06.06.2022

19:00 >> 23:33

ZVEZDA ODBRANILA TITULU U PRAZNOM PIONIRU! Haos, prekid meča,  A ONDA NOVI TROFEJ ZA CRVENO-BELE!

Tanjug/Strahinja Aćimović

Košarka

ZVEZDA ODBRANILA TITULU U PRAZNOM PIONIRU! Haos, prekid meča, A ONDA NOVI TROFEJ ZA CRVENO-BELE!

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu u ABA ligi posle pet neizvesnih utakmica

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan rezultatom 80:77 u finalnom meču ABA lige i tako su odbranili titulu u regionalnom šampionatu.

Neverovatna je ovo serija bila za oba kluba. Mnogo incidenata je obeležilo ovih pet mečeva i vrlo često košarka nije bila u prvom planu.

Utakmica je bila veoma nezivesna od samog početka. Partizan je nešto bolje ušao u meč tako da su na pauzu otišli sa +2 (18:20).

Nastavili su u sličnom ritmu, crno-beli su se u jednom momentu odvojili na +7, ipak uspela je Zvezda da smanji na -4 do poluvremena (33:37).

Početak drugog poluvremena je kasnio nekoliko minuta. Naime, jedan od sudija je pogođen tvrdim predmetom, pa se čekao nastavak meča.

Međutim po po početku meča, isti je prekinut nakon nešto više od tri minuta igre. Sudije su se povukle zbog slične situacije.

Ubrzo su teren napustili i igrači, a doneta je odluka da se tribine potpuno isprazne.

Tek pola sata kasnije meč je nastavljen. Krenula je surova bitka na terenu. Oba tim su su davala sve od sebe.

Crveno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa +1(59:58).

Rezultatska klackalica se nastavila i u poslednjoj četvrtine, gledali smo lavovsku borbu u praznom Pioniru.

Do samog kraja bilo je jako nezivesno, ipak crveno-beli su odneli pobedu rezultatom 80:77 i tako osigurali sledeću sezonu u Evroligi.

Zvezdu je u ovom trijumfu predvodio Davidovac sa 15 poena, dok je najbolji u Partizanu bio Kevin Panter sa 27 poena.

Crvena zvezda-Partizan 80:77 (18:20, 15:17,26:21, 21:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Saša Pukl, Tomislav Hordov i Miloš Koljenšić

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac , Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić

PARTIZAN: Panter, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor , Trifunović, Madar

KRAJ UTAKMICE - Zvezda je slavila rezultatom 80:77

40. minut - Trojka Volters 78:75

39. minut - Trojka Nikole Kalnića, Željko Obradović je zatražio tajm-aut. Dva poena Dalasa Mura(75:75)

38. minut - Panter precizan za dva poena (72:72), zatim je pogodio i slobodno bacanje (73:72)

37. minut - Davidovac precizan sa slobodnih bacanja (69:67). Panter pogađa trojku (69:70). Trojka Markovića (72:70)

36. minut - Pogađa Zagorac za dva poena (67:67)

35. minut - Kalinić pogađa oba slobodna bacanja (67:65)

34. minut - Dalas Mur pogodio trojku (63:63). Precizan Volters za dva poena (65:63). S druge strane dva poena ubacuje Mur (65:65)

32. minut - Smajlagić precizan sa slobodnih bacanaj (61:60). Odlična dva poena Ostina Holinsa (63:60)

31. minut - Dolazi Mitrović do poena  (61:58)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Pogađa Jan Madar sa polu distance (57:57). S druge strane poenitra Davidocvac (59:57). Polovičan Smajlagić sa slobdnih bacanja (59:58)

29. minut - Pogodio je Marković oba slobdna bacanja (55:55). Pogodio je Davidovac oba slobodna bacanja (57:55)

28. minut - Precizan Panter. Zatim tehinička greška za nekog iz Crvene zvezde. Panter je potom pogodio dva slobodna bacanja (50:55). Davidovac precizan za tri (53:55)

27. minut - Četiri poena u nizu za Aleksu Avramovića, a zatim trojka Dobrića (47:49). Zatim dva poena Kevina Pantera (47:51). Trojku postiže Holins (50:51)

25. minut - Dva poena Lesora, zatim Volters precizan uz faul. Pogodio i slobodno, a nakon toga je Panter pogodio trojku (42:45)

USKORO SE NASTAVLJA  MEČ - Igrači se ponovo zagrevaju, hala je prazna

PREKID MEČA - Sudije napustile teren. Navijači Zvezde ih gađali tvrdim predmetima. Cela hala će biti ispražnjena.

23. minut - Poentirao je Branko Lazić (39:39)

21. minut - Zakucavanje Nikole Kalinića (35:37). Zatim pogađa Mitrović (37:37). Panter je ubacio dva slobodna bacanja (37:39)

KASNI POČETAK DRUGOG POLUVREMENA - Sudije još uvek nisu izašle na teren. Navijači Zvezde su ušle na zabranjeni deo tribina, zbog toga utakmica još nije počela. Jedan sudija je pogođen tvrdim predmetom.

POLUVREME

20. minut - Sada zakucavanje Holinasa (33:34). Trojka Ledeja (33:37)

19. minut - Lako polaganje  Stefana Markovića (29:34). Sjajno zakucavanje Mitrovića posle asistencije Stefana Marković (31:34)

18. minut - Dva poena Matijasa Lesora (27:34)

16. minut - Panter pogađa trojku (25:32). Nejt Volter precizan za dvva

15. minut - Dejan Radonjić je zatražio tajm-aut

14. minut - Pogađa Dalas Mur (23:27). Oba slobodna pogađa Dalas Mur (23:29). Sada je Kalinić oba slobodna bacanja (25:29)

13. minut - Trojka Alekse Avramovića, zatim dva poena Nikole Ivanovića (23:25)

12. minut - Oba slobodna je ubacio Jan Madar (21:22)

11. minut - Iz kornera Branko Lazić pogađa trojku (21:20)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Novi poeni Kevina Pantera (18:17). Kevin Panter postiže trojku (18:20)

9. minut - Vrhunska asistencija Voltersa za Dobrića koji je postigao dva poena (16:13). S druge strane ofanzivan skok Matijasa Lesora za dva poena(16:15). Postiže oba slobodna bacanja Luka Mitrović (18:15)

8. minut - Sjajno polaganje Nejta Voltersa (12:11). Panter pogađa dva slobodna bacanja (12:13). Davidovac pogađa za novo vođstvo (14:13)

7. minut - Odlično se  snašao Luka Mitrović i postigao je dva poena (10:9). Pogodio je Lesor dva slobodna bacanja (10:11)

6. minut - Poeni iz reketa Dejana Davidovca (8:6). Poeni pod faulom Alekse Avramovića (8:8). Pogodio je dodatno slobodno Aleksa Avramović (8:9)

5. minut - Kevin Panter postiže trojku (6:6)

3. minut - Dva poena Nikole Kalinića (6:0). Dva poena Ledeja uz faul, a zatim je pogodio i slobodno bacanja (6:3)

2. minut - Holins postiže prve poene za Zvezd. Zakucavanje Ognjena Kuzmića (4:0)

1. minut - U prvom minutu nije bilo poena

19.55 -DELIJE VREĐALE ŽELJKA OBRADOVIĆA

19.53 - NIKOLA VUČEVIĆ U DVORANI

Košarkaš Čikgao Bulsa Nikola Vučević došao je Pionir da gleda odlučujuću utakmicu finala ABA lige. Od ranije je poznato da je reprezentativac Crne Gore veliki navijač Crvene zvezde

19.50 - IZVREĐANI KOŠARKAŠI PARTIZANA PRILIKOM IZLASKA NA TEREN

Nisu imali milosti navijači Crvene zvezde za igrače večitog rivala

19. 40 - HLADNA DOBRODOŠLICA ZA ZORANA SAVIĆA

Sportski direktor Partizan Zoran Savić bio je meta uvredljivih povika navijača Crvene zvezde pred početak finalnog meča plej-ofa ABA lige.

19.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen odlučujućoj utakmici  finala plej-ofa ABA lige