05.02.2020

20:05 >> 22:13

(VIDEO) DRAMA U PALADOCI! Partizan posle PREOKRETA srušio Virtus u Bolonji za prvo mesto!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Virtusa iz Bolonje sa 84:82 (18:13, 29:22, 21:28, 14:21) u petom kolu TOP 16 faze Evrokupa. Ovom pobedom Partizan je obezbedio plasman u četvrtfinale takmičenja sa prvog mesta u grupi "E", a u poslednjem šestom kolu izabranici Andree Trinkjerija odmriće snage sa ekipom Trenta u Beogradu

Domaći tim je na ovom meču bio raspoložen u šutu i vodio tokom celog meča. U poslednjoj deonici Partizan je i bez povređenog Nemanje Gordića iskoristio period loše igre domaćina i serijom poena Korija Voldena došao na korak od prekoreta.

Viđena je velika drama u poslednjem minutu duela, pošto je Rade Zagorac koševima na 20 sekundi do kraja doneo prednost svom timu 83:32! Sa druge strane Miloš Teodosić je promašio šut za tri i na taj način obezbedio Voldenu da sa penala reši pitanje pobednika.

Amerikanac je bio sjajan na ovom meču i sa 29 koševa bio je ključan faktoru u trijumfu Parnog Valjka.

Virtus - Partizan 82:84 (18:13, 29:22, 21:28, 14:21)

Dvorana: Paladoca. Sudije: Garsija, Kartal, Saulijus.

Virtus: Marbl, Parola, Baldi Rosi, Marković, Riči, Delia, Kornoh, Hanter, Vims, Teodosić, Gembl

Partizan: Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Mekadu, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Trifunović, Mozli.

IZ BUDUĆNOSTI CENE CRNO-BELE! Ivanović: Partizan favorit za titulu u ABA ligi!

Četvrta četvrtina:

Poslednji minut -  Volden postiže koš uz faul i dovodi Partizan na minus jedan! Koševima Zagorca Partizan je poveo 83:82! KRAJ! - Partizan je pobedio!

9. minut - Trojka Voldena za DRAMU u Bolonji! Sa druge strane Gembl sa penala čuva prednost Virtusa.

8. minut - Mozli polovičan sa penal, 75:73 vodi Virtus.

7. minut - Vraćaju se crno-beli! Pogađa Volden za minus tri!

5. minut - Sama završnica meča, Virtus Partizan 75:67!

4. minut - Trojka Markovića za 73:65 i plus osam za tim iz Bolonje.

2. minut - Period loše igre Partizana u napadu. domaćin to koristi.

1. minut - Nesportska lična greška za Devina Marbla! Volden smanjuje sa penala na 68:65.

Treća četvrtina:

Kraj teće deonice - Furno trojkom prekida seriju crno-belih! 68:63 za Virtus na ulasku u poslednju četvrtinu.

8. minut - Trojka Jaramaza za 65:62! Ludnica u Paladoci!

7. minut - Koševima Veličkovića sa penala Partizan dolazi do minus pet - 63:58!

5. minut - Dve vezane trojke Trifunovića vraćaju Partizan u život!

4. minut - Uspeli su crno-beli da dođu i do minus šest, ali je Riči posle dva poena i dodatnog bacanja vratio Virtus na plus devet.

3. minut - Uzvraća Partizan istom merom! Trojka Pejdža i koševi Tomasa za minus osam!

2. minut - Mini serija Virtusa i simultnka Miloša Teodosića. Plus 15 za domaći tim na startu drugog poluvremena.

1. minut - Prvi poeni za crno-bele u nastavku igre preko Voldena!

Druga četvrtina:

Kraj prvog dela: Virtus vodi posle prvih 20 minuta sa 47:35! Sjajan šut za tri bio je prevaga na strani domaćeg tima.

9.minut - Partizan preko Veličkovića i Volden stiže do 42:32!

8. minut - Povredio se Nemanja Gordić... napušta teren uz pomoć svojih saigrača. Ekipa Aleksandra Đorđevića perfektna je u šutu za tri ove večeri. Baldi Rosi poenima izvan linije 6.75 vodi Virtus na plus 14!

7. minut - Nova trojka za Virtus, riči vodi svoj tim na plus 11 - 37:26! Poenima Teodosića Virtus dolazi do 13 poena razlike.

6. minut - Mini serija domaćeg tim i prednost Virtusa od 34:26. Partizan nema rešenja za Miloša Teodosića u ovim trenucima.

5. minut - Uzvraća Stefan Marković na drugoj strani! Drugom trojkom donosi Virtusu prednost od 29:24.

4. minut - Sa dve vezane trojke Partizan dolazi na minus dva sredinom druge deonice - 26:24!

3. minut - Uspeo je Kori Volden da košem uz dodatno bacanje anulira trojku Marbla u prethodnom napadu i održi Partizan u životu.

2. minut - Mozli zaucavanjem donosi Partizanu nove poene, međutim, Marbl na drugoj strani novom trojkom donosi plus devet za domaći tim.

1. minut: Nova trojka za domaći tim. Markovićkoševima donosi maksimalnih plusn osam - 21:13.

Prva čestvrtina:

Kraj prve deonice - Partizan gubi sa 18:13.

9. minut - Domaćin za sada čuva minimalnu prednost. virtus vodi 18:13.

8. minut - Trojka Baldirosija za prednost Virtusa od 13:8! Trinkijeriji je zbog prigovora zaradio tehničku...

7 . minut: Mali broj poena na početku duela, Virtus ima minimalnu prednost.

5. minut - Virtus vodi sa 8:6. Tvrda utakmica u Bolonji.

3 . minut - Janković polaganjem donosi Partizanu vođstvo od 2:0, ali je Teodosić na drugoj strani trojkom zapalio dvoranu!

2. minut - Tvrde odbrane na obe strane i odlična igra u defanzivni crno-belih na startu duela. I dalje je bez poena u Bolonji.

1. miinut - Utakmica je počela!

Dvorana u Bolonji je krcata! Oko 500 "grobara" bodriće crno-bele.

19.55 - Predsednik košarkaškog saveza Srbije i bivši košarkaš Partizana i tima iz Bolonje Predrag Danilović pozdravljen je u dvorani od strane domaćih i gostujućih navjača.

19.47 - Ovacije u dvorani bivšem selektoru Orlova i treneru Virtusa Aleksandru Đorđeviću.

19.40 - Veliki broj navijača Partizana nalazi se u dvorani "Paladoca". Crno-beli će imati veliku podršklu u Bolonji.

19.32 - Crno-beli u ovaj duel ulaze bez Redžija Redinga, koji je još uvek van tima.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog posvećen utakmici između Virtusa iz Bolonje i Partizana u petom kolu TOP 16 faze Evrokupa. I jednima i druima je ovaj meč od velikog rezultatskog značaja, a ukoliko izabranici Andree Trinkijerija savladaju četu Aleksandra Đorđevića došli bi na korak od pozicije broj jedan i prednosti domaćeg terena uoči četvrtfinalnih borbi.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.