30.09.2018

19:16 >> 17:31

SRBIJA BEZ MEDALJE NA SP! "Orlovi" poveli pa stali, bronza Amerikancima!

Ostali sportovi

Najbolji odbojkaši Srbije ostali su bez medalje na Svetskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj pošto su u borbi za bronzu poraženi od Sjedinjenih Američkih Država 3:1, po setovima 23:25, 25:17, 32:30, 25:19

Najefikasniji u srpskom timu bio je Dražen Luburić sa 12 poena, dok je Amerikance sa 29 predvodio Metju Anderson.

Srbija je dobro odigrala prvi set. Mada se veći deo igrao poen za poen puleni Nikole Grbića su bili bolji i koncentrisaniji u završnici i poveli u meču sa 1:0.

Drugi set bio je možda i najlošiji set "orlova" na šampionatu. Od starta su Amerikanci bili bolji, naši bez agresivnosti i želje, poklanjali su rivalima poene, pa su ovi lako došli do seta i izjednačenja u meču.

Vilika borba viđena je u trećem maratonskom delu igre. Imali su Amerikanci i četiri poena prednosti, u nastavku su naši napravili seriju 5:0 i preokrenuli. "Orlovi" su prvi došli do set lopte, ali prokockali su tri šansu, dok su Amerikanci petu priliku iskioristili , dobili set i poveli u meču 2:1.

Amerikanci su u istom ritmu odigrali i četvrti set osokoljeni preokretom, nisu naši odbojkaši imali rešenje za raspoloženog Andersona koji je odveo svoj tim do bronzane medalje na Svetskom prvenstvu.

U finalu od 21.15 igraju Poljska i Brazil.

SRBIJA - SAD 1:3 (25:23, 17:25, 30:32, 19:25)

Hala: Torino. Sudije: Paolo Turci (Brazil), Nasr Šaban (Egipat)

SRBIJA: Okolić, Kovačević 2, Katić, Petrić 10, Krsamnović 1, Ivović 11, Jovović, Atanasijević 7, Luburić 12, Majstorović, Podraščanin 8, Rosić, Lisinac 5, Kostić.

SAD: Anderson 29, Rasel 16, Sander 9, Jendrik, K. Šođi, Mekdonel, Kristenson 5, Holt 14, Peč, Langloa 1, Averil, Smit 11, Vaten, E. Šođi

Četvrti set

Povećavaju prednost Amerikanci, kojima Anderson donosi prvu meč loptu - 24:18. Srbija se odbranila, ali koriste drugu šansu, dobijaju set sa 25:19, a meč 3:1.

Amerikancu dominiraju, imaju šest poena viška, sigurnom igrom čuvaju prednost - 20:14.

Na drugom tehničkom tajm-autu Srbija gubi sa četiri poena - 16:12.

Nastavljaju Amerikanci seriju na servis Andersona, vode 15:11. Serija Amerikanaca 5:0 u četvrtom setu.

Odličan blok Amerikanaca , koji dolaze do dva poena prednosti 13:11, pa Grbić traži tajm-aut.

Pogrešio je  Rasel i Srbija je stekla minimalnu prednost 10:9. Potom su Ameri opet poravnali rezultat, a Luburić odveo Srbiju na 11:10.

Neverovatno igra Anderson, obezbedio je Amerkancima dva poena više 5:3, ali su "orlovi"došli do egala 6:6. Međutim, Rasel je ponovo odveo naše rivale na "+2" - 7:5.

Amerikanci  otvaraju četvrti set sa dva odlična poena, potom su poveli 3:1, ali "orlovi" brzo dolaze do izjednačenja 3:3.

Treći set

Šteta. Imala je Srbija šansu, ali Amerikanci koriste petu set loptu dobili su set 32:30 i vode 2:1 u meču.

Nastavlja se drama, Amerika nije iskoristila ni četvrtu set loptu.

Rasel nam je poklonio treću set loptu, ali su se Ameri opet odbranili 26:26 a Holt im je doneo prvu set loptu.  Idemo dalje, Lubirić donosi novi egal - 27:27.

Šteta, dobar servis Lisinca, ali odbranili su se Amerikanci, ali drzgu set loptu donosi nam sjajnim blokom Petrić - 25:24.Luburić je servirao, a onda je izblokiran Petrić. Nismo iskoristili dve set lopte.

Bravo Petriću, važan poen, ponovo je egal 23:23.Sada sjajan servis Lisinca i Srbija ima set loptu - 24:23.

Drama u trećem setu, Srbija povede, pa Amerikanci izjednače, sada su preokrenuli na 23:22.

Amerikanci su stekli dva poena prednosti, ali borbeni orlovi nakon što su izborili novi egal preokrenuli su rezultat na 20:19.

Opet vode Amerikanci, dva poena Rasela, ali Luburić osvaja poen za novi egal - 17:17.

Bravo "orlovi" - poen Petrića za seriju od 5:0 i preokreće Srbija na 16:15.

Tri vezana poena Srbije, pa Anderson greši i Srbija opet dolazi do izjednačenja - 15:15.

Imala je Srbije nerešen rezultat 11:11, međutim posle tri sjajna servisa Andersona Amerikanci imaju prednost od četiri poena - 15:11.

Od "-4" dolazimo na "-1" .Zaigrali su naši odbojkaši male bolje i ekspresno došli do 10:9.

Anderson nastavlja da maltretira naše odbojkaše, koji su i u treći set ušli bez agresivnosti i energije koja ih je krasila tokom šampionata.

Serija Amerikanaca od 6:1, imaju prednost 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu.

Šteta, Sander je doneo izjednačenje Amerikancima 4:4, a Holt sjajnim servisom preokret - 5:4.

Amerikanci su poveli, Lisinac izjednačio, pa Podraščanin udvostručio prednost Srbije - 4:2.

Drugi set

Amerikanci su prokockali dve set lopte, odbranili su se naši, a onda je Korstić pogrešio na servisu i Amerikanci dobijaju prvi set 25:17.

Bio je ovo poslednji pokušaj naših odbojkaša da se vrate u set, Amerikanci vode 23:15.

Ali, ne predaju se naši odbojkaši, poentirao je Luburić, pa Podraščanin i Kovačević zaustavljaju Rasela i smanjuju zaostatak na 20:15.

Amerikanci jure ka drugom setu, vode sa nedostižnih 18:10.

Ne ide orlovima pa ne ide, velika kriza u igri naših odbojkaša, koji su napravili šest grešaka u ovom setu. A od devet poena, čak šest su nam poklonili Amerikanci.

Sada greši i Petrić, protivnici imaju pet poena viška - 12:7.Još jedna greška naših, Amerikanci imaju "+6" - 13:7.

Krsmanović smanjuje zaostatak, ali potom greši i Amerikanci idu na 10:6, pa selektor Grbić traži tajm-aut.

Amerikanci idu na "+2" - 7:5 nakon kontranapada, a na prvi tehnički tajm-aut idu sa tri poena prednosti 8:5.

Sjajna reakcija Sandera, Amerikanci su poveli, ali je Lisinac doneo izjednačenje Srbiji - 5:5.

Nanizali su nekoliko grešaka naši odbojkaši na startu drugog seta pa Amerikanci ni krivi ni dužni vode 4:3.

Prvi set

Srećko Lisinac pogrešio je iz servisa, a onda odličnim napadom Atanasijevića Srbija završava se prvi set - 25:23 i vodi 1:0 u meču.

Rasel je pogrešio, a Atanasijević je Srbiju odveo na 21:19. Opet su na prišli Amerikanci na poen, ali su i grešili, pa je Petrić doneo prvu meč loptu "orlovima".

Šteta, Amerikanci su vezali tri poena, ponovo je izjednačeno - 19:19. Selektor Grbić traži tajm-aut.

Atanasijević donosi Srbiji "+3", pripretili su Amerikanci da opet smanje na dva poena, ali izvukli su naši težak poen i vode 19:16.

Odlično, opet Srbija vodi na tehničkom tajm-autu - 16:14, mada su nam Amerikanci stalno za petama.

Marko Ivović i Srećko Lisinac blokirali su Rasela pa "orlovi" ponovo imaju dva poena više - 12:10. Šteta brzo dolaze Amerikanci do novog egala, nakon što je izblokiran Atanasijević - 13:13.

Servis greška Aleksandra Atanasijevića, pa prolazi Rasel i Amerikanci dolaze do izjednačenja - 10:10.

Bravo "orlovi". Prvo je pogrešio Sanders, pa Šođi, Srbija vodi na prvom tehničkom tajm-autu - 8:6.

Srbi povedu, Amerikanci stignu - tako teče početak prvog seta. Ne dozvoljavaju rivali "orlovima" da naprave osetniju razliku. Trenutno Srbija vodi 6:5.