02.04.2022

20:00

PARTIZAN GAZIO MORNARE, PA SPAŠAVAO POBEDU! Lidej i Panter UNIŠTILI Barane (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su u 25. kolu ABA lige ekipu Mornara rezultatom 95:83 (23:11, 20:19, 24:27, 28:26) i nastavili trku za večitim rivalom Crvenom zvezdom oko osvajanja prve pozicije na kraju ligaškog dela takmičenja

Crno-beli su sjajno ušli u utakmicu. Serijom 7:0 odmah su se odlepili, ne dozvolivši nijednog trenutka gostima da ih rezultatski ugroze.

Kako je meč tekao, rasla je i prednost Partizana, koji je već posle uvodne deonice imao dvocifrenu prednost (23:11). U drugoj četvrtini Mornar je pružio nešto jači otpor, ali su Obradovićevi izabranici u 16. minutu koševima Uroša Trifunovića došli do maksimalnih 19 poena razlike (36:17).

Usledio je pad u igri crno-belih koji su gosti iskoristili i preko Živanovića, Mićovića i Mijailovića uspeli da do kraja prvog dela smanje ogroman zaostatak na podnošljivih 13 koševa zaostatka (43:30).

Nastavak je doneo bolju igru Mornara, koji su serijom 0:7 smanjili na jednocifreni zaostatak (43:37) i posle dužeg vremena zapretili Partizanu.

Ipak, domaći su uzvratili na isti način i trojkama Zagorca i Lideja ekspresno otišli na 8:0 i novu dvocifrenu prednost (55:43). I kada su gosti pokušali da zaprete, usledio je „odgovor“ Zeka Lideja koji je minijaturama pravio „šou“ u Pioniru i potezima oduševljavao Grobare, pa je Partizan u poslednjih 10 minuta ušao sa „bankom“ više (57:47).

PARTIZAN-MORNAR 95:83 (23:11, 20:19, 24:27, 28:26)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Igor Dragojević, Aleksandar Milojević, Nermin Nikšić

PARTIZAN: Panter 16, Vukčević 8, Lidej 24, Zagorac 3, Avramović 7, Koprivica 6, Smailagić 14, Mur, Glas, Lesor 4, Trifunović 5, Madar 8.

MORNAR: Mihailović 25, Mićović 12, Jeremić 6, Živanović 13, Šehović 10, Smit 4, Rakočević, Lazić, Vesković, Miković, Vranješ 3, Mozli 10.

Nije uspeo Mornar da dođe bar do prvog vođstva na utakmici, pošto je Partizan odbio sve napade crnogorskog tima, pa je novom serijom pobegao na novih +13 i posle ubedljive prednosti (83:71) rutinski priveo meč kraju.

Partizan je do pobede vodio Zek Lidej sa 24 poena, ali posebno su zaslužni njegovi koševi u završnici kada su Barani ozbiljno ugrozili prednost crno-belih i najavljivali dramu u Pioniru. Uz rame mu je bio Kevin Panter sa 16 poena, dok je dva manje ubacio sjajni Alen Smailagić.

Najefikasniji akter utakmice Vladimir Mihailović završio je meč sa 25 poena, ali ni to nije pomoglo Mornaru da izbegne poraz. Daleko iza najboljeg pojedinca gostujuće ekipe ostali su Živanović sa 13 i Mićović sa 12 koševa, dvocifreni su bili Šehović i Mozli sa po 10 poena.

Parni valjak je sada na skoru 20-4, dok Barani imaju balans 9-14 i na šestom su mestu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice, Partizan je pobedio Mornar rezultatom 95:83.

40. minut - Naljutio se Vukčević i zakucao 95:83.

39. minut - Sjajan pas Mihailovića za Mozlija, koji zakucava 93:83.

39. minut - Precizan ponovo Mihailović 91:81, a onda Lesor 93:81.

39. minut - Smailagić sa slobodnih bacanja pogađa prvo, promašuje drugo 91:79.

38. minut - Ponovo Mihailović, ovog puta postiže trojku 90:79.

38. minut - Mihailović stiže do 20. poena i smanjuje na 90:76 sa bacanja.

37. minut - Sada i Smailagić pogađa sa linije za slobodna bacanja, ide Partizan na +16 - 90:74.

37. minut - Nastavlja Lidej da puni obruč Mornara, oba puta precizan sa "penala" 88:74.

37. minut - Mićović na isteku napada Mornara postiže trojku 84:74, a onda na drugoj strani atraktivno "zakucava" Alen Smailagić 86:74.

36. minut - Lesor pogađa jedno od dva bacanja 84:71.

36. minut - Smailagić novim poenima povećava na 83:71 i tera Pavićevića na novi tajm-aut.

35. minut - Kakvi poeni Lideja, majstorski izvedeno za 81:71.

35. minut - Lesor povećava na 79:68, a onda Mićović daje novu trojku 79:71.

34. minut - Vladimir Mihaiilović sa bacanja postiže svoj 18 poen i smanjuje na 77:68.

34. minut - Na dodavanje Lideja, Kevin Panter cepa mrežicu za tri poena 77:66.

34. minut - Smailagić iz poluhoroga pogađa 74:66.

33. minut - Lidej pogađa za Partizan 72:63, na drugoj strani Šehović "dva plus jedan" 72:66.

32. minut - Siguran je Mihailović i na dodatnom bacanju 70:63.

32. minut - Kevin Panter pogađa sa poludistance 70:60, a onda Mihailović poentira pod košem Partizana uz faul 70:62.

31. minut - Trojka Mihailovića vodi Mornar opet na jednocifreni minus 68:60

31. minut - Poslednja četvrtina počela je košem Lesora sa slobodnih bacanja, jedno je promašio drugo pogodio 68:57.

Treća četvrtina

30. minut - Kraj treće četvrtine, Partizan ima dvocifrenu prednost 67:57.

30. minut - Trojka Pantera koja vodi Partizan na novih 13 poena razlike 67:54, uzvraća trojkom Živanović 57:67.

29. minut - Ledej kao na treningu sam za tri poena 62:52, a onda krade loptu i u kontri piruetom daje nove poene 64:52, ali i Smit zakucava 64:54.

29. minut - Šehović lako preko odbrane Partizana 59:52.

28. minut - Živanović pogađa jedno od dva slobodna bacanja 59:50.

28. minut - Mozli polovičan sa slobodnih bacanja 57:49, na drugoj strani i Lidej nepogrešiv sa "penala 59:49.

27. minut - Koprivica dominira pod oba obruča, sada poentira za Partizan 57:48.

26. minut - Živanović upisuje nove poene za Mornar 55:45. A onda i trojka za Seada Šehovića 55:48.

26. minut - Posle Zagorca i Lidej pogađa za tri, serijom 8:0 ide Parni valjak na 55:43. Tajm-aut traži Pavićević.

25. minut - Sada poentira i Panter, posle odličnog prodora i šuta 52:43.

25. minut - Rade Zagorac se revanširao Mihailoviću, novom sedmom trojkom za Partizan 50:43.

24. minut - Jam Madar drži Partizan, sa distance pogađa za 47:40, ali trojkom uzvraća Mihailović 47:43.

23. minut - Trojka za Mornar, postiže je Jeremić za pet razlike 45:40. Drama u Pioniru.

23. minut - Posle dvominutnog posta, Madar postiže prve poene za Parni valjak u nastavku meča 45:37.

23. minut - Posle greške Madara, Smit zakucava u kontri, samo je sedam razlike za Partizan 43:37. Podsetimo, domaći su imali i 19 koševa prednosti.

22. minut - Mihailović pogađa pod faulom 43:34. Precizan je i sa penala, Mornar je posle dužeg vremena na jednocifrenom zaostatku 43:35. Tajm-aut za Obradovića.

22. minut - Vil Mozli "zakucava" i svojim petim poenom smanjuje na 43:32.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Druga četvrtina

Poluvreme u nekadašnjem Pioniru, Partizan vodi na velikom odmoru rezultatom 43:30.

20. minut - Nova trojka Mićovića, samo je 11 razlike za Partizan 41:30. Iznervirao se Smailagić i "zakucao" loptu u koš Mornara 43:30.

19. minut - Balša Živanović postiže koš i primorava Obradovića koji je nezadovoljan igrom u odbrani da zatraži tajm-aut 41:27.

18. minut - Trojka za Živanovića 39:25, pa "zakucavanje" Koprivice na asistenciju Vukčevića 41:25.

18. minut - Uzvraća Lidej na isti način, trojka za Partizan 39:22.

17. minut - Vranješ pogađa trojku za Mornar i tera Obradovića na tajm-aut 36:22.

16. minut - Trifunović se razigrao i pogodio 36:17, na drugoj strani poentira Vladimir Mihailović 36:19.

15. minut - Lesor oba puta promašuje sa slobodnih bacanja.

15. minut - Trojka Tristana Vukčevića, uz dosta sreće lopta je prošla kroz obruč 34:17.

14. minut - Miković pogađa trojku za Mornar posle tajm-auta, 31:17.

13. minut - Nova trojka za Partizan, Trifunović je bio precizan 31:14, Pavićević traži tajm-aut.

12. minut - Trojka Tristana Vukčevića 28:11, ali mu odgovara Jeremić na isti način i smanjuje 28:14.

11. minut - Asistencija Smailagića za Madara koji pogađa u kontri 25:11.

11. minut - Počela je druga četvrtina.

Prva četvrtina

10. minut - Smailagić polovičan sa bacanja za kraj prve četvrtine 23:11.

10. minut - Mozli ponovo pogađa za Mornar 22:11.

9. minut - Trojkaaaaaa Zek Ledej, Partizan ide na najvećih 13 koševa prednosti - 22:9. Tajm-aut Mornar.

8. minut - Nastavlja Kevin Panter da teroriše odbranu Mornara 19:9.

8. minut - Bivši igrač Partizana Vil Mozli polovičan sa "penala", smanjuje na 17:9.

7. minut - Madar postiže svoje prve poene, raste prednost crno-belih 17:8.

7. minut - Uzvraća Mihailović pogocima sa distance 15:8.

6. minut - Balša Koprivica se upisuje na večerašnjoj utakmici, sa slobodnih bacanja vodi Partizan prvi put na devet razlike 15:6.

6. minut - Novi prodor i šut sa distance Pantera, Partizan drži plus sedam - 13:6.

5. minut - Ukrao je loptu crno-belima Šehović i rutinski "zakucao" loptu u obruč 11:6.

4. minut - Fenomenalno zakucavanje Smita pod košem domaćih 9:4, ali uzvraća Kevin Panter 11:4.

3. minut - Zagorac u kontri polaže rutinski i povisuje rezultat 9:2.

3. minut - Balša Živanović prekida seriju Partizana od 7:0, smanjuje na 7:2.

3. minut - Trojka crno-belih, Avramović se razigrao, ponovo cepa mrežicu - 7:0.

2. minut - Partizanov Zoro više nije "Zoro", pošto večeras prvi put nastupa bez maske, posle teške povrede nosa u finalu Kupa Koraća.

2. minut - Posle serije promašaja crno-belih, pre svih Pantera (dva puta), Aleksa Avramović je sa slobodnih bacanja povećao vođstvo domaćih - 4:0.

1. minut - Prve koševe na meču postiže Smailagić, vodi Partizan 2:0.

1. minut - Utakmica je počela.

20:55 - Utakmica počinje za pet minuta.

20:49 - Pobedu u večerašnjem meču je najavio i Alen Smailagić:

- Treba da se pripremimo, posebno nakon poraza od Cedevita Olimpije. Tu je Željko kao iskusan trener koji će da nas stavi na mesto i priprema. Imali smo malo nezgodniji trening posle poraza da se ne opustimo i da ne dozvolimo da nešto izmakne kontroli. Imali smo naporan raspored, iskoristili smo pauzu i da se malo odmorimo i sada idemo dalje - rekao je košarkaš Partizana.

20:25 - Crno-beli su protekle nedelje odmarali, pošto je njihov meč Evrokupa protiv Lokomotive Kubanj otkazan, zbog suspenzije ruskih klubova iz Evrope.

20:06 - Podsetimo se šta je trener crno-belih Željko Obradović rekao pred dolazak tima iz Bara:

- Još jedna utakmica u nizu, nešto različita jer smo iskoristili pauzu usled neigranja u Evrokupu, tako da smo iskoristili da malo osvežimo ekipu i da radimo na drugačiji način. Trebalo bi da to sve bude viđeno sutra uveče na terenu protiv ekipe koja zaslužuje svako poštovanje. Probaćemo da odigramo najbolju moguću utakmicu - istakao je Obradović.

Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici 25. kola ABA lige između Partizana i Mornara.

Danka Ilić ubijena je pre tačno mesec dana, a ovo je detaljna rekonstrukcija stravičnog zločina: Devojčica ubijena na par metara od kuće

Danka Ilić (2) nestala je 26. marta u Banjskom polju kod Bora, u dvorištu porodične kuće svoje majke Ivane Ilić, dok se igrala sa starijim bratom. Prema rečima majke, sin je zatražio vodu, pa je ona otišla do automobila, ali kada se vratila Danka više nije bila tamo. Nažalost, potraga za devojčicom za kojom je tragala cela Srbija, ali i Evropa, završena je na tragičan način.