19.10.2019

18:58

(FOTO) PARTIZAN RAZORUŽAO BARANE! Crno-beli u poslednjoj četvrtini razbili Mornar u gostima!

Košarkaši Partizana stigli su do druge pobede u ABA ligi trijumfom na gostovanju Mornaru u Baru 76:65 u 3. kolu regionalnog šampionata

Osim prvog poluvremena koje je u potpunosti pripalo domaćinu, košarkaši Partizana su bili daleko bolji rival u preostale tri četvrtine i nošeni igrama Ognjena Jaramaza i Markusa Pejdža stigli do druge pobede u regionalnom takmičenju.

Domaći su mnogo bolje počeli zahvaljujući sjajnim akcijama Džejkoba Pulena i Uroša Lukovića, a prva osetnija prednost za Barane došla je u momentima kada je Markota pogodio trojku za vođstvo od 20:14.

Luković i Pulen su nastavili da muče crno-bele i u drugoj četvrtini pa je prednost domaćih uglavnom bila konstantna tokom uvodnih nekoliko minuta druge deonice. Sve se promenilo kada je Jaramaz u finišu prvog poluvremena pogodio trojku za vođstvo crno-belih 33:32 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku trojku je pogodio i Nemanja Gordić, ali je usledio period rezultatske klackalice koji je prekinut kada je Jaramaz i Pejdž pogodili dve trojke za crno-beli i doveli ih na plus šest.

Pred kraj četvrtine Kori Volden je pogodio dve trojke i Partizan je imao velikih plus sedam, a sa prednošću od poena manje se ušlo u poslednju četvrtinu.

U ovom delu igre Partizan je preuzeo potpunu dominaciju, trojka Pejdža uz zakucavanja Mozlija i Jaramaza stavili su tačku na ovaj meč, koji su u odsustvu prvog trenera Andree Trinkijerija odlično vodili njegovi pomoćnici Vlado Šćepanović i Aleksandar Matović.

Njih dvojica su odlično nadomestili odsutnost Italijana i kao vrsni stručnjaci predvodili tim do velike pobede u Baru.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Jaramaz sa 17 poena, dok je prvi naredni po učinku bio Pejdž sa četiri manje, dok su kod domaćih najraspoloženiji bili Pulen sa 16 i Luković sa 14.

Partizan već u utorak dočekuje Lokomotivu Kuban u Evropkupu, dok će naredni vikend gostovati u Ljubljani ekipi Cedevita Olimpije.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

MORNAR - PARTIZAN 65:76 (20:14,12:19,23:28,10:15)

Dvorana: Topolica. Sudije:  Saša Pukl, Sašo Petek, Denis Hadžić.

MORNAR: Pulen, Nidam, Šehović, Mugoša, Rejli-Ros, Begić, Vujošević, Pavićević, Voler, Markota, Bjelica, Luković.

PARTIZAN: Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Parahovski, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Pejners, Mozli.

Kraj!

- Novi poeni za Jaramaza. Partizan ima ubeljivih 75:61.

- Sjajno zakucavanje Mozlija na asistenciju Jaramaza, a zatim i Partizanova "desetka" zakucava pa crno-beli vode sa 73:61.

- Pejdž pogađa trojku na meču za plus devet crno-belih u Baru - 69:60.

- Lep pogodak Janković posle sjajne asistencije Pejdža. Crno-beli imaju plus osam - 65:57.

- Polaganje za Tomasa. Partizan vodi 63:57.

III četvrtina

- Pogodak za Partizan, koji treću četvrtinu završava sa šest poena prednosti - 61:55.

- Nidam postiže trojku za Mornar, tek prvu iz petog pokušaja. Prednost Partizana je smanjena na 59:55.

- Druga trojka u nizu Voldena. Partizan vodi 59:52.

- Važna trojka Voldena donosi Partizanu plus četiri - 56:52 na dva minuta do kraja treće četvrtine.

- Bjelica pogađa uzvraća dva plus jedan i smanjuje prednost crno-belih na plus tri - 49:46.

- Janković pogađa dve plus jedan za vođstvo Partizana od 49:43.

- Nova trojka Jaramaza (3/3) i crno-beli stiču plus šest prednosti - 46:40.

- Trojka Pejdža za vođstvo Partizana od 43:39.

- Ponovo pogađa Luković posle ofanzivnog skoka. Mornar vodi 39:38.

- Pogađa i Janković posle ofanzivnog skoka. Partizan i dalje drži plus jedan - 38:37.

- Trojka Gordića. Partizan vodi 36:35.

Gordić

Poluvreme

- Jaramaz pogađa trojku za vođstvo Partizana - 33:32.

- Pulen prolazi kao brzi voz pored Zagorca. Mornar vraća plus četiri - 32:28.

- Rade Zagorac pogađa iz tranzicije. Crno-beli dolaze na samo dva poena zaostatka - 30:28 za Mornar.

- Novo zakucavanje Lukovića, ovaj put na asistenciju Nidama. Mornar vodi 30:24.

- Kombinacija Pulena i Lukovića vraća Mornaru četiri poena prednosti - 28:24.

- Lepo čitanje igre Voldena i lagano poentiranje nakon presečenog napada. Mornar vodi 26:24.

- Voler pogađa za dva poena. Domaći stižu do vođstva od 25:21.

- Trojka Pejdža. Partizan dolazi do izjednačenja - 21:21.

Šehović

I četvrtina

- Markota pogađa trojku, drugu za domaće na ovom meču. Mornar vodi 20:14.

- Parahovski pogađa za dva - Partizan smanuje razliku na 15:13.

- Odličan lob pas Jaramaza i crno-beli dolaze do izjednačenja - 9:9.

- Pulen pogađa trojku. Mornar vodi sa 9:7.

- Jaramaz pogađa zicer. Partizan vodi sa 5:4.

- Novo zakucavanje Lukovića. Domaći vode 4:3.

- Lepo zakucavanje Uroša Lukovića. Mornar vodi sa 2:0.

17.00 - Ekipu Partizana će u ovom meču voditi Vlado Šćepanović budući da je neposredno pred početak utakmice Andrea Trinkijeri najavio da se ne oseća dobro.

16.56 - Izašla je prva petorka u kojoj će nastupati crno-beli ovog popodneva.

16.45 - Poštovani čitaoci, dobar dan i dobro došli na blog povodom meča između Mornara i Partizana u Baru.