03.03.2022

18:00

ZVEZDA GRABI KA TOP 8! Crveno-beli NADOKNADILI -14 i na krilima Mitrovića I Voltersa pobedila Baskoniju (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Baskoniju u 28. kolu Evrolige rezultatom 86:83 (13:26, 28:15, 14:15, 31:27)

Crveno-beli su loše otvorili utakmicu, dozvolivši Baskoniji da povede sa 5:0 i 8:2. Kako je meč tekao, rasla je i prednost Španaca, koji su na kraju prvog perioda imali čak 13 koševa zaostatka.

Zvezda je drugu četvrtinu počela kako je i završila prvu, primljenim poenima, koji su goste odveli na najvećih 14 razlike (16:30) u 12. minutu, a onda je nastala rapsodija čete Dejana Radonjića.

Serijom 12:0 tim sa Malog Kalemegdana je u potpunosti istopio rezultatski zaostatak i u vratio se u igru.

Pogađali su crveno-beli sa svih strana, raspucali su se Davidovac i Dobrić, proradio je šut za tri poena, kao i sjajni Luka Mitrović koji je samo do odmora postigao 12 poena i nosio Zvezdu do izjednačenja na kraju prvog poluvremena (41:41).

CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA 86:83 (13:26, 28:15, 14:15, 31:27)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Luiđi Lamonika, Janis Fufis, Robert Vikliki.

CRVENA ZVEZDA: Volters 17, Davidovac 5, Kalinić 11, Holins 12, Kuzmić, Lazarević, Mitrović 18, Lazić 3, Dobrić 7, Ivanović 5, Vajt 8, Simonović.

BASKONIJA: Rajeste, Boldvin 18, Barera, Sedekerskis, Marinković, Grejndžer 15, Fontekio 19, Inok 6, Kostelo 14, Piters 5, Gidraitis 6, Kuruks.

U nastavku je Zvezda zaigrala još bolje i novom serijom 9:0 stigla u 25. minutu do najvećih sedam razlike (50:41), ali su preko raspoloženog Inoka uspostavili ravnotežu i ponovo vratili dramu u meč.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Poslednja četvrtina pripala je crveno-belima, koji su predvođeni Voltersom, Kalinićem , Holinsom i Mitrovićem u potpunosti preuzeli kontrolu, bili nepogrešivi u šutu za tri i na kraju, nakon dramatične završnice, zasluženo slavili.

Posle ovog trijumfa, Crvena zvezda je na skoru 11-15, dok Baskonija ima 7-19.

Kraj utakmice ZVEZDA JE POBEDILA BASKONIJU rezultatom 86:83!

40. minut - Kostelo uz tablu poentira za tri 82:78. Tajm-aut za Radonjića

40. minut - Kostelo pogađa uz faul Voltersa, koji dobija i tehničku zbog reakcije - 82:75.

39. minut - Kalinić je ukrao loptu Boldvinu, da bi Volters u kontri dao svoj 17. poen, ZVezda ide prvi put na dvocifrenu razliku 82:72.

39. minut - Pogodio je Kalinić slobodno bacanje, a zatim i Volteeeeeers! Ide Zvezda na osam koševa prednosti 80:72. Tajm-aut Spahija.

39. minut - Grejndžer je promašio trojku, a tehnička greška svirana je Nevenu Spahiji.

38. minut - Fontekio promašuje za tri, Piters faulira Ivanovića.

38. minut - Kalinić je ostao sam i poentirao 77:72.

37. minut - Piters se snalazi pod košem Zvezde i tera Radonjića na tajm-aut 75:72.

37. minut - Ređaju se trojke, sada je bio precizan Vehn Boldvin 75:70.

36. minut - Hooooooooooooooooolins nova trojkaaaaaaaaaa za crveno-bele 75:67, uzvraćaju na isti načina.

36. minut - Trojka Fontekija sa ogromne udaljenosti 72:67, ne da se Baskonija.

35. minut - Grejndžer drži Baskoniju u životu, pogađa trojku 70:64, međutim, Volters je precizan kod Zvezde 72:64.

35. minut - Kaaaaaaaaaaaaaliniiiiiiiiiiić nova trojka za Zvezdu, koja ide na devet razlike 70:61.

34. minut - Iznervirao se Volteeeeeeeeeeers i vratio na isti način - trojkom 67:61.

33. minut - Volters probija Kostela i pogađa 64:58, ali Boldvin uzvraća trojkom 64:61.

33. minut - Hooooooooooooooooooooolins za tri poena 62:58.

32. minut - Doooooooooooooobrić, crveno-beli ne daju vođstvo 59:58. Novi promašaj za tri Gedraitisa.

31. minut - Odlično se Boldvin snašao u nemogućoj situaciji i poentirao 57:58.

31. minut - Holins pogađa na startu poslednjeg kvartala, Zvezda vodi 57:56.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut - Kalinić je promašio za tri, a sudije su posle gledanja snimka presudile da je Piters nagazio liniju za tri i ostala je dvojka za goste.

30. minut - Pogodio je Piters za Baskoniju 55:56. Zvezda ima poslednji napad.

30. minut - Ali samo kratko, jer Davidovac poentira za 55:54.

29. minut - Grejndžer trojkom donosi novo vođstvo Baskoniji 53:54.

29. minut - Prvo je pogodio drugo promašio 53:51.

29. minut - Nesportski faul Nikole Ivvanovića na Grejndžeru.

28. minut - Promašio je Ivanović, pa zatim i Ivanović, Davidovac je ukrao loptu gostima, ali ponovo Zvezda nije uspela da realizuje napad.

28. minut - Naterali su košarkaši Zvezde Boldvina na grešku i poslao je loptu u aut lošim dodavanjem.

27. minut - Promašuje Vajt prvo bacanje, ali pogađa drugo 53:50.

27. minut - Trojka Grejndžera 52:50, Radonjić seče seriju Baskonije od 2:9.

27. minut - Promašena trojka Marinkovića, dugo je trajao napad Baska, ali se odbranila Zvezda.

26. minut - Sva četiti poena zaredom za Špance postigao je Inok, sada dva sa slobodnih bacanja 52:47.

25. minut - Brza akcija gostiju i Inok poentira 52:45.

25. minut - Nikola Kalinić ima "laku ruku", oba puta je precizan 52:43.

25. minut - Konačno Fontekio ne pogađa. Marinković faulira Kalinića.

24. minut - Inok prekida ovaj fantastični niz Zvezde 50:43.

24. minut - Sada zakucavaaaaaaaaaa Lukaaaaaa Mitrović 50:41, serija 9:0 crveno-belih naterala je Spahiju na tajm-aut.

23. minut - Izgubila je konce Baskonija, a Vajt uz dosta sreće poentira 48:41. Najvećih +7 za Zvezdu.

22. minut - Posle faula Marinkovića, Luka Mitrović je bio precizan sa slobodnih bacanja 46:41.

22. minut - Kaaaaaaaaaaaaalinić trojkom donosi prvo vođstvo Zvezdi 44:41.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Na startu je Marinković promašio trojke sa velike udaljenosti na isteku napada.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena.

20. minut - Grejndžer nekako postiže poene za Baskoniju 39:41, ali Mitroooooooooooović neuhvatljiv nerešeno na kraju prvog poluvremena 41:41!!!! Čak 12 poena je postigao as Zvezde.

19. minut - Kostelo siguran pod Zvezdinim košem 35:39, ali Mitrović sjajan pod košem pogađa uz faul 37:39. Nije pogodio bacanje, ali je domaćin izborio nov napad posle koga je Lukaaaaaaaaaaaaa bio precizan!!!! Nerešeno je 39:39!!!!

19. minut - Luka Mitrović postiže svoj šesti poen, oba puta je bio precizan sa bacanja 35:37.

18. minut - Lamonika je poništio koš Fontekija, koji je postigao nakon što je isteklo vreme za napad gostiju, ostaje 33:37.

18. minut - Reakcija posle tajm-auta, Volters je odmah poentirao 33:37.

18. minut - Marko Simonović je promašio oba slobodna bacanja, ostaje 31:35. To kažnjava Met Kostelo i pored Mitrovića poentira 31:37, tajm-aut za Radonjića.

17. minut - Fontekio nepogrešiv večeras, 31:35.

16. minut - Boldvin polovičan sa slobodnih bacanja 29:33, sjajan prodor Voltersa za samo dva poena minusa 31:33.

16. minut - Auuuuuuuuuu kako je Davidovac sjajno "zalepio" rampu Boldvinu i osujetio još jedan napad gostiju.

15. minut - Gidraitis srećno završava napad Baskonije 26:32, ali mu uzvraća Ivanović koji pogađa pod faulom 28:32. I onda koristi i bacanje za samo tri razlike 29:32.

14. minut - Troooooooooooojka Ognjena Dobrića, samo šest razlike (24:30), a onda Dooooooooooooobrić lomi obruč u kontri 12:0 serija Zvezde za 26:30!

13. minut - Davidovaaaaaaaaac trooooojka čim je ušao na parket 21:30! Zvezda pravi seriju 7:0!

12. minut - Ivanović precizan sa distance 18:30.

12. minut - Zvezdi je dosuđena tehnička greška, Piters je pogodio bacanje 16:30, a posle promašene trojke Grejndžera, Boldvin je faulirao Dobrića.

11. minut - Laaaaaaaazić vraća trooooojku 16:29!

11. minut - Grejdnžer otvara trojkom drugo poluvreme, Baskonija ima čak 16 poena više 13:29!

DRUGA ČETVRTINA

10. minut - Hostelo pogađa 13:26. Očajna Zvezda na startu utakmice.

10. minut - Raste prednost Baskonije 11:24, ali smanjuje Mitrović 13:24.

9. minut - Fontekio nepogrešiv, a onda i Boldvin 11:22.

9. minut - Prvi poeni za Luku Mitrovića 11:18.

8. minut - Mitrovićev šut je bio kratak pod obručom Baskonije, ali Fontekio ne greši, najveća prednost Baskonije 9:18.

7. minut - Oba bacanja pogađa Barera 9:14. Sada i Gidraitis precizan sa "penala" 9:16.

6. minut - Sada je prošao prodor Nejta Voltersa, crveno-beli u seriji 9:12. Napravio je Radonjićev tim niz od 5:0.

6. minut - Trooooooooojka za Erona Vajta, to je ono što Zvezdi treba 7:12.

5. minut - Volters je bio u prodoru i nije pogodio, na drugoj strani "zakucava" Fontekio 4:12.

4. minut - Fontekio ispravlja promašaje njegovih saigrača za 4:10.

4. minut - Ostin Holins se upisuje na večerašnjem meču, oba slobodna bacanja je realizovao 4:8.

3. minut - Eron Vajt prekida Zvezdinu seriju od četiri napada bez poentiranja - 2:8

2. minut - Nova trojka za Baskoniju, Boldvin se razigrao na početku meča 0:8. Radonjić prinuđen da traži tajm-aut.

2. minut - Fontekio pogađa za tri poena 0:5.

1. minut - Vejn Boldvin je postigao prve poene za Baskoniju koja vodi 2:0.

PRVA ČETVRTINA

18:43 Podsetite se šta je trener Zvezde Dejan Radonjić rekao pred meč sa Baskonijom:

Moramo biti spremni da odigramo meč na visokom energetskom nivou kako bi se nadali nečemu, a u odbrani da pokažemo dosta toga. Baskonija je ekipa koja ima individualni kvalitet, imaju veliki broj poena u rukama, zato timska odbrana mora da bude dobra, ali moramo i na drugoj strani da budemo dobri kako bi došli do rezultata i to uz veliku podršku naših navijača koji nam mnogo znače. Sada nas čeka Baskonija, ekipa koja nas je nadigrala u prvom meču (74:93), i to je jedna od retkih utakmica gde realno nismo imali šansu. Odigrali su jako dobar meč, pa i sinoć su pokazali da igraju dobro, da su dobili Makabi u Tel Avivu (93:94) ne bi bilo nezasluženo.

18:00 Dobro veče, dobrodošli na lajv blog Informera, na kome možete pratiti uživo meč Crvena zvezda - Baskonija iz minuta u minut.

Ubica Danke Ilić ostavio jednu stvar na majčinom grobu! Niko ne zna šta je hteo da poruči, a zakleo se jednoj osobi da će je poslušati

Na novom Zlotskom groblju na sahrani Svetlane Dragijević je bio prisutan osumnjičeni za ubistvo male Danke Ilić, Dejan Dragijević i suprug Radoslav, pod policijskom pratnjom. Oni su dovedeni na sahranu Svetlane Dragijević. Sa lisicama na rukama, ova dvojica su izvedena iz policijske marice pred okupljene, što je izazvalo različite reakcije kod prisutnih. Malobrojni očevidci su primetili da je Dejan Dragijević, uprkos situaciji u kojoj se nalazi, delovao sasvim normalno i opušteno.