10.12.2020

19:00 >> 22:56

(VIDEO) MIROLJUBIVO U ČEŠKOJ! Zvezda remijem završila grupnu fazu Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde i Slovana su u Liberecu odigrali meč bez golova u okviru poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope

Crvena zvezda je bila bliža pobedi, pošto je u završnici prvog poluvremena El Fardu Ben iz jako dobre pozicije pogodio stativu, a i Dijego Falćineli je u stilu imenjaka Maradone rukom poslao loptu u mrežu, ali je sudija Matijas Gestranijus to video i časti oga žutim kartonom.

Osim te dve šanse, crveno-beli nisu imali još neku izglednu.

Sa druge strane, Česi su u nekoliko navrata pretili, ali je kao i uvek na visini zadatka bio Milan Borjan koji je sjajnim odbranama sačuvao svoju mrežu.

Ovim remijem je Crvena zvezda osvojila dodatne bodove na UEFA rang listi, a takođe je poboljšala i nacionalni koeficijent.

Slovan - Crvena zvezda 0:0

STADION: "Stadion u Nisi" (Liberec),   SUDIJA: Matijas Gestranijus (Finska)

SLOVAN: Knobloh - Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula - Pešek (od 68. Matušek), Mara, Sadilek, Moskera (od 90. Fukala) - Beran (od 68. Hromada) - Jusuf (od 75. Rabušic). Trener: Pavel Hoftih.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Degenek (od 81. Pankov), Milunović, Rodić (od 71. Gobeljić) - Sanogo, Petrović - Ben (od 81. Eraković), Kanga (od 53. Nikolić), Ivanić (od 71. Boaći) - Falćineli. Trener: Dejan Stanković.

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena bez golova! Mrežu je samo jednom zatresao Dijego Falćineli, ali rukom, pa je taj pogodak poništen. Osim toga, El Fardu Ben je pogodio stativu i Zvezda je tada bila najbliža golu.

90. minut - Fukala menja Moskeru. Igraće se još četiri minuta.

89. minut - Pokušao je Nikolić direktno iz kornera, ali je Knobloh bio priseban.

86. minut - Petrović je dobio udarac u glavu i sada mu se ukazuje pomoć.

81. minut - Radovan Pankov i Strahinja Eraković menjaju Miloša Degeneka i El Fardua Bena.

78. minut - Šutirao je Nikolić, ali ponovo ni blizu gola.

77. minut - Hromada šutira, ali neprecizno. U međuvremenu Gajić zbog prigovora dobija žuti karton.

75. minut - Rabušic menja Jusufa Helala.

74. minut - Odličan šut Sadileka iz slobodnog udarca, ali se Borjan sjajnom paradom isprečio.

73. minut - Komičan start Gobeljića kažnjen je žutim kartonom.

71. minut - Marko Gobeljić i Ričmond Boaći menjaju Milana Rodića i Mirka Ivanića.

69. minut - Veljko Nikolić propušta dobru priliku. Lepo ga je proigrao Gajić, ali je Zvezdin kreator iz odlične pozicije šutirao neprecizno.

68. minut - Hromada i Matušek menjaju Berana i Pešeka.

60. minut - Nešto mirniji period igre u Liberecu.

53. minut - Veljko Nikolić menja Gelora Kangu.

52. minut - Beran dobija žuti karton.

49. minut - Dijego Falćineli postiže gol u stilu Dijega Armanda Maradone, rukom! Pogodak je poništen, a sudija Gestranijus je Italijanu pokazao žuti karton.

48. minut - Rodić je proigrao Ivanića, ovaj je šutirao iz odlične pozicije, ali je odbranio Knobloh.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, bez izmena na pauzi.

Poluvreme! Crvena zvezda je bila bliža golu, pošto je El Fardu Ben pogodio stativu, ali su mreže ipak ostale mirne. Takođe, Miloš Degenek je imao sreće, jer nije dobio drugi žuti karton u 37. minutu.

42. minut - Stativa! El Fardu Ben pogađa okvir gola! Nije imala sreće Crvena zvezda da dođe do prednosti. Ben je sa sedam metara neometano šutirao, ali je pogodio samo stativu.

40. minut - Sjajna odbrana Borjana! Mara je šutira iz slobodnog udarca, ali je reprezentativac Kanade izvrsno intervenisao.

Milan Borjan

37. minut - Koščelnik je lako prošao Degeneka, a ovaj ga je sa leđa povukao. Ipak, sudija Gestranijus mu je progledao kroz prste i nije mu dao drugi žuti karton.

35. minut - Opasan šut Moskere sa distance, ali je Zvezda imala sreće, jer je lopta završila iznad gola.

32. minut - Žuti karton dobija Jusuf Helal koji je zgazio Nemanju Milunovića.

27. minut - "Mesarski" start Degeneka! Reprezentativac Australije zasluženo dobija žuti karton.

Start Miloša Degeneka

24. minut - Kiks Borjana prolazi nekažnjeno! Dodao je kapiten Crvene zvezde loptuu noge Česima, Moskera je imao sjajnu šansu, ali je šutirao preko gola.

23. minut - Šutirao je Rodić sa distance, a lopta je prohujala iznad prečke.

Milan Rodić

21. minut - Igra se na polovini domaćeg tima, ali bez pravih šansi za Zvezdu.

15. minut - Gajić je nagažen i žali se na povredu. Ipak, sve je u redu sa desnim bekom i on će nastaviti meč.

14. minut - Odličan napad srpskog tima u tranziciji. Njegoš Petrović je sjajno istrčao, odigrao dupli pas sa Kangom, ali je njegovo završno dodavanje ka Benu ipak presečeno.

9. minut - Dobar napad Crvene zvezde. Centrirao je Rodić, šutirao je Ivanić iz voleja, ali je izblokiran.

5. minut - Bez šansi u uvodnom delu meča.

Utakmica je počela!

20.59 - Minutom ćutanja se odaje počast preminulom Paolu Rosiju.

20.55 - Fudbaleri oba tima izlaze na teren.

20.50 - Utakmica počinje za deset minuta.

20.20 - Podsetite se kako je u Beogradu Zvezda ponizila Slovan.

19.50 - Crveno-beli su stigli na mesto odigravanja utakmice.

19.38 - Pojavili su se sastavi, Crvena zvezda će od prvog minuta zaigrati u sledećem:

Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Rodić - Sanogo, Petrović - Ben, Kanga, Ivanić - Falćineli.

Šansu sa klupe za rezerve čekaće Popović, Ćopić, Pankov, Eraković, Gobeljić, Nikolić, Simić, Radulović, Spiridonović, Pavkov, Boaći i Krstović.

Sa druge strane, Česi će od prvog minuta na teren istrčati sa ovim igračima:

Knobloh - Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula - Pešek, Mara, Sadilek, Moskera - Beran - Jusuf.

Na klupi za rezervne igrače ostali su Ngujen, Hasalik, Rabušic, Nešicki, Matušek, Kankola, Fundić, Fukala, Hromada, Tijani i Čaluš.

19.20 - Fudbaleri Crvene zvezde su nekoliko sati pre početka utakmici obišli stadion Slovana, kako bi osetili travu.

19.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Slovan - Crvena zvezda.

Uoči utakmice, na jučerašnjoj konferenciji za medije Dejan Stanković je najavio da će njegov tim ići na pobedu.

- Iz mnogo uglova je ova utakmica bitna, da bi se nastavio rast Crvene zvezde u globalnom smislu - kao tim, kao klub i naravno tu spadaju i brojevi koji nam mogu omogućiti da u sledećoj godini budemo povlašćeni. Mi ulazimo u meč kao da nam bodovi trebaju da bismo prošli grupu. To će publika videti po formaciji, odnosnu i pristupu. Idemo tamo kao da je ključna utakmica za prolaz. Želimo da odigramo pravu utakmicu i da donesemo bodove na Marakanu. Fudbal je čudna igra, ali pristup i ekipa će biti prava i kao što bi rekla deca igramo “za pravo” i od toga neću odustati ni centimetar - rekao je Stanković.

Sa druge strane, trener Slovana Pavel Hoftih je svestan da je Crvena zvezda ozbiljan rival.

Crvena zvezda ima veoma jak tim koji se bori za titulu u srpskoj ligi. Na samom su vrhu u srpskom šampionatu, a spadaju i u evropski vrh. Mi želimo da se oprostimo na pravi način od Evrope - istakao je Hoftih.

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.