11.06.2022

22:50

ČETIRI REMIJA GRUPI A! Padali golovi, ali nije bilo pobeda u najjačoj diviziji Lige nacija!

Zanimljivi mečevi grupe A Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Mađarske na domaćem terenu remizirala je sa Nemačkom (1:1).

Iako su važili za apsolutne favorite, Nemci će morati da se zadovolje  sa samo jednim bodom.

Zoltan Nagi doveo je domaći tim u vođstvo u 4. minutu meča.  Samo šest minuta kasnije "panceri" su došli do izjadnačenje  pogotkom.

Do kraja meča Nemci napadali tražili svoji šansu, ali ipak utakmica je završena nerešenim rezultatom.

Drugi meč iz ove grupe takođe zavšren nerešenim rezultatom. Engleska i Italija  su odigrali na stadionu Vulverhemptona bez golova.

Engleska je bila dominantija na ovom meču, imali su više šansi, bolje su stvarali prilike, ali nisu uspeli da obraduiju domaće navijače.

Posle ovih mečeva Italija je prva u grupi sa pet bodova, Mađarska ima četiri, dok Nemačka ima tri, a Engleska samo dva.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U meču grupe A3 Holandija i Poljska remizirali rezultatom 2:2.

Činilo se da će "lale" potpuno razočarati domaće navijače, jer je Poljska imala prednost od 2:0.

Prvo je pogodio Keš u 18. minutu meča, a zatim je prednost duplirao Zjelinski u 49. minutu.

Holanđani su postigli prvi pogodak u 51. minutu kada je precizan bio Klasen, zatim je za izjednačenje pogodio Damfris u 54.

Imali su šansu u sudijskoj nadoknadi fudbaleri Holandije da povedu, ali Memfis Depaj je promašio penal.

U okviru ove grupe desio se još jedan remi, nerešeno su odigrali Vels i Belgija (1:1).

Belgija je povela u 51. minutu pogotkom Tielmansa, a spas za Velšane doneo Brenan Džonson na asistenciju Aron Ramzija u 87. minutu.

Holandija je sada prva u grupi sa sedam bodova, dok Vels i Belgija imaju po četiri, a Poljska samo dva.

Katastrofalne prognoze Španaca! Gudelj ne ide na Evropsko prvenstvo?

Selektor Srbije Dragan Stojković nije dugo mogao da uživa u lepim vestima, jer se Aleksandar Mitrović sjajno oporavlja od povrede butnog mišića. As Sevilje Nemanja Gudelj (32) će kako prenose španski mediji 99 odsto zbog povrede propustiti Evropsko prvenstvo (do 14. juna do 14. jula).