23.01.2023

17:20 >> 19:34

POBEDA ZA KRAJ! Srbija trijumfom završila učešće na Svetskom prvenstvu!

Ostali sportovi

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Holandiju rezulatom 32: 30 i njihovom poslednjem meču na Svetskom prvenstvu

Bio je ovo veoma dinamičan meč, Holandija je dobar deo meča vodila, ali stigli su naši momci do preokreta.

Bolje je Holandija ušla u ovaj meč, činilo se kako naši reprezentativci nemaju pravo rešenje za napade protivničke reprezentacije.

"Lale" su u jednom momentu imale čak +4, a Srbije doživela peh kada je naš pivotmen u 20. minutu dobio crveni karton.

Ipak, stabilizovali su igru pred kraj poluvrmena, tako da smo na pauzu otišli sa -2 (15:17).

Ipak, gledali smo potpuno drugačiju igru naše reprezentacije u sledećih pola sata utakmice.

Najviše se isticao Milosavljević koji postizao gol za golom i tako predvodio "orlove" do preokreta.

U poslednjih 10 minut, uspeli smo da neutralizujemo i napad protivničke reprezentacije, iskoristimo šute i tako dođemo do pobede rezultatom 32:30.

Srbija je posle ovog trijumfa zauzela 11. mesto na Svetskom prvenstvu.

SRBIJA-HOLANDIJA 32:30

Srbija: Milosavljev, Cupara, Vorkapić, Borzaš, Abutović, Radivojević, N. Ilić, Pešmalbeh, V. Ilić, Kukić, Popović, Marsenić, Orbović, Milosavljević, Dodić, Đorđić; Trener: Toni Đerona

Holandija: Raneberge, Stavast, Ten Velde, Šonaker, Kojiman, Slujiters, Steins,Bengam, Šangen, J.Verstijenin, Adams, J.Smits, Bumhuver, A.Verstijinen, K.Smits, Jansen, Šmeits,Baijens

KRAJ UTAKMICE

59. minut - Precizan Pešmalbek za pobedu Srbije, zatim Holandija smanjuje prednost (32:30)

56. minut - Srbija ima dva gola prednosti (31:29)

54. minut - Odlična odbrana Milosavljeva, tajm-aut traži Đerona (30:29)

52. minut - Novi gol Milosavljevića, fenomenalno smo iskoristili igrača više (29:28)

51. minut - Dolazi Holandija do izjednačenja (28:28)

50. minut - Pogađa Vorkapić (28:27)

49. minut - Ponovo pogađa Milosavljev, ali odmah Holandija ekspresno dolazi do izjednačenja (27:27)

48. minut - Milosavljević donosi vođstvo Srbiji, ali dolazi Holandija do izjednačenja u sledećem napadu (26:26)

47. minut - Ponovo pogađa izvrsni Milosavljević (25:25)

46. minut - Smanjuje Srbija prednost Holandije (24:25)

45. minut - Pogađa Šangen u dve brze akcije za +2 (22:24)

44. minut - Odličan pogodak Ilića sa sedmerca (23:23)

43. minut - Vode Holanđanin pogotkom Bajnsa (22:23)

42. minut - Četvrti gol Orlovića, a zatim gol Verhanena na asistenciju Stejnsa (22:22)

41. minut - Najbolji strelac Holadnije, Smids donosi izjednačenje "lalama" (21:21)

39. minut - Ponovo Srbija vodi (21:20)

38. minut - Holandija dolazi do novog vođstva sa sedmerca (19:20), ali Milosavljević donosi izjednačenje (20:20)

37. minut - Dolazi Holandija do izjednačenja (19:19)

35. minut - Prvo vođstvo Srbije, pogađa Dodić (19:18)

34. minut - Sjajna igra Srbije i novo izjednačenje (18:18)

33. minuta - Ponovo Holandija vodi (17:18)

32. minut - Novi gol Milosavljevićaza izjednačenje (17:17)

31. minut - Prvi gol Milosavljevića (16:17)

POLUVREME

30. minut-  Koriste Holanđanini našu grešku i povećavaju prednost na +2 (15:17)

29. minut - Pogađa Đorđić za izjednačenje, a zatim novi gol Stejnasa (15:16)

27. minut - Sjajna akcija Srbije i četvrti gol Dragan Pešmalbeka (14:15)

26. minut - Ponovo precizan Smids (13:14)

25. minut - Pogađa Radivojević (13:13)

24. minut - Pogađa Pešmalbek za izjedančenje (12:12), ali novi gol Stejnsa (12:13)

22. minut - Treći gol našeg kapitena Ilića (10:11)

21. minut - Šangen pogađa za Holandiju 9:11

20. minut - Peh za Srbiju. Petar Marsenić je dobio crveni karton

Tekst potpisa

19. minut - Ponovo se Srbije približila -1, strelac je Marsenić

18. minut - Konačno! Radivojević postiže prvi pogodak na utakmici, ipak vraćaju brzo Holanđani (8:10)

16. minut  Ilić sa sedmerca smanju prednost Holandije (7:9)

15. minut - Ponovo Holanđanin kažnjavju naše greške (6:9)

14. minut - Benahaunen je ponovo ostao sam, ali brani Milosavljev (6:8). To je bila njegova šesta odbrana

13. minut - Benahaunen kažnjava odbranu Srbije (5:8)

12. minut - Prvi Lazara Kukića na meču (5:7)

11. minut- Smanjuje Srbija prednost Holandija (4:7)

9. minut - Pogađa Bejins, Holandija dosta dominatnija na startu, Toni Đerona je zatražio tajm-aut (3:7)

8. minut - Ponovo sedmerac za Holandiju. Smids ne greši, Holandija povećava vođstvo

7. minut - Ponovo Holandija ima dva gola prednosti

5. minut - Ponovo pogađa Smits (2:4), zatim pogodak Borzađa (3:4)

4. minut - Prvi gol Srbije, strelac je Orlović, ali zatim Smits postiže novi pogodak za Holandiju (1:3)

2. minut - Dva brza pogotka Holandije (0:2)

1. minut - Odmah odlična odbrana Milosavljeva, bukvalno je skinuo zicer naš golman