17.08.2022

19:23 >> 21:46

SLOVENIJI PRIPAO TRILER U "STOŽICAMA"! "Orlovi" poraženi posle produžetka!

Košarka

Košarkaška reprezentacija Slovenije pobedila je selekciju Srbije rezultatom 97:92 posle odigranog produžetka u prijateljskom meču u "Stožicama"

Bio je ovo veoma neizvesta meč, sa dosta rezultatskih klackalica, Slovenija je došla do trijumfa tek posle odigranog produžetka.

Od samog starta se videlo da će ovo biti jako napet meč. U dresu Srbije briljirao je Jokić, a na suprotnoj strani Dončić. Prvu četvrtinu "orlovi" su završili sa +4 (21:17).

Dosta bolju igru imala je Slovenija u drugoj četvrtini, najraspoloženiji je bio Luka Dončić, istakao se ii Žiga Samar,  a na poluvremenu bilo je 41:38.

Nastavile su obe ekipe sa visokim tempom igre i u trećoj četvrtini gde smo videli dosta atraktivnih poteza,  a Slovenija je u poslednjoj četvrtini sa +2.

Neizvesnost se nastavila i u poslednjoj četvrtini. Na startu četvrtini, Vasa Micić je doživeo povredu, ali nakon lekarskog pregleda. par mnuta kasnije vratio se na teren.

Vrlo često smo imali nerešen rezultat,  a reugularni tok se završio rezultatom 86:86.

Srbija je bolja ušla u produžetak, ali uspela je Slovenija da preokrene, kao presudni momenat može se istaći trojka Čančara, a nakon toga Srbija nije uspela da nađe pravu igru. Slovenija je dobila rezultatom 97:92.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Dončić sa 34 poena, dok je Srbiju predvodio Nikola Jokića sa 26 poena.

Slovenija-Srbija 97:92 (17:21, 28:21, 22:23, 19:21, 11:6)

Slovenija: G. Dragić, Nikolić, Murić, Samar, Tobi,Blažić, Horvat, Z. Dragić, Čančar, Dimec, Prepelič, Ćebašek, Dončić

Srbija: Davidovac, Dobrić, Jagodić Kuridža, Jaramaz, Jokić,  Kalinić, Lučić, Marinković,  Micić, Nedović, Petrušev, Ristić,Simanić.

KRAJ

44. minut - Trojka Čančara, Pešić traži tajm-aut (94:92)

43. minut - Pogađa Murić (91:91).Polovićan Jokić sa slbodnog bacanja (91:92)

42. minut - Poeni Jokića (89:91)

41. minut -Kalinić postiže trojku, ali vraća Prepelič (89:89)

KRAJ REGULARNOG TOKA

40. minut - Pogađa Dončić oba slobodna bacanja 86:86

39. minut -Ima Srbija minimalnu  prednost (84:85)

38. minut - Novo izjednačenje (82:82)

37. minut - Trojka Tobija (82:79)

36. minut - Davidovac precizan za izjednačenje (79:79)

35.minut - Trojka Tobija (77:72). Precizan za tri Nikola Kalinić, a zatim novi poeni Tobija (79:75)

34. minut - Pogađa Prepelič oba slobodna bacanja (74:72)

33. minut - Pogađa trojku Dušan Ristić (72:70). Ponovo izjednačenje (72:72)

32. minut - Precizan Klemen Prepelič sa slobodnih bacanja (72:67)

31. minut- Povreda Vase Micić, naš košarkaš je napustio teren, ukazuje mu se pomoć. Dobrić sa slobodnih bacanja donosi izjednačenje Srbiji (67:67)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Snašao se dobro Davidovac pod košem Slovenije (67:65)

29. minut - Slovenija ima +4(67:63)

28. minut - Micić polovičan sa slobodnih bacanja, zati poeni Tobija (64:61). Nedović se zatim sjajno snašao u napadu Srbije (64:63)

27. minut - Zakucava Luka Dončić (60:58). Kalinić pogađa oba slobodna bacanja (60:60), ali opet Dončić   za prednost Slovenije (62:60)

26. minut - Novi poeni Dončića (57:55). Jokić sa slobodnih bacanja ponovo donosi izjednačenje (58:58)

25. minut - Jokić Srbiji donosi izjednačenje (55:5)

24. minut - +5 ima srbija (48:53). Precizan Dončić za dva poena (50:53),zatim kontra slovenačkog tima (52:53)

23. minut - Jokić polovičan sa slobodnih bacanja (48:50)

22. minut - Precizan Jokić za vođstvo Srbije (48:49)

21. minut - Kalinić precizan za tri poena (45:45), ali vraća odmah Dončić (48:45)

POLUVREME

20. minut - Novo vođstvo Slovenije (41:38). Polovičan Dončić sa slobodnih bacanja (42:38). Precizan Micić za tri uz faul, a zatim j epogodio i slobodno bacanje (42:42). Trojka za Slovenije pre kraj poluvrmena (45:42)

19. minut - Precizan za dva Davidovac (38:36). Jokić sa slobodnih bacanja donosi izjednačenje Srbije (38:38)

18.minut - Pogađa Dončić oba slobodna. Novi poeni Dončića (38:34)

17. minut - Novo vođstvo Slovenije, ali ponovo sjajni Jokić (33:34)

16. minut - Polovičan Žiga Samar, s druge strane precizan Jokić (31:32)

15. minut - Ponovo izjednačenje (30:30)

13. minut - Precizan za dva Žiga Samar (24:24), zatim trojka Jake Blažića (24:27)

12. minut - Trojka Ede Murića (22:24)

11. minut - Aleksej Nikolić postiže poene za Sloveniju (19:21). Tri poena Dobrića (19:24)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Faul u napadu pravi Ristić

9. minut - Dušan Ristić polovićan sa slobodnih bacanja (17:18). Ristić pogađa trojku (17:21)

8. minut - Polovičan Nikola Jokić sa slobodnih bacanja (15:15). Zatim brzi poeni sa obe strane (17:17)

7. minut - Trojka Lučića, ali vraća Dončić istom merom (13:14). Tobi pogađa oba slobodna za vođstvo Slovenije (13:15)

6, minut - Pogađa Dončić, šest poena za sada (10:11)

5. minut- Novi poeni za reprezentaciju Srbije (5:9). Dončić s druge strane polovičan sa slobodnih bacanja (6:9). Odlično polaganje Vasilija Micića, zatim je usledilo zakucavanje Tobija (8:11)

4. minut - Jokić precizan uz faul (5:6), nažalost nije pogodio slobodno bacanje

3. minut - Dončić postiže trojku iz velike udaljenosti (5:4)

2. minut - Precizan Čančar preko Nikola Jokića za dva poena (2:2). Prvo poeni Vasilija Micića za dva poena

1.minut - Prvi poeni na meču za reprezentaciju Srbije, precizan je bio NIkola Jokić (0:2)

20.00 - Novak Đoković je tako đe u "Stožicama".

Tekst potpisa

19.20 - Dobrodošli naš blog posveće meč Slovenije i Srbije

Zapad ne dozvoljava temu NATO agresije na Jugoslaviju! Plaše se da se suoče sa istinom u vezi sa njom!

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) večeras još jednom nije prihvatio da raspravlja o NATO agresiji na Jugoslaviju pošto za predloženi dnevni red nije glasao dovoljan broj članica tog tela. Kao i na sednici SB UN 25. marta, i na večerašnjoj, ponovo zakazanoj na zahtev Rusije, Francuska je zatražila takozvano proceduralno glasanje o dnevnom redu. Za dnevni red, odnosno raspravu o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine, večeras je glasalo šest od 15 članica Saveta bezbednosti, dok je ostalih devet bilo uzdržano. Za usvajanje dnevnog reda bilo je potrebno devet glasova. Ovu odluku, u emisiji "Info veče" Informer TV, komentarisali su analitičari Veljko Jovanović i Luka Stajić, kao i Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke.

28.03.2024

23:01

Napad u Moskvi je pokušaj državnog udara! Pitanje je dana kad će ukrajinska vojska kapitulirati, zato je potrebno da se Rusija destabilizuje iznutra! (VIDEO)

Goran Petronijević, advokat, Nikola Jović, politikolog, prof. dr Aleksandar Lukić sa Instituta za političke studije i akademik prof. dr Dragan Radenović govorili su u emisiji "Info dan" na Informer TV o terorističkom napadu u Moskvi i tome šta on zapravo predstavlja i kako će uticati na budućnost Rusije.