23.10.2023

17:30

Sferopolus debitovao pobedom! Zvezda u finišu slomila FMP u Železniku!

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP u Železniku 83:72, u okviru 4. kola Admiralbet ABA lige.

Na klupi crveno-belih debitovao je novi trener Joanis Sferopulos.

Crveno-beli su ostvarili četvrtu pobedu ove sezone u regionalnom takmičenju, sa druge strane FMP ima jednu pobedu i tri poraza.

Ekipa sa Malog Kalemegdana je ostvarila 37 pobedu zaredom u susretima sa FMP..

FMP - CRVENA ZVEZDA  72:83 (16:21, 17:20, 23:20, 16:22)

Hala: FMP Železnik. Sudije: Igor Dragojević, Aleksandar Milojević, Krešimir Katić.

FMP ŽELEZNIK: Votson, Subotić, Pavićević, Stepanović, Voker, Šaranović, Simović, Matović, Vuković, Ašćerić. Luk, Beson.

CRVENA ZVEZDA: Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Kuzmić, Jago.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Poeni Miloša Teodosića za prvi dabl-dabl u dresu Zvezde, a onda trojka Vokera 72:80. Lazić za triiii, verovatno poslednji poeni Zvezde na ovom meču 72:83. Kapiten Zvezde se i povredio i napustio teren. Kraj. Konačan rezultat meča 72:83.

39. minut - Nova greška domaćih Teodosić za Davidovca, ali Tobi u reketu hvata loptu, pa lična na Nejpiru. Jedan od dva za plus 10 - 67:77.

38. minut - Teodosić pogađa dva bacanja, igrači FMP gube loptu, faul Votsona na Nejpiru. Ponovo je Zvezda na plus devet 67:76.

37. minut - Ne pogađa Luk, gubi loptu Jago, ali je vraća u posed i poentira 67:72. Sreća za FMP Luk promašuje, ali lopta stiže do Votsona, koji pogađa 69:72. Izgleda da je isteklo vreme. Sudije će gledati snimak. Nema koša, ostaje pet razlike za Zvezdu 67:72.

36. minut - Teodosić promašuje za tri, ali greška Besona na drugoj strani. jago sa osam metara za triiiiiii - 67:70.

35. minut - Šta je ovo sa penalima, Mitrović ponovo jedan od dva, Stepanović za novo izjednačenje 65:65. Teodosić na liniji slobodnih bacanja, daje oba - 65:67.Stepanović za novo izjednačenje 67:67.

34. minut - Luk zaustavlja Jaga faulom. Brazilac promašuje prvo, pa pogađa drugo - 63:64.

33. minut - Luk tri poenaaaa, vodi ekipa iz Železnika 63:62, greši Bolomboj, ali i domaći. Faul na Mitroviću, koji pogađa jedno od dva 63:63.

32. minut - Kakvo zakucavanje Pavićevića preko Bolomboja. Hanga ne pogađa trojku, Mitrović faulira Besona. Pogađa oba bacanja - 60:62, promašuju gosti za tri, promašuje i FMP, Zvezda opet ne koreisti napad. L

31. minut - Bolomboj pravi grešku u koracima, Ašćerić promašuje za tri, pa faul Vokera na Bolomboju. U nastavku akcije lična na Mitroviću koji daje jedno od dva - 56:62.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Džordan Voker vraća trojku, FMP na minus 1 - 56:57, Novi poeni Ilića 56:59. Voker promašuje za tri, hvata loptu Bolomboj. Jago odlična finta i poeni 56:51.

29. minut - Primakao se FMP na četiri poena, faul na Iliću. samo jedan poen sa penala, pa trojka Vokera, samo je dva razlike 52:54. Crveno-beli gube loptu, Železnik će imati napad za izjednačenje. Subotić realizuje samo jedan penal 53:54. Trojka Ilića 53:57.

28. minut - Faul Tobija u napadu, strašnu odbranu igra Šaranović. Voker sad ne pogađa.  Nejpir do Hange u uglu, pokušaj za tri, ništa. Poeni za FMP 49:53.

27. minut - Dva od dva Voker sa penala 44:53, Ilić promašuje za tri. Voker srećna trojka 47:53. Serija 10:2 domaćih.

26. minut - Lazić faulira Vokera. Tri poena za Džordana Vokera 40:51. Tobi izblokiran, Votson pogađa, tajm aut Sferopulos, serija 5:0 FMP - 42:51. Nejpir do Tobija, laki poeni Amerikanca 42:53.

25. minut - Tobi iz teške pozicije pogađa obruč, Luk do Subotića, koji ne pogaša trojku. Faul na Nejpiru, koji će imati dva slobodna bacanja.

24. minut - Luk promašuje za tri poena. Tajm aut Stefanović. Poeni za Zvezdu 37:49. Greši Simović, ništa od trojke, napad za crveno-bele.

23. minut - Promašuje Nejpir na isteku napada, pa reakcija Lazića. Faul. Simović za tri - 37:45. Davidovac precizan 37:47.

22. minut - Davidovac na ivici greške u koracima iz teške pozicije pogaša za dva 33:45. Faul na Stepanoviću. Pogađa jedan od dva 34:45.

21. minut - Prvi napad u drugom poluvremenu ne koristi FMP, pa onda Gedraitis poentira za prvo dvocifreno vođstvo crveno-belih 33:43. Gedraitis krade loptu Simoviću, greše gosti, pa onda i FMP...

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Četiri poena u nizu za Luku Mitrovića - 33:41. Luku beži lopta, Teodosić pokušava iz trka, ali ne pogađa, rezultat prvog poluvremena 33:41.

19. minut - Davidovac poravi korake, FMP u napadu. Faul na Stepanoviću. Precizan sa penala 31:37. Poentira Mitrović na asistenciju Gedraitisa 31:39.

18. minut - Luk promašuje za tri, Voker je na lopti, dodaje do Stepanovića, faul. Polovičan je sa penala.

17. minut - Beson, težak promašaj za tri, pogodio je samo tablu, Zvezda konstantno vodi, ali nijedanput nije stigla do dvocifrene prednosti. Mitrović pravi korake u napadu.

16. minut - Pogađa Šabaz Nejpir, 25:33, tajm-aut traži trener FMP-a Stefanović.

15. minut - Promašaj Votsona sa poludistance, a onda i faul Šaranovića nad Jagom. Ne uspeva kontra FMP-a "tri na jedan", usledio je faul Stepanovića.

14. minut - Teodosić je odličan, sad pogađa o tablu, pa sjajna asistencija za Bolomboja koji je fauliran. Polovičan sa penala 25:32

13. minut - Teodosić pogađa iz kontre 25:30...

12. minut -  Mnogo trke i nervoze u ovimn trenucima na terenu. Hanga je vezao 4 poena, pa trojka Vokera, 23:28, tajm-aut Sferopulos.

11. minut -  Subotić nije precizan, kao i Voker. Onda faul Subotića, koji će ostati običan, mada su se sudije konsultovale oko toga da li je u pitanju nesportski.

10. minut -  Jago promašuje sa 11 metara, akcija Ašćerića za Besona, pa brza kontra Jaga za dva poena Zvezde. Promašuje i Pavićević, dok Zvezda na drugoj strani gubi loptu.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Promašuje Voker, ali Subotić nekako ubacuje loptu u obruč -

9. minut - Sada je Dalibor Ilić na liniji penala i on jedan od dva 14:21.

8. minut - Odlična asistencija do Tobija, Amerikanac upisuje lake poene 13:17. Greše i jedni i drugi u naredna dva napada. Subotić na liniji slobodnih bacanja. Jedan od dva 14:17. Trojka Teodosića.

7. minut - Odličan Aleksa Stepanović 11:14, a u igru prvi put večeras ulazi Miloš Teodosić, a za njim i Brazilac Jago. Faul na Ilić, koji je polovićan sa penala 11:15. Poeni Pavićevića 13:15.

6. minut - Hanga morao da šutira, veliki promašaj, isticalo je vreme, Tobi skočio, ali lopta je za domaće. Šaranović za tri poena, precizno 9:11. Tobi vraća trojku 9:14.

5. minut - Dobar pas Besona, ali kome, lopta za zvezdu. Davidovac fauliran od strane Besona. Odlična finta Nejpira, pa flouter 6:11.

4. minut - Dodavanje Hange, Davidovac poentira 6:9.

3. minut - Promašuje Lazić za tri, ofanzivni skok Tobija, ali lopta je dotakla aut liniju. Prvi poen Besona na meču sa penala, drugi šut je promašio. Dodavanje Nejpira za Gedraitisa, peti poen za Litvanca 6:7.

2. minut - Beson pravi faul u napadu. Nejpir, pas do Daidovca koji promašuje, na drugoj strani Votson poentira pod faulom Lazića. Promašio je sa penala.

1. minut - Akcija Davidovca i Tiobija, prvi poeni za goste, izjednačuje Stefanović 2:2. Gedraitis pogađa trojku 2:5.

17.47 - Strateg FMP Nenad Stefanović o večerašnjem meču:

- Čeka nas specifična utakmica protiv ekipe koja je promenila trenera i koja će svakako pokazati određenu reakciju. Nevezano za to reč je o evorligaškom timu i suvišno je pričati o njegovi kvalitetima. Mi se utakmici radujemo, izvanredna prilika za nas da napredujemo. Dobro smo trenirali, verujem u svoju ekipu i verujem da ćemo iz kolo u kolo podizati nivo igre.

17.40 - Grčki stručnjak je ovako najavio utakmicu:

- Prva utakmica je već u ponedeljak, znamo kako da nastavimo u toku sezone, uradićemo dosta stvari, idemo korak po korak, ali najvažnije da igrači shvate šta želim od njih, ali da ne trpi naša igra u međuvremenu. Najvažnija stvar u ovom trenutku je da tim ostane zajedno, da se bori zajedno i da nastavi zajedno - rekao je Sferopulos uoči meča.

17.30 - Novi trener crveno-belih Joanis Sferopulos je juče več odradio prvi trening u Beogradu.

17.00 - Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos meča FMP - Crvena zvezda na portalu Informer.rs