 37:34.

21. minut - Prvi koš u drugom poluvremenu postiže Jagodić-Kuridža, pa Budućnost smanjuje na 37:31. Na drugoj strani, Zvezda je izgubila dve lopte u prva dva napada.

Druga četvrtina

Poluvreme! Di Džej Sili je sa linije penala smanjio razliku na -10, a onda je promašio drugo bacanje i Rid je posle ofanzivnog skoka i asistencije Atića zakucavanjem postavio konačnih 37:29.

20. minut - Sjajan napad iz tajm-auta, Dobrić pogađa trojku za 37:26.

20. minut - Micov pogađa iz prodora za 34:26, a Dejan Radonjić zove tajm-aut kako bi nacrtao poslednji napad u poluvremenu. Do kraja četvrtine je ostalo još 35 sekundi.

20. minut - Uskoković polovičan sa linije za slobodna bacanja, Zvezda opet vodi dvocifrenom razlikom - 34:24.

19. minut - Kobs je pogodio dvojku za ekipu Budućnosti, a onda je Davidovac bio precizan jednom iz dva pokušaja sa linije penala - 33:24.

18. minut - Luka Mitrović prekida seriju gostiju laganim polaganjem posle sjajne akcije crveno-belih. U narednom napadu je Mitrović zakucao, pa Zvezda vodi 32:22.

16. minut - Sili i Drobnjak bezuju četiri poena, pa je prednost Zvezde smanjena na šest razlike - 28:22.

16. minut - Zvezda ima dvocifrenu prednost - 28:18! Kuzmić je zakucao posle sjajne asistencije Voltersa. Nikola Kalinić je napravio treći faul.

Ognjen Kuzmić slavi koš

15. minut - Druga trojka Davidovca, Džikić traži tajm-aut pri vođstvu Zvezde od 26:18.

14. minut - Posle gotovo tri minuta bez koša, Aleksa Uskoković je bio precizan sa vrha reketa - 23:18.

11. minut - U završnici prvog minuta druge četvrtine je Micov pogodio za 21:18.

11. minut - Di Džej Sili na jednoj i Luka Mitrović na drugoj strani pogađaju dvojke, Zvezda vodi 21:16.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Zvezda vodi 19:14 posle prvih deset minuta igre.

10. minut - Monstruozno zakucavanje Rida za 19:14.

9. minut - Po dva poena su ubacili Dobrić i Rid, ali je onda Davidovac pogodio trojku i Zvezda sada ima 'plus sedam' - 19:12.

7. minut - Lazarević ubacuje dva poena za Zvezdu, ali na drugoj strani istom merom uzvraća Kobs, pa je rezultat 14:10.

6. minut - Jednom je sa linije za slobodna bacanja bio precizan Vili Rid koji tako smanjuje prednost Zvezde na 12:8. Veći problem od toga za crveno-bele je druga lična greška Kuzmića.

5. minut - Kuzmić je položio loptu u koš, a potom je Jagodić-Kuridža bio dva puta precizan sa linije penala. Ipak, u sledećem napadu je Kuzmić još jednom pogodio uz faul, a onda je iskoristio i dodatno slobodno bacanje. Crveno-beli vode 12:7, a Kuzmić već ima sedam poena i četiri skoka.

3. minut - Vili Rid pogađa posle ofanzivnog skoka, ali je na drugoj strani Nikola Kalinić precizan za tri. Zvezda vodi 7:5.

3. minut - Davidovac krade loptu, a potom u kontri polaže za vođstvo Zvezde 4:3.

2. minut - Kuzmić postiže prve poene na meču, ali je na drugoj strani trojku pogodio Popović, pa Budućnost vodi 3:2.