29.04.2018

09:26

(VIDEO) ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE, FEŠTA "DELIJA" U KRUŠEVCU! Krstičić i Pešić overili 28. TITULU!

Fudbaleri Crvene zvezde su šampioni Srbije! Crveno-beli svladali su Napredak u Kruševcu sa 2:0 i matematički obezbedili 28. titulu

Nenad Krstičić i Aleksandar Pešić sa bele tačke slomili su otpor Kruševljana, doneli pobedu i titulu šampiona crveno-belima.

Tri kola pre kraja šampionata Zvezda je uspela da osvoji titulu, pošto ima 12 bodova više od drugoplasiranog Partizana, koji nije uspeo da odbrani titulu.

Imala je Zvezda loptu u posedu ali nije uspela čestito da pripreti Čarapanima tokom prvog dela utakmice. Odlično se branio domaćin, zabarikadirali su se Kruševljani i čekali šansu iz kontranapada. U nekoliko navrata su solidno pripretili Borjanu, ali nedovoljno dobro da i matiraju golmana crveno-belih. S druge strane crveno-beli nisu imali rešenje za odličnu odbranu Kruševljana. Igralo se najviše između dva šesnaesterca, bez izglednijih prilika pred golovima Petrovića i Borjana.

Crveno-beli su agresivnije otvorili drugih 45 minuta meča. Međutzim, Veškovac i Vukanović su propustili dobre šanse da donesu prednost "čarapanima". Usledila je kazna u 79. minutu, Gobeljić je prošao po levoj strani, poslao loptu na tererac, a Krstičić postigao gol za 1:0 i dao znak navijačima da je 28. titula u rukama crveno-belih.

Sve dileme rešio je Aleksandar Pešić u 90. minutu utakmice sa bele tačke i slavlje delija moglo je da počne.

starsport

NAPREDAK - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:0)

Strelac: Krstičić u 79, Pešić u 90. iz penala za Zvezdu.

Stadion: "Mladost". Sudija: Miloš Đorđić.

NAPREDAK: Ni.Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Kostić, Šljivić, Sekidika (od 68. Eskić), Ndijaje (od 65. Milisavljević), Vulić, Zec, Vukanović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Gobeljić, Jovičić (od 46. Donald), Krstičić, Luka Ilić (od 61. Radonjić), Ben, Adžić,  Pešić.

Drugo poluvreme

Kraj, Zvezda je šampion!

90'. GOL! 2:0, Pešić postiže 25. gol i overava pobedu i titulu Zvezde.

Napadač Crvene zvezde je potom pao na teren, jer je nekoliko minuta ranije zaradio čalmu na glavi. Ne može da nastavi meč.

90'. Penal za Zvezdu posle pada Srnića i Bena, nejasno je zbog kog kontakta je sudija Đorđić dosudio penal. Odgovornost preuzima Pešić.

84'. Pokuša je Ben da dođe do gola, ali je pao u kaznenom prostoru. Diskutabilna situacija, sudija nije pokazao na belu tačku posle Benovog pada.

79'. GOL! Vodi Zvezda golom Krstičića 1:0! Gobeljić je prošao po levom boku, poslao loptu na vrh peterca, a Krstičić je samo prosledio u gol.

75'.  Žestok sudar Ndiajea i Babića u skoku, morale su lekarske ekipe na teren.  Senegalac je uz pomoć doktora je izašao iz igre.

Babić je dobio žuti karton. Ndiajea menja Milisavljević.

72'. Šansa za Napredak. Umalo domaćin da dođe do vođstva, sjajno je šutirao Vukanović, ali je Borjan još bolje odbranio.

69'. Ponovo se osvežavaju fudbaleri jednog i drugog tima.

68'. Menja i Napredak. Eskić je na terenu umesto Sekidika.

63'. Oko 30-ak sekundi je sada trajala opsada gola Napretka, koji je uspeo da sačuva mrežu. Svašta se dešavalo pred golom Petrovića. Probali su da savladaju čuvara mreže Napretka Stojković, Donald, Radonjić, Pešić, Krstičić, ali pobednik ipak bio Petrović.

61'. Izmena u Zvezdi. Umesto Luke Ilića na teren će Nemanja Radonjić.

60'. Šansa za Napredak! Stigla je lopta posle kornera do Veškovca, ali je iz vrlo izgledne situacije loptu poslao preko gola.

55'. Traže penal domaći, Stojković je srušio Vukanovića, ali je prethodno loptu izbacio u korner.

53'. Peškovac je faulirao Pešića i slobodan udarac za crveno-bele. Adžić je poslao odličnu loptu u peterac, Ben je dobro skočio, šutirao glavom, ali neprecizno.

Mali prekid, navijači Zvezde zasuli su teren petardama i topovskim udarima.

46'. Jovičić ne može da nastavi utakmicu, pa će umesto njega drugih 45 minuta igrati Donald.

TV Arena Sport javlja da je Jovičić napustio stadion kako bi obavio pregled.

45'. Jovičić se u finišu poluvremena požalio na povredu ramenu, pa mu se ukazuje pomoć.

42'. Pešić je pao u šesnestercu Napretka, ali nema govora o penalu.

39'. Zec je uzeo loptu Le Taleku, pa je defanzivac Zvezde napravio prekršaj i poklonio domaćinu slobodan udarac na oko 25 metara do gola Borjana. Vukanović pogađa živi zid.

38'. Još jedan solidan pokušaj Napretka po desnoj strani, ali je Ndijaje bio u ofsajdu.

31'. Zec je pobegao čuvarima, centrira, ali Ndijaje je zakasnio i ništa ni od ove prilike za Kruševljane.

28'. Kontra Napretka, istrčao je Borjan, spetljao se, ali je ipak uspeo da interveniše ispred igrača domaćina.

starsport

25'. Dva minuta pauze da se igrači malo osveže, mada je u Kruševcu oko 28 stepeni!

19'. Sjajna šansa za Napredak. Sekidika je centrirao, Vukanović je spustio za Zeca, Borjan je odlično odbranio, ali je bio ofsajd.

17'. Pokušao Jovičića, ali je izblokiran,  dobro se brane Kruševljani.

15'. Moglo je ovo da bude i bolje odrađeno. Sekidika je poslao sjajnu loptu sa Ndijajea, ali je njemu pobegla lopta i ništa od ove prilike Napretka.

14'. Luka Ilić je šutirao preko gola sa oko 12 metara. Šteta po crveno-bele, bila je ovo dobra situacija.

13'. Prvi udarac domaćina, ali Vulić nije uspeo da iznenadi Borjana. Koncentrisan čuvar mreže Crvene zvezde.

11'. Oboren je Adžić na oko 25 metara od gola i slobodan udarac za Zvezdu.  Adžić je šutirao, ali je pogodo živi zid.

6'. Ilić je dobro centrirao na drugu stativu, ali nije Pešić uspeo da stigne do lopte.

5'. Ben je dobro prošao iza leđa odbrani Napretka, ali na vreme je Ostojić uklizao i samo korner za Zvezdu.

3'. Moraće lekarski tim Crvene zvezde da interveniše pošto se na povredu požalio Srđan Babić. Ništa ozbiljno.

1'. Prvi napad na utakmici ima Zvezda. Adžić je dobro prošao po levoj strani, ali je njegov pokušaj osujetio golman Petrović.