29.01.2020

22:01 >> 21:57

(VIDEO) PARTIZAN TURCIMA NAPLATIO SA KAMATOM! Crno-beli se revanširali Darušafaki i došli na korak do TOP 8!

Košarkaši Partizana pobedili su Darušafaku sa 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14) u trećem kolu TOP 16 faze Evrokupa. Posle sjajne igre crno-beli su uspeli da se revanširaju turskoj ekipi i dođu jako blizu plasmana u TOP 8

Čas košarke crno-belih u Pioniru! Sjajna igra izabranika Andree Trinkijerija slomila je Darušafaku, revanširao se Partizan za poraz u Turskoj. Sada je TOP 8 jako, jako blizu...

AUUU! JOŠ JEDAN ZVEZDAŠ STIŽE U PARTIZAN? Mijailović potvrdio da postoje KONTAKTI SA BIVŠIM IGRAČEM ZVEZDE!

Crno-beli košarkaši samo su tokom prvih 10 minuta utakmice imali manjih problema sa gostima iz Turske. Ponovo je to sve zaličilo na meč od pre sedam dana kada je viđena utakmica na malo poena, samo što je ovoga puta rezutat bio drugačiji.

Prepuna hala Pionir nosila je Partizan do velike pobede. Velika buka očigledno da je smetala igračima Darušafake u drugoj deonici koju su crno-beli rešili u svoju korist sa 19:8. Gotovo šest minuta Turci nisu postigni koš što su koristili Nemanja Gordić i Novica Veličković pa su crno-beli uspeli da odu na 15 poena prednosti.

Ipak, malo su se gosti trgli u trećoj četvrtini, ali nedovoljno da urade nešto više. Uspeli su da priđu na šest poena zaostatka, ali bio je spreman Ognjen Jaramaz koji je svojom serijom od sedam poena najavio konačan ishod.

Išao je Partizan i na maksimalnih 22 poena prednosti, ali je završnica duela pripala Turcima koji su samo ublažili poraz, ali su crno-beli nadoknadili "minus dva" iz Turske i sada su jako blizu prolasku u TOP 8.

Nejefikasniji kod Partizana bio je Jaramaz sa 15 dok je Novica Veličković dodao 11 poena. Kod Darušafake samo je Hamilton bio raspoložen za igru, centar gostiju ubacio je 17, a Kolson je dodao 10 poena.

Naredni meč u Evrokupu Partizan igra naredne srede, 5. februara protiv Virtusa u Bolonji, ali ih pre toga čeka večiti derbi u ponedeljak sa Crvenom zvezdom.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

PARTIZAN - DARUŠAFAKA 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14)

Hala: Aleksandar Nikolić, Sudije: Sefi Šemeš, Ane Panter, Rene Geler

KRAJ!

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Trifunović polovičan sa penala za 69:56.

40. minut - Hemilton smanjuje na 13 razlike, Partizan je evidetno slavio na večerašnjem meču. Ostaje samo da se vidi kojom razlikom.

39. minut - Ozmizak za dva poena, a onda i trojka Ozdemiroglua. Serija gostiju 7:0.

38. minut - Trojka gostiju, siguran je Kolson, ali je prednost Partizana prevelika - 67:48.

37. minut - Ozdemiroglu postiže oba bacanja i donosi prve poene Turcima u četvrtoj četvrtini.

37. minut - Veličković pogađa za 20 razlike - 63:43. Gosti još uvek bez poena u poslednjoj četvrtini.

35. minut - Mozli polovičan sa penala, taste prednost domaćih. Gosti više od pet minuta bez poena. Serija Partizana 12:0.

34. minut - Još jedna trojka Partizana! Jaramaz! Sada je 15 razlike za domaće!

33. minut - Zagorac uz faul! Dobra igra crno-belih u poslednjoj četvrtini i serija 6:0.

32. minut - Ovo je bilo potrebno Partizanu! Trojka Gordića za "plus devet" - 52:43.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Braun siguran nakon dva penala i opet gosti dolaze do "minus šest".

29. minut - Džons nakon ofanzivnog skoka dolazi do poena. Sada je 49:41.

28. minut - Veličković pogađa oba penala, a onda Volden krade loptu Turcima. Nakon faula i on pogađa dva penala i opet je 10 razlike za domaće.

28. minut - Nakon po dva penala na obe strane terena, Kolson pogađa trojku i sada je 45:39.

27. minut - Hemilton polovičan sa penala za 43:34.

26. minut - Mini serija gostiju od četiri poena, ponovo Hemilton pravi probele crno-belima.

25. minut - Jaramaz nastavlja seriju svojih poena u ovoj četvrtini, sada je bio siguran za dva poena i prednost domaćih 42:29.

23. minut - Nezaustavljivi Hemilton, novi poeni za centra Darušafake, ali na svu sreću samo je on raspoložen za igru kod gostiju.

22. minut - Jaramaz za tri! Raste prednost Partizana.

21. minut - Drugo poluvreme počinje poenima Ognjena Jaramaza.

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Kolson nakon ofanzivnog skoka pogađa za 35:25 i kraj prvog poluvremena.

20. minut - Volden poentira preko Hemiltona.

19. minut - Džons pogađa trojku i smanjuje zaostatak Darušafake.

17. minut - Polovičan Zagorac sa penala za 33:19.

16. minut - Hemilton pogađa za prve poene gostiju drugoj četvrtini.

15. minut - GORDIĆ ZA TRI! Turci ne znaju šta ih je snašlo!

15. minut - Nastavlja se serija domaćih, Gordić iz teške pozicije pogađa za 27:17.

14. minut - Birčević za triii! Partizan u seriji 9:0 i sada je "plus osam" za crno-bele.

13. minut - Markus Pejdž upisuje prve poene na meču, Partizan u seriji 6:0.

12. minut - Još jednom Mozli lomi obruč! Dobro su crno-beli otvorili drugu četvrtinu.

11. minut - Kakvo zakucavanje Mozlija! Odličan alej-up pas Gordića i lepe završnica za vođstvo Partizana - 18:17.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut -  Džons pogađa trojku za goste, sada je 14:17. Trifunović na isteku prve četvrtine pogađa iz teške pozicije za dva.

10. minut - Malo poena u ovoj četvrtini. Uroš Trifunović donosi izjednačenje sa penala.

8. minut - Nova trojka za Darušafaku, Braun siguran, ali odmah vraća Rašon Tomas istom merom.

8. minut - Nemanja Gordić lako dolazi do koša i lagano poentira - 9:11.

7. minut - Nikola Janković pogađa uz faul, ali ne uspeva da realizuje dodatno bacanje.

7. minut - Sinan Guler pogađa trojku, gosti u seriji - 5:11.

6. minut - Braun pogađa nakon nekoliko napada bez poena na obe strane.

4. minut - Hemilton ne staje, lagani poeni za goste - 5:6.

3. minut - Trojka Veličkovića! Partizan stiže do prvi prednosti na meču.

3. minut - Hemilton u seriji, novi poeni za igrača Darušafake.

2. minut - Prvi poeni na meču za goste, Hemilton je siguran, ali odmah stiže odgovor Novice Veličkovića.

Anketa

20.00 - Utakmica je upravo počela!

19.40 - Evo kakva je trenutna atmosfera u Pioniru:

19.31 - Partizan će na večerašnjem meču biti lišen pomoći Redžija Redinga koji će zbog povrede propustiti ostatak sezone.

19.20 - Karte za ovaj meč rasprodate su u kratkom roku pa se očekuje da hala "Pionir" bude popunjena do poslednjeg mesta.

19.11 - Pre samo sedam dana Partizan je igrao protiv Darušafake u Turskoj gde je poražen sa 65:63 pa će ovo biti idealna prilika za revanš crno-belih.

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola TOP 16 faze Evrokupa između Partizana i Darušafake. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Pionira.