05.12.2017

18:39

PARTIZAN OPET NEMOĆAN! Crno-beli nisu imali šanse u Litvaniji, daleko je TOP 16!

Košarkaši Partizana poraženi su od Lijetuvos Ritasa sa 93:75  u sedmom kolu C grupe Evrokupa i najverovatnije ostali bez šanse da se domognu Top 16

Crno-beli nakon sedam odigranih kola imaju samo jednu pobedu, peti je na tabeli iza Limoža koji ima samo jednu pobedu više.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džimi Beron sa 22 poena, dok je Travis Piterson upisao 21 poen.  Kod Partizana, Miler ubacio 20 poena, Šalić 15, dok je Tanasković postigao 11.

Lijetuvos Riras je do finiša poluvremena imao blagu prednost, držali su ce crno-beli nekako odolevali domaćinu koji je imao vrlo raspoloženog Pitersona. Imali su crno-beli i prednost od tri poena - 27:24. Ali, stao je Partizan  u finišu druge četvrtine. Ritas je napravio seriju 6:0 i otišao na 35:29, a potom brzo stekao dvocifreno vođstvo - 41:31. U Partizanu su posle prvih 20 minuta najefikasniji bili Šalić i Miler sa po osam poena,  Vilijams Gos nije ni ulazio u igru zbog povrede, a crno-beli su igrali i bez kapitena Veličkovića.

Uspeo je Partizan da se vrati u igru tokom treće deonice. Tanasković je ubacio trojku, potom Miler vezao četiri poena i Partizan je prišao na pet poena 53:48 da bi onda Aranitović trojkom doveo crno-bele na minus tri - 58:55.Činilo se da je preokret blizu, međutim, vezali su u tom trenutku nekoliko grešaka crno-beli, izgubili nekoliko lopti i častili domaćine. Povratka više nije bilo.

Lijetuvos je napravio seriju od 6:0, otišao na 64:55 a pred poslednjih 10 minuta utakmice imao 13 poena viška (69:56). Bila je to nedstižna prednost za Partizan koji je pretrpeo i šesti poraz.

LIJETUVOS RITAS - PARTIZAN 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19)

Dvorana: Simens arena. Sudije: Pastusiak, Papapetrou, Geler.

LIJETUVOS RITAS: Sirvidis, Megden 7, Normantas 2, Kramer 12, Lukauskis 2, Mavrokefalidis 8, Ehodas 10, Beron 22, Jomantas, Giedraitis 9, Piterson 21.

PARTIZAN: Miler 20, Vilijams Gos, Tadić, Aranitović 3, Marinković 7, Tanasković 11, Pecarski, Gavrilović 1, Andrić 5, Čakarević 7, Stevanović 6, Šalić 15.

Četvrta četvrtina:

Kraj - pobeda Lijetuvosa 93:75.

Nema snage Partizan da se vrati u meč.  Vodi domaćin 91:73.

Sada tri vezane trojke, prvo Beron, pa uzvraća Marinković, ali Beron opet odgovara istom merom. Lijetuvos vodi sa nedostižnih 83:67. Do kraja meča 5.30.

Serija crno-belih od 4:0 za nadu. Miler i Tanasković su smanjili rezultat 75:64, a domaćin traži tajm-aut.

Posle poena Čakarevića, Beron trojkom donosi Lijtuvosu prednost od 15 poena 75:60.

Trojkom otvaraju domaći poslednju deonicu, Tanasković uzvraća zakucavanjem, Lijetuvos vodi 72:58.

Mornar/Media pro

Treća četvrtina:

Domaćin opet ima 13 poena više posle trojke Magdena i poena Mavrokefalidisa sa penala. Lijetuvos vodi posle treće četvrtine sa 69:56.

Posle trojke Aranitovića Partizan prilazi na 58:55, ali greše crno-beli, gube lopte i Lijetuvos to kažnjava, pravi 6:0 i beži opet na 64:55. Šteta, domaćin opet pravi razliku.

Posle poena Šalića sa penala, poentirao je i mladi Tanasković, crno-beli tope minus 56:52.

Bilo je "minus 13", a crno-beli su sada na "minus 5" - 53:48. Šteta, trojku pogađa  Giedraitis i povećava na 56:48.

Domaćin čuva dvocifrenu prednost - 51:41. Tanasković ubacuje tri poena ali Lijetuvos uzvraća momentalno.  Potom Miler ubacuje četiri vezana poena i crno-beli prilaze na 53:48.

Dobar porez Đoka Šalića na početku treće deonice, ali odmah uzvraća Beron, Lijetuvos vodi 49:38

Starsportphoto©

Druga četvrtina:

Vraća Čakarević trojku, ali ne uspeva nikoga da zaustavi odbrana crno-belih. Vodi Lijetuvos posle prvog dela meča 47:36.

Ehodas poentira i donosi Lijetuvosu prednost od 42:31, potom Andrić poentira, ali Piterson momentalno uzvraća trojkom za 45:33.

Dva minuta do kraja poluvremena Lijetuvos je poveo 40:31, ima domaćin devet poena više od crno-belih, najveće vođstvo do sada.

Serija Lijetuvosa 6:0 koji odlazi na 35:29.  Andrić je prekinuo seriju ali na drugoj strani poentira Mavrokefalidis - 37:31.

Još u igru nije ulazio Vilijams-Gos, ima problema sa leđima.

Piterson vraća prednost Ritasu, poravnava Šalić, ali preko Megdena Lijetuvos opet ima prednost od 31:29.

Napravili su crno-beli seriju 5:0 i poveli 25:22, ali ne staje domaćin i Piterson smanuje na 25:24. Miler je enigma za domaćina, a Piterson za crno-bele. Partizan ima ima prednost - 27:26.

Šalić se sada dobro snalazi i smanjuje na  22:21, a Miler preokreće na 23:22.

Prva četvrtina:

Miler pogađa i Partizan je na minus jedan ali onda pogodak Berona koji poentira uz faul. Lijetuvos Ritas vodi 22:19 posle prve četvrtine.

Za sada se igra koš za koš, dobar napad Partizana preko Šalića, ali domaćini vode 15:14. Šteta, Miler sada ne pogađa trojku, a onda Piterson ubacuje lake poene preko Čakarevića i Ritas ide na 17:14.

Serija domaćina 4:0 koji vodi 11:4 i tajm-aut traži trener Partizana Miroslav Nikolić. Odmah nova  trojka Partizana, Stevanović pogađa i smanjuje rezultat 11:10.

Trojka Andrića koji vraća Partizan na 7:5. Miler sa linije za slobodna bacanja poravnava rezultat - 7:7.

Ritas je za nijansu bolje počeo i poveo koševima Berona i Ehodasa sa 4:2. Domaćin je promašio i dva zicera, crno-beli o nisu znali da iskoriste, pa ponovo Ehodas pogađa, ali sada uz faul i vodi Lijetuvos rezultatom 7:2.