18.09.2019

22:51 >> 22:49

(VIDEO) HRABRA ZVEZDA PORAŽENA U MINHENU! Crveno-beli se dobro držali na "Alijanc areni", ali Bajern ne prašta greške!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Bajerna sa 0:3 u Minhenu u prvom kolu grupne faze Lige šampiona. Ekipa crveno-belih odigrala je dobar meč na "Alijanc areni", ali su Bavarci znali da na pravi način kazne propuste odbrane šampiona Srbije

Rezultatski nije počelo dobro, ali nije ovo ni bila tako loša predstava šampiona Srbije na velelepnom zdanju u Minhenu. Odlično su se fudbaleri Zvezde držali na "Alijan areni", mogli i da šokiraju Nemce, ali su crveno-beli nešto i naučili - jeftine greške skupo se plaćaju na ovakvim mečevima.

(FOTO) HRVAT ODUŠEVIO MILOJEVIĆA! Kovač čekao trenera Zvezde kako bi se pozdravio sa njim pre meča u Minhenu!

Činjenica je da su Nemci imali više od igre tokom čitave utakmice, ali su i crveno-beli imali svoje momente koji su mogli skupo da koštaju domaćina koji se u pojedinim trenucima opustio i već unapred računao tri boda. Ipak, malo je nedostajalo da Zvezda to kazni, ovako ostaće upamćena samo velika želja i borbenost čete Vladana Milojevića.

Trener Zvezde odlučio se da proba preko kontranapada da ugrozi gol Bavaraca koji su prigrabili loptu u svoj posed i kontrolisali dešavanja na terenu. Sve je delovalo sasvim dobro do 34. minuta kada je Ivan Perišić odlično probio, centrirao na Kingslija Komana, a ovaj glavom matirao na ovom meču ponovo sjajnog Milana Borjana.

Brzopleti Žander imao je sjajnu priliku, ali je požurio neposredno pred prvi gol Nemaca i propustio priliku da uposli nekoga od saigrača. Njegov udarac prošao je malo pred gola Manuela Nojera.

Tokom drugog dela igre, u prvih 15 minuta nastavka, viđena je potpuna dominacija Bajerna koji je pretio iz svih oružja. Prečka Perišića, pa promašaji Levandovskog i sjajne odbrane Milana Borjana najavljivale su dramu i nadu da Zvezda može do gola u završnici.

Najbolju priliku imao je Marko Marin u 78. minutu kada je njegov šut prošao tik pored stative Nojerovog gola. Samo 120 sekundi kasnije stigla je kazna nakon velike greške Marka Gobeljića koji, deluje, nije znao šta želi da uradi sa loptom pa je poklonio Robertu Levandosvkom, a ovaj nije propustio priliku da se nagradi golom.

Do kraja je još jednom popustila odbrana Zvezde koju je "varkom" nadmudrio domaćin. Alkantara je prebacio živi zid i našao rezervistu Tomasa Milera, a ovaj pogodio za konačan rezultat i poraz crveno-belih na startu grupne faze Lige šampiona.

Zvezda se nije obrukala, ali je mnogo toga naučila na "Alijanc areni" - greške se skupo plaćaju na ovakvim mečevima.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

BAJERN - CRVENA ZVEZDA 3:0 (1:0)

Koman u 34. minutu, Levandovski u 80. minutu, Miler u 90. minutu za Bajern

Stadion: Alijanc arena (Minhen), Sudija: Bobi Mejden (Škotska)

BAJERN: Nojer - Kimih, Zule, Pavar, Ernandez - Toliso (od 66. Martinez), Tijago - Koman, Kutinjo (od 82. Miler), Perišić (od 66. Gnabri) - Levandovski.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Žander - Kanjas, Jovančić (od 61. Vulić) - Garsija (od 82. Vukanović), Marin, Van la Para - Pavkov (od 70. Boaći).

KRAJ!

90. minut - GOOOOOL! Lako su Nemci nadmudrili odbranu Zvezde i Alkantara upošljava samog Milera koji pogađa mrežu! Jeftino primljen gol.

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade.

89. minut - Ponovo je u šansi bio Levandovski, ali Milunović izbacuje loptu sa gol linije.

82. minut - Šut Vulića, ali nije to bila pretnja za Nojera. Treća promena kod gostiju, umesto Garsije na terenu je Aleksa Vukanović. Na drugoj strani Tomas Miler ulazi umesto Kutinja.

80. minut - GOOOOL! Velika greška Marka Gobeljića koju kažnjava Levandovski za 2:0! Nije lepo zahvatio loptu bek crveno-belih i dozvolio Poljaku laganu završnicu.

78. minut - Kakva šansa za Zvezdu! Marin je pronašao prostor za šut, a njegov udarac prošao nekoliko centimetara od gola Nojera!

70. minut - Menja i Milojević i na teren šalje Ričmonda Boaćija koji menja Pavkova.

66. minut - Dvostruka promena u redovima Bajerna. Umesto Tolisoa na terenu je Havijer Martinez, a Ivana Perišića menja Serž Gnabri.

65. minut - Prečka! Imala je Zvezda sreće nakon pokušaja Perišića, a onda se obrukao i Levandovski koji je promašio ceo gol sa nekih 10 metara.

61. minut - Požurio je malo Žander sa šutom i upropastio dobru šansu. Prva promena u Zvezdi, umesto Dušana Jovančića u igri je Miloš Vulić.

57. minut - Velika inicijativa Bajerna! Šut Levandovskog i ponovo odbrana sjajnog Borjana!

56. minut - Sada Kimih pokušava, ali brani Borjan.

54. minut - Stativa! Šutirao je Toliso, ali samo okvir gola.

52. minut - Prvi pokušaj u nastavku za Bajern. Šutirao je Levandovski iz slobodnog udarca, ali lopta ide preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME! Nemci vode golom Kingslija Komana posle prvih 45 minuta igre!

46. minut - Opasno! Robert Levandovski je pokušao, ali siguran Borjan. Onda je probao Toliso, ali opet golman Zvezde na mestu.

45. minut - Igraće se još jedan minut nadoknade.

44. minut - Šutirao je ponovo Kutinjo, a lopta prozujala pored desne stative.

40. minut - Postigao je Kutinjo drugi gol, ali je on bio poništen zbog ofsajda.

39. minut - Šutira Levandovski, ali brani Borjan njegov udarac.

34. minut - GOOOL! Bajern vodi, Kingsli Koman koristi odličnu asistenciju Perišića i donosi prednost Nemcima.

27. minut - Preti i Zvezda! Odlično je probio Žander i šutirao, ali pored gola!

26. minut - Nova prilika za Bajern, Ernandez je probao, ali nije bilo opasnosti za gol Zvezde.

21. minut - Kakav šut Kutinja! Prozujala je lopta iznad prečke gola koji brani Borjan!

16. minut - Moglo je da bude opasno po Bajern. Šutirao je Marko Marin, a lopta umalo došla do Pavkova, ali je reagovao na vreme Nojer.

14. minut - Prvi put na iskušenju Milan Borjan. Šutirao je Filipe Kutinjo, ali je to bilo lako za golmana Zvezde.

13. minut - Manuel Nojer se malo zaigrao, umalo da Milan Pavkov iskoristi njegovu nepažnju i dovede Zvezdu u vođstvo.

9. minut - Za sada bez prilika na obe strane. Bajern diktira tempo i trenutno se uglavnom igra na polivini Zvezde.

1. minut - Meč je upravo počeo!

20.55 - Još pet minuta do početka meča.

20.50 - Evo i ko je ostao na klupi.

Bajern: Ulrajh, Martinez, Kjuzans, Boateng, Dejvis, Gnabri, Miler.

Crvena zvezda: Popović, Pankov, Vulić, Boaći, Babić, Petrović, Vukanović.

20.47 - Kraj u Pireju, Olimpijakos i Totenhem odigrali su 2:2.

20.45 - "Delije" su spremne, veliki broj navijača Zvezde stigao je na "Alijanc arenu" i očekuje početak meča.

20.39 - Jedno iznađenje za navijače Zvezde. Crveno-beli će protiv Bajerna po prvi put igrati u novim dresovima.

20.05 - Nerešeno u Pireju, Olimpijakos sa penala stiže do izjednačenja protiv Totenhema.

20.00 - Još sat vremena do početka utakmice, stigla je i poruka Bastijana Švajnštajgera:

19.50 - Pojavili su se zvanični sastavi za dugo čekani duel, Milojević bez iznenađenja, Kovač sa Ivanom Perišićem od starta.

Bajern Minhen: Nojer - Kimih, Zule, Pavar, Ernandez - Toliso, Tijago - Koman, Kutinjo, Perišić - Levandovski.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Žander - Kanjas, Jovančić - Garsija, Marin, Van la Para - Pavkov.

19.40 - Fudbaleri Olimpijakosa smanjili su prednost nad Totenhemom pa je na poluvremenu 1:2.

19.35 - Zvezda i Bajern do sada su se sretali pet puta. Šampion Srbije slavio je u dva navrata, isto koliko i Nemci, dok je jednom bilo nerešeno. Taj remi dugo će se pamtiti jer su te godine crveno-beli postali šampioni Evrope.

19.25 - Nije mnogo prošlo, a Totenehem postiže još jedan gol. Strelac za 0:2 bio je Lukas Moura!

19.20 - Totenhem vodi u Pireju golom Harije Kejna iz jedanaesterca.

19.15 - Pogledajte i lepoticu koja čuva navijače Zvezde u Minhenu:

19.07 - Kao uvertiru pročitajte naš tekst posvećen prvom rivalu Crvene zvezde u Ligi šampiona. NEKA SE NEBO OTVORI OPET!

18.55 - Upravo su počela prva dva meča u Ligi šampiona. Jedan od njih izazvaće veliku pažnju "zvezdaša", a to je sudar Olimpijakosa i Totenhema u Pireju. Druga utakmica igra se u Belgiji gde se sastaju Klub Briž i Galatasaraj.

18.45 - Nije moglo da prođe bez provokacija! Navijač Galatasaraja uspeo je da isprovocira "delije" koje su mu oduzele dres.

18.35 - "Delije" su napravile pravu pometnju u Minhenu. Pristalice Crvene zvezde blokirale su metro!

18.33 - Omladinci Crvene zvezde napravili su sjajnu uvertitu pred utakmicu seniora. Oni su odigrali 0:0 sa vršnjacima u prvom kolu Lige šampiona za mlade. Više o tome čitajte OVDE.

18.29 - Među prisalicama šampiona Srbije istakao se jedan momak iz Južne Koreje koji je došao da bodi Zvezdu u Minhenu. Ljubav prema klubu zaista ne poznaje granice.

18.25 - Navijači Crvene zvezde okupirali su ulice Minhena pred važan meč crveno-belih. Svuda odzvanja pesma "delija", a pogledajte kako to izgleda sa lica mesta:

18.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupne faze Lige šampiona između Bajerna i Crvene zvezde. Utakmicom u Minhenu šampion Srbije započinje novu sezonu u najelitnijem takmičenju. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz nemačkog grada.