22.05.2022

20:00

KANDŽE PANTERAI IZGREBALE BUDUĆNOST! Partizan DEKLASIRAO Podgoričane! Crno-beli u FINALU ABA lige! (VIDEO)

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost u trećoj utakmici polufinala ABA lige rezultatom 101:77 (26:21, 29:14, 22:24, 24:18) i plasirali se u finale regionalnog takmičenja

Crno-beli su bolje otvorili utakmicu i sa deset postignutih trojki do poluvremena, praktično, rešili sve dileme.

Odolevali su Podgoričani u prvih deset minuta i trojkom Popovića ovaj deo igre završili sa podnošljivim minusom (26:21), a onda je nastala rapsodija domaćih igrača. Rastrčali su se Obradovićevi izabranici po parketu.

Predvođeni nezaustavljivim Kevinom Panterom nemilice su povećavali i povećavali razliku protiv nemoćnih gostiju. Najbolji košarkaš Partizana nije mogao ništa da pogodi u drugoj utakmici, koju je Parni valjak izgubio u Morači, ali je zato kada je bilo najpotrebnije već do poluvremena ubacio 21 poen i vodio svoje saigrače ka odlučujućoj pobedi.

U drugoj četvrtini razigrali su se Ledej, Madar, Lesor i Zagorac, koji su sa nekoliko atraktivnih poteza digli Pionir „na noge“.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 101:77 (26:21, 29:14, 22:24, 24:18)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić".

SUDIJE: Saša Pukl, Damir Javor, Sašo Petek.

PARTIZAN: Panter 30, Vukčević 4, Ledej 16, Zagorac 11, Avramović 9, Koprivica 5, Smailagić 5, Mur 3, Glas, Lesor 10, Trifunović 5, Madar 3.

BUDUĆNOST: Kobs 10, Atić 3, Šehović, Micov 3, Barović 1, D. Nikolić 8, Sili 20, Z. Nikolić 2, Jagodić-Kuridža 5, Popović 10, Peri 15.

Ipak, Panterov „put oko sveta“ obeležio je majstoricu, pošto najbolji igrač Partizana sa bilo koje pozicije na parketu dvorane „Aleksandar Nikolić“ nije mogao da promaši.

Uspela je Budućnost da dobije treću četvrtinu, zahvaljujući Kendriku Periju koji se razigrao u nastavku meča. Amerikanac je bio nerešiva enigma u ovoj deonici za domaće košarkaše, koji su uprkos silnom naletu Podgoričana sačuvali ogromnu prednost i sa 18 koševa (77:59) viška uđu u poslednju četvrtinu.

Crno-beli su u poslednjoj četvrtini rutinski priveli posao kraju i izborili plasman u finale, gde će igrati sa boljim iz majstorice Crvene zvezde i Cedevita Olimpije.

Partizan je do pobede vodio fenomenalni Kevin Panter sa 30 poena, Ledej je dodao 16, a dvocifreni su bili još Rade Zagorac sa 11, odnosno, Matijas Lesor koji je meč završio sa 10 koševa.

Ni 20 poena Di DŽej Silija nisu bila dovoljna Podogoričanima da izbegnu katastrofu, ispratio ga je samo Kendrik Peri sa 15 koševa, a Kobs i Popović su bili takođe dvocifreni sa po 10 poena.

TOK MEČA.

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj utakmice Partizan je pobedio 101:77.

39. minut - Vukčević promašuje prvo bacanje, ali drugo pogađa 99:74, odgovara Sili trojkom 99:77.

Smailagić zakucava i povećava 98:74.

Nova trojka, peta za Di Džej Silija 96:74.

38. minut - Poeni za Silija 96:71.

Faul u napadu Tristana Vukčevića, lopta je za Budućnost.

37. minut - Promašuje Jagodić-Kuridža trojku, Vukčević na drugoj strani gubi loptu, pa Kobs nije precizan na otvorenoj trojki.

36. minut -Alen Smailagić u kontri zakucava 96:68. Tajm-aut traži Džikić.

Panter ide na klupu ispraćen ovacijama sa 31 postignutim poenom.

Poentira jednom Koprivica sa bacanja 91:65, a onda Sili trojku pogađa 91:68, ali mu vraća Tristan Vukčević na isti način 94:68.

35. minut - Kobs prvo pogađa, drugo promašuje 90:65.

Sada se ispravio Balša Koprivica i horogom pogodio za 90:64.

Koprivica promašuje, ali lopta je i dalje u posedu crno-belih.

34. minut - Kakva trooooooooojkaaaa Dalasa Mura, preko Nikolića iz nemoguće situacije 88:64.

Sili lagano prolazi i poentira 85:64.

Duško Vujošević i Zoran Savić

33. minut - Ledej poentira sa "dva plus jedan" 85:62. Tajm-aut za Budućnost.

32. minut - Lesor za Zagorca, koji opet brutalno zakucava i diže Pionir na noge 82:62.

Trojka Petra Popovića, smanjuje Budućnost 80:62.

31. minut - Ponovo Lesor pogađa pod košem gostiju za 79:59 i imaće dodatno bacanje. Pogodio ga je 80:59.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine 77:59 vodi Partizan!

30. minut - Nova trojka za Kendrika Perija 77:59.

29. minut - Lesor pod košem Budućnosti poentira, pod faulom Popovića. Imaće centar Partizana i dodatno bacanje, koje je pogodio 77:56.

Peri nastavlja sa sjajnom igrom u trećoj četvrtini, njegovi novi koševi 74:56.

28. minut - Panter nastavlja da cepa mrežicu gostiju, oba bacanja je pogodio 72:54, a onda i Ledej vodi Partizan na +20, sada je 74:54.

27. minut - Peri je vezao pet poena i pogodio pored Koprivice 70:54.

Koprivica je otvorio prostor Zagorcu, koji poentira za 70:52.

Još jedna trojka za Podgoričane, dao je Kendrik Peri 68:52.

26. minut - Odgovara Sili Panteru, smanjuje Budućnost 65:49, ali momentalno replika Kevina Pantera i 28. poen, novi van linije 6,75 za 68:49.

25. minut - TROJKAAAAAAAAA Kevin Panteeeeeeeeeer nezaustavljiv 65:46.

24. minut - Avramović pogađa jedno od dva bacanja 62:44, na drugoj strani takođe sa penala oba puta uspešan Kobs 62:46.

Bogdan Diklić na utakmici u Pioniru

23. minut - Ponovo Kobs pogađa sa "penala" 61:44.

Sjajan pas Avramovića za Koprivicu koji "lomi obruč" za 61:40, ali na drugoj strani isto čini Jagodić-Kuridža na dodavanje Nikolića 61:42.

22. minut - Nije zadrhtala ruka Džastinu Kobsu sa slobodnih bacanja 59:41.

Nema leka odbrana Budućnosti za Kevina Pantera, njegov 23. poen večeras 59:38.

21. minut - Odgovara trojkom Marko Jagodić-Kuridža 57:38.

Trifunović otvara drugo poluvreme poenima iz poluhoroga.

Počelo je drugo poluvreme.

Druga četvrtina

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Partizan vodi posle 20 minuta 55:35!

20. minut - Panter postiže sa penala svoj 21. poen u večerašnjem duelu 55:35.

Smailagić promašuje iz okreta, a Micov za tri poena. Peri je ispravio i iz drugog pokušaja za trojku pogodio 53:35.

19. minut - Popović postiže lake poene u kontri 53:32.

Smailagić jednom precizan sa bacanja, međutim, sada je to opet maksimalnih 23 razlike za crno-bele 53:30.

18. minut - Sa devet metara Panter pogađa desetu trojku za Partizan 52:30. Najvećih +22.

Sjajno se Lesor izborio ispod koša i pogodio za 49:30.

Petar Popović "dva od dva" sa "penala" 47:30.

17. minut - Zagorac poentira samo jednom sa bacanja, ali povećava na 47:28.

Aleksa Avramović pogađa novu trojku za Partizan, ogromnih 46:28, čak +18 ima Obradovićev tim.

16. minut - Zagorac sa "penala" precizan oba puta 43:28.

15. minut - Kakvo zakucavanje Matijasa Lesora 39:28, a onda još jedno "lomljenje table" od strane Zagorca 41:28! Eksplodirao je Pionir, tajm-aut za Džikića. Najvećih +13 za crno-bele!

14. minut - Madaaaaar nova trojka za Partizan 37:28.

Danilo Nikolić pogađa oba bacanja 34:28

Nova trojka Pantera 34:26.

Sili pogađa i tera Obradovića na tajm-aut 31:26.

13. minut - Filip Barović polovičan sa slobodnih bacanja, prvo je pogodio, drugo promašio 31:23.

12. minut - Rade Zagorac sa produženim korakom upisuje se na večerašnjem meču, za maksimalnih devet razlike 31:22.

Danilo Nikolić sa bacanja promašuje prvo, a pogađa drugo 29:22.

predsednik Partizana Ostoja Mijailović

Avramović promašuje za tri sa devet metara, ali i Popović kod Budućnosti.

11. minut - Zek Ledej postiže trojku na početku druge deonice 29:21.

Prva četvrtina

10. minut - Panter krade loptu i u kontri povećava na 26:18, ali Popović u padu sa zvukom sirene pogađa trojku za 26:21 na kraju prve četvrtine.

Jednom rukom poentira Zek Ledej 24:18.

9. minut - Danilo Nikolić pogađa trojku za Podgoričane i smanjuje na 22:18.

Još jedna troooooooojka za Partizan, ubacuje je Zek Ledej 22:13. Budućnost pogađa preko Danila Nikolića u kontri 22:15.

8. minut - Nova trojka za Partizan, Kevina Pantera to je njegov 10. poen i sada je 19:10, ali Atić odgovara na isti način 19:13.

Novi promašaj Jagodić-Kuridže u napadu Budućnosti, pa zatim pravi faul nad Ledejom.

7. minut - Panter promašuje van linije 6,75, dok Micov nije bio precizan kod Budućnosti. A onda sjajan pogodak Pantera 16:10.

6. minut - Uzvraća trojku Vladimir Micov 12:10, na drugoj strani Kevin Panter prvi put pogađa iz igre 14:10.

5. minut - Troooooojkaaaa treća vezana za Partizan, postiže je Aleksa Avramović 12:7.

Kobs prolazi kroz odbranu Partizana i pogađa na drugi obruč 9:7.

Trifunović sam u Pioniru kao na treningu poentira za tri, druga vezana trojka za crno-bele 9:5.

Zek Ledej i Jagodić Kuridža u duelu

4. minut - Trojkaaaa Partizana, Zek Ledej preko Jagodić-Kuridže pogađa 6:3, za Budućnost precizan Nikolić u ofanzivnom skoku.

3. minut - Kobs polovičan sa bacanja, ali postiže prvi poen za Podgoričane 3:1, a onda Peri u kontri krade loptu i izjednačava na 3:3.

Sada Panter pogađa oba bacanja 3:0.

2. minut - Prvi koš na utakmici sa slobodnog bacanja postiže Panter koji je bio polovičan sa "penala" 1:0.

1. minut - Utakmica je počela.