29.12.2020

20:00 >> 22:21

"PARNI VALJAK" SAMLEO VENECIJU! Partizan slavio u Italiji posle velikog preokreta /VIDEO/

Košarkaši Partizana slavili su posle velikog preokreta u zaostaloj utakmici sedmog kola Evrokupa na gostovanju Veneciji rezultatom 79:59 (11:18, 15:16, 28:12, 24:14)

Utakmica u Italiji nije imala rezultatski značaj i ekipa Partizana je verovatno zbog toga nezainteresovano ušla u meč.

Ipak, sredinom treće četvrtine je Saša Filipovski uspeo da trgne svoje izabranike koji su tada serijom 16:0 preuzeli vođstvo.

Od tog trenutka na parketu je postojao samo jedan tim, a to je bio srpski predstavnik.

Partizan je do kraja meča povećavao prednost i na kraju je slavio sa okruglo 20 poena razlike.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najefikasniji kod crno-belih bio je Rašon Tomas sa 17 poena, a dvocifreni su bili još Ognjen Jaramaz sa 12, kao i Markus Pejdž i Uroš Trifunović sa po 11.

Na drugoj strani je sjajan bio Mičel Vot sa 21 poenom.

Venecija - Partizan 59:79 (18:11, 15:16, 12:28, 14:24)

DVORANA: "Palasport Talierćo" (Venecija)

SUDIJE: Huan Karlos Garsija, Sašo Petek, Husein Čelik

VENECIJA: Kasarin 4, Stoun, Tonut 4, Dej 3, De Nikolao 5, Čapel 8, Derkol 3, Ćerela 3, Posamaj 4, Bjankoto, Fotu 4, Vot 21. Trener: Valter De Rafaele.

PARTIZAN: Mika 2, Miler-Mekintajer 9, Zagorac 2, Pejdž 11, Dangubić 7, Jaramaz 12, Veličković, Janković 8, Tomas 17, Trifunović 11, Mozli. Trener: Saša Filipovski.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj meča! Partizan je slavio rezultatom 79:59.

Minut i po do kraja meča, Partizan vodi 77:57.

Partizan vodi 75:55, a do kraja meča je ostalotri minuta.

Pet minuta pre kraja meča Partizan ima maksimalnih +17 (70:53).

Posle tri minuta igre u poslednjoj deonici razlika je nepromenjena, a rezultat je 63:53 za Partizan.

Treća četvrtina

Uoči poslednjih deset minuta Partizan vodi 55:45.

"Parni valjak" nastavlja da melje. Serija 16:0 dovela je crno-bele u prednost od 50:43.

Nova serija Partizana od 7:0. Rezultat je 43:41 za Veneciju, a do kraja četvrtine je ostalo tri minuta.

Sve su prosuli crno-beli. Na pola treće deonice je rezultat 43:34 za Veneciju.

Partizan je uzvratio serijom 7:0, rezultat je 38:34 za Italijane posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu.

Venecija je drugo poluvreme otvorila serijom 5:0, pa sada vodi 38:27.

Druga četvrtina

Završeno je prvo poluvreme, Venecija vodi rezultatom 33:27. Italijane predvodi Amerikanac Mičel Vot koji je jedini dvocifren na meču sa 12 poena i indeksom 20, dok je kod crno-belih najefikasniji Markus Pejdž sa šest.

Partizan nastavlja da topi prednost rivala, pa je na dva i po minuta do kraja pšoluvremena rezultat 27:23.

Na polovini druge deonice rezultat je 25:20 za Italijane.

Posle tri minuta igre u drugoj četvrtini igrači Partizana nisu uspeli da istope prednost rivala. Rezultat je 25:17.

Prva četvrtina

Na kraju prvih deset minuta Venecija vodi rezultatom 18:11.

U naredna dva i po minuta je samo Venecija postigla jedan koš - 11:8.

Na polovini prve deonice Venecija vodi 9:8.

Posle uvodna tri minuta rezultat je bio 3:2 za Partizan, ali su potom usledile trojke De Nikolaoa i Pejdža, pa na semaforu piše 6:5 za crno-bele.

Utakmica je počela.

20.25 - Košarkaši privode zagrevanje kraju i meč uskoro počinje.

20.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Venecija - Partizan.

Pred utakmicu sa Italijanima trener Partizana Saša Filipovski najavio je da će ovaj meč crno-beli iskoristiti kako bi se dodatno uigrali za nastavak sezone.

Ovaj period smo iskoristili za dobar trening koji su momci dobro odradili. Imamo neke male povrede. Leđa i neke upale. Iako ovaj meč ništa ne odlučuje, potrebna nam je jedna jaka utakmica i ovo će nam dobro doći. Venecija je tim koji diže svoju formu, ima iskusnog trenera, kao i igrače koji su više godina u klubu. Menjaju odbrane i često igraju po 20-25 minuta zonu. Iskoristićemo ovaj meč za naše uigravanje - kazao je Filipovski.

Očekivanja od meča sa Venecijom izneo je i plejmejker crno-belih Markus Pejdž.

Dobra je prilika pred nama da izađemo na teren snažno i da pokažemo sve ono što smo tokom ove pauze radili na treningu. Iako smo obezbedili plasman u Top 16, ova utakmica je važna za nas kao odrednica za nastavak takmičenja u Evrokupu i regionalnoj ligi - rekao je Amerikanac.

Tragičan kraj srpskog specijalca! Nastradali podoficir iza sebe ostavio suprugu i troje dece!
UDARNO SAOPŠTENJE

Ronioci 72. brigade za specijalne operacije zajedno sa pripadnicima ronilačke jedinice Žandarmerije i pripadnicima Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova pronašli su jutros beživotno telo zastavnika Mijodraga Toškovića koji je prilikom jučerašnje realizacije redovnih vežbovnih aktivnosti desantiranja iz helikoptera na vodenu površinu nestao u kanalu Dunav-Tisa-Dunav.