27.05.2019

17:37

NOVAK EKSPRESNO DO DRUGOG KOLA! Đoković pregazio Hurkača, nek se spremi Laksonen!

Tenis

Srpski teniser Novak Đoković uspešno je startovao na Rolan Garosu pošto je u prvom kolu rutinski došao do pobede protiv Poljaka Hurberta Hurkača slaveći rezultatom 6:4, 6:2, 6:2

Pričao je Novak još uoči starta Rolan Garosa da je ovaj turnir nešto za šta se spremao u prethodnom periodu, a protiv mladog Hurkača to je pokazao i na delu.

Srpskom asu je bilo potrebno svega 97 minuta kako bi slomio samo na momente žilav otpor Hurkača.

Novaku je u prvom setu bilo dovoljno samo da uzme jedan brejk kako bi poveo sa 1:0, dok je u preostala dva bio još dominantniji.

Naredni rival Đokoviću biće Švajcarac finskog porekla Henri Laksonen, koji je nešto ranije slavio bez izgubljenog seta protiv Pedra Martineza.

ĐOKOVIĆ - HURKAČ 6:4, 6:2, 6:2

Kraj

6:2 - Novak uzima i ovaj gem i pobeđuje Hurkača!

5:2 - Novak stiže zaostatak od 40:15 i uzima drugi brejk u ovom setu i stiže nadomak drugog kola.

4:2 - Đoković sa nulom dolazi do novog gema i polako privodi kraju ovaj duel.

3:2 - Hurkač smanjuje Đokovićevu prednost, ali tok trećeg seta ide na ruku srpskom asu.

3:1 - Novak potvrđuje prednost brejka i dolazi na pola puta od osvajanja poslednjeg seta.

2:1 - Hurkač dolazi do prvog gema u ovom setu i prepolovljava Novakovu prednost.

2:0 - Novak je rutinski potvrdio brejk. Deli ga još četiri gema od drugog kola.

1:0 - Bravo! Novak već na startu trećeg seta uzeo brejk Hurkaču.

II set

6:2 - Za devet minuta kraće i dve izgubljena gema manje Novak uzima i drugi set.

5:2 - Nije mnogo trajao Hurkačov zanos posle osvajanja brejka. Novak mu je odmah uzvratio i stigao na korak do 2:0 u setovima.

4:2 - Hurkač ekspresno vraća jedan brejk i hvata slamku spasa u ovom delu igre.

4:1 - Novak posle samo 14 minuta u nastavku stiže do drugog brejka i stiče odgromu prednost.

3:1 - Đoković potvrđuje brejk i rutinski uzima gem na svoj servis.

2:1 - Novak stiže do prvog brejka u drugom setu i već sada u mnogome sebi olakšava nastavak duela.

1:1 - Đoković ekspresno koristi svoj servis i dolazi do izjednačenja u drugom setu.

0:1 - Hurkač silovito dolazi do prednosti u drugom setu i ostavlja Novaka sa nulom.

I set

6:4 - Novak osvaja prvi set posle samo 36 minuta igra. Đoković je u ovom gemu počistio Hurkača ostavivši ga sa nulom.

5:4 - Hurkač uzima gem sa nulom i smanjuje Novakovu prednost pred, nadamo se, odlučujući gem u ovom setu.

5:3 - Novak lagano stiže do novog gema i ima šansu da eventualnim brejkom dođe do prvog seta.

4:3 - Novak je imao dve brejk šanse da već sada dođe na korak od osvajanja prvog seta, ali je Hurkač uspeo da se izvuče i ostane i dalje u igri.

4:2 - Posle nešto dužeg gema, Đoković koristi servis i dolazi do nove prednosti.

3:2 - Hurkač smanjuje Novakovu prednost ne dozvolivši srpskom asu da ponovo stigne do šanse za brejk.

3:1 - Novak sa nulom stiže do gema na svoj servis i povećava prednost u odnosu na mladog Hurkača.

2:1 - Hurkač smanjuje prednost Đokovića i dolazi do prvog gema na ovom meču.

2:0 - Novak rutinski stiže do potvrde brejka i već na startu meča ima osetniju prednost.

1:0 - Novak koristi prvu od dve brejk prilike i stiže do vođstva.

- Meč počinje, prvi na servisu je Hurkač.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.