16.03.2022

19:30

CRNO-BELA MAŠINERIJA PREGAZILA FRANCUZE! Ledej i Panter OČERUPALI Petlove (VIDEO)

Košarkaši Partizana pobedili su francuski Metropolitan u 15. kolu Evrokupa rezultatom 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31)

Do 10. trijumfa u A grupi crno-beli su stigli lakše nego što je najavljivalo otvaranje utakmice i praktično obezbedili najmanje drugu poziciju pred start nokaut faze ovog takmičenja, budući da su oba meča sa timom iz Pariza rešili u svoju korist.

Početak meča pripao je Partizanu koji se brzo raspucao i stigao do sedam poena prednosti (11:4), ali su gosti uspeli da uspostave egal i preciznim šutevima za tri poena, preko Hantera i Kamingsa reše ovaj deo igre u svoju korist sa 14:17.

U drugoj četvrtini proradio je Ledej, a Parni valjak je krenuo da melje Francuze. Predvođeni sjajnim krilom, crno-beli su nemilice zatrpavali koš Metropolitana, a Amerikanac je do poluvremena ubacio neverovatnih 13 poena gostima, za ogromnih 43:31 posle 20 minuta.

Još brutalniju partiju pružili su Obradovićevi izabranici u trećoj deonici, zategli su odbranu, sveli Francuze na samo 10 postignutih poena, naspram 21 koliko su postigli u ovom kvartalu.

PARTIZAN - METROPOLITAN 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Karlos Peruha, Robert Vikliki, Serhio Silva.

PARTIZAN: Panter 13, Vukčević 8, Zagorac 5, Avramović 9, Smailagić 2, Mur 5, Glas, Ledej 15, Koprivica 14, Lesor 9, Trifunović 4, Madar 6.

METROPOLITAN: Kamings 11, Mular, Jomi, Konate 8, Halilović 12, Kroker, Si 7, Hojufat 5, Hanter 6, Ginat 5, Mekre 18, Jaomi.

Do ubedljive prednosti Partizan je došao početkom drugog poluvremena trojkom Alekse Avramovića koji je odveo svoj tim na +19 (57:38), posle čega su utihnule i nade Metropolitana da mogu do potencijalnog preokreta pred Grobarima. Najvećih 26 poena razlike doneo je Dalas Mur novom trojkom sredinom poslednjeg kvartala, kada su crno-beli otišli na maksimalnih 80:54.ž

Crno-bele je do nove pobede predvodio Zek Ledej sa 15 poena, od čega je čak 13 postigao do poluvremena, u nastavku samo još dva. Odličan je bio i Kevin Panter sa 14 koševa, dok je ispod obruča briljirao Balša Koprivica koji je utakmicu završio sa 13 poena, Avramović je dao devet, kao i Lesor.

Kod Metropolitana dominirao je Meker sa 18 koševa, Halilović je dodao 12, a Kamings 11 poena.

Na tabeli Evrokupa, Partizan je i dalje drugi sa skorom 10-5, dok je Metropolitan pretrpeo šesti poraz uz devet ostvarnih pobeda.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice, Partizan je pobedio Metropolitan rezultatom 87:72

39. minut - Koprivica poentira 85:61, a onda trojka Mekrea za 85:64. Pogađa Koprivica 87:64, pa Mekre trojku 87:67.

38. minut - Si zakucava za Metropolitan 83:61.

37. minut - Pogađa Halilović 80:56, a onda nova trojka Vulčevića 83:56, koju vraća Kamings 83:59.

36. minut - Nova trojkaaaaaaaa za crno-bele, sada poentira Dalas Mur 80:54.

35. minut - Trojkaaaaaaaaa Tristana Vukčevića, novog ljubimca Grobara 77:54.

35. minut - Lesor novim poenima prekida ovu mini seriju Parižana, a potom Mur krade loptu i u kontri pogađa za 74:52. Ubrzo je i Hojufat realizovao kontru 74:54.

34. minut - Hojufat poentira za Metropolitan 70:50, a potom i Halilović ponovo precizan 70:52.

33. minut - Sjajni Ledej u kontri pogađa pod faulom 70:47, dodatno bacanje nije iskoristio.

32. minut - Halilović zakucava u kontri 68:47.

31. minut - Poslednja četvrtina je počela brutalnim zakucavanjem Lesora 66:41, ali mu je odgovorio Si na isti način 66:43, a zatim i Konate poentirao smanjivši na 66:45. Odmah reaguje Obradović tajm-autom, kako bi sprečio potencijalno rezultatsko približavanje rivala.

Treća četvrtina

30. minut - Kraj treće četvrtine, ubedljivo vođstvo crno-belih 64:41.

30. minut - Mekre prekida sjajnu seriju Partizana polovičnim učinkom sa slobodnih bacanja 64:41.

30. minut - Trojkaaaaaa Panter, za džinovskih +24 sada je 64:40, gosti ništa ne mogu da pogode.

28. minut - Koprivica je pokupio promašaj i smestio loptu kroz obruč 59:38, a onda i poklon od Madara za Balšu za alej-up i zakucavanjeeeeeeeeeeeee 61:38.

27. minut - Popili su dve blokade igrači Metropolitana u jednoj akciji, najpre od Smailagića, a potom i od Koprivice. Izgubili su živce gosti, pa je Kamings nemilice žestoko udario Pantera, koji se ubrzo pridigao i nastaviće meč.

26. minut - Novo fenomenalno zakucavanje Balše Koprivice 54:38. Nova najveća prednost za Partizan, koju još više povećava trojkom Avramović 57:38, ogromnih 19 koševa za Obradovićev tim.

25. minut - Sjajan prodor i poentiranje Alekse Avramovića 52:38.

24. minut- Mekre pogađa za Metropolitan 48:36, vraća Panter svojim desetim poenom 50:36.

22. minut - Još jedna trojka za Partizan, Panteeeeeeeeeeeeeer 48:34, najvećih 14 razlike za Partizan.

22. minut - Mekre pogađa za goste 45:34.

21. minut - Avramović otvara drugo poluvreme novim poenima 45:51.

DRUGO POLUVREME

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena, vodi Partizan 43:31.

20. minut - Sada i trojkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Kevina Pantera, ide Partizan na 12 koševa viška 43:31.

19. minut - Ponovo Lesor sa "penala", ovog puta oba puta precizan 40:31.

18. minut - Lesor pogađa jedno od dva bacanja 38:29, a Ginat uzvraća jednom rukom ubacuje loptu kroz obruč 38:31.

18. minut - Mekre je bio kratak uz šutu za tri, a Trifunović sam u ćošku promašio ceo koš.

17. minut - Trojkaaaaaaaaaaaaaaaa Madara, sa zvukom sirene na isteku napada crno-belih, najvećih plus osam - 37:29.

16. minut - Ledej oba puta sa bacanja precizan, već je dao 14 poena, vodi Partizan 34:29.

15. minut - Trojkaaaaa Lideja za 32:27, sa bacanja smanjuje Kamings 32:29.

15. minut - Konate trojkom prekida seriju partizana 27:27, odgovara mu Ledej brutalnim zakucavanjem 29:27.

14. minut - Sada sa niskog posta pogađa i Lesor 27:24, Vensan Kole traži tajm aut da zaustavi seriju crno-belih 6:0.

13. minut - Na drugoj strani Madar zaustavljen faulom, pogodio je jedno od dva bacanja, lopta se odbila Ledeju u ćošak koji cepa mrežicu trojkoooooooooooom 25:24, ponovo vodi Partizan.

13. minut - Sreća za Partizan, tri puta su u ovom napadu pokušali i ispromašivali se igrači Metropolitana.

12. minut - Brzo padaju koševi, najpre Smailagić smanjuje na 21:22, a onda Halilović donosi 21:24 gostima.

12. minut - Sjajno dodavanje Ledeja za Trifunovića koji brutalno zakucava za 19:19, međutim, Francuzi odgovaraju trojkom 19:22.

11. minut - Mekre oba puta pogađa sa "penala", ponovo vodi tim iz Pariza 17:19.

11. minut - Trojkaaaaaaaaaaaa Ledeja na početku druge četvrtine, nerešeno je 17:17.

Prva četvrtina

10. minut - Kraj prve četvrtine, vodi Metropolitan u Pioniru 17:14.

9. minut - Vil Kamings je iskoristio jedno od dva slobodna bacanja i Metropolitan prvi put doveo u vođstvo 14:15.

8. minut - Bivši igrač Partizana Banđa Si postiže svoje prve poene na meču i to trojku, nerešeno je 14:14, Obradović reaguje i traži tajm-aut.

7. minut - Na drugi obruč sjajno pogađa Aleksa Avramović 14:9, a odmah uzvraća Vins Hanter 14:11.

7. minut - Odličan napad Partizana i još bolje zakucavanje Koprivice za njegov šesti poen 12:7, uzvraća Vil Kamings u prodoru 12:9.

6. minut - Precizan je bio Ginat za tri poena 10:7.

6. minut - Kakva blokada Koprivice, ali u kontri nisu uspeli da realizuju sjajnu reakciju u odbrani svog centra. Tajm-aut.

5. minut - Kamingsov šut je bio prekratak, isteklo je vreme gostiju za napad, pa je u narednom za Partizan poentirao Koprivica iz trećeg pokušaja i pritom iznudio dodatno slobodno bacanje koje je promašio 10:4.

4. minut - Sjajan pas Smailagića za Zagorca, koji pogađa pod košem Francuza 8:4.

3. minut - Veliki promašaj Smailagića za tri kažnjava Hanter zakucavanjem u kontri 4:4, ali Koprivica vraća prednost na stranu crno-belih 6:4.

3. minut - Smailagić promašuje, a u kontri Džordan Mekre donosi prve poene Metropolitanu koji smanjuje na 4:2.

2. minut - Promašaj Avramovića sa velike udaljenosti za tri, lopta se vratila crno-belima, a Smailagić posle faula realizovao oba slobodna bacanja 4:0.

1. minut - Prve poene u meču postiže Kevin Panter za vođstvo Partizana 2:0.

UTAKMICA JE POČELA

20:25 - Utakmica počinje za pet minuta.

20:20 - Ovacije je dobio i legendarni trener Partizana Duško Vujošević koji će i večeras, kao i na večitom derbiju koji su crno-beli dobili protiv Zvezde, bodrio Obradovićev tim.

20:17 - Ponovo će pred Grobarima nastupiti Banđa Si, bivši košarkaš Partizana koji igra za Metropolitan, na zagrevanju je dobio aplauze publike.

19:30 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 15. kola Evrokupa između Partizana i Metropolitana. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.