A
(VIDEO) SPEKTAKL ZA POČETAK LŠ! Pljuštali golovi - Mesi razbio Juve, petarda PSŽ-a, šestica Čelsija...
Barselona je u derbiju 1. kola Lige šampiona pobedila Juventus sa 3:0, a ubedljive pobede su upisali Čelsi i Pariz Sen Žermen
informer.rs 12. 09. 2017. 22:38
1
APphoto

Mesi je konačno uradio ono što do sada nikada nije - smestio je loptu iza leđa Đanluiđija Bufona. I to dva puta na ovoj utakmici.

U reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala, kada je Juventus izbacio Barselonu, Katalonci su sada servirali osvetu.

Čelsi - Karabag 6:0 (2:0)
/Pedro 5, Zapakosta 30, Aspilikueta 56, Bakajoko 71, Batšuaji 76, Medvedev 82ag/

Roma - Atletiko Madrid 0:0 (0:0)

GRUPA D
Barselona - Juventus 3:0 (1:0)
/Mesi 45, 69, Rakitić 56/

Olimpijakos - Sporting Lisabon 2:3 (0:3)
/Pardo 90, 90+2 - Dumbija 2, Martins 13, Fernandes 43/

Mesi je u poslednjem minutu prvog dela igre doneo vođstvo svom timu i to je potpuno slomilo "Staru damu", a Barsa je u nastavku osetila krv i dokrajčila protivnika.

Drugi gol je delo Ivana Rakitića, a pogotku hrvatskog reprezentativca kumovao je Mesi, da bi potom Argentinac prevario nekoliko protivničkih igrača, poslao loptu pored nemoćnog Bufona i stavio tačku na ovu utakmicu.

U ovoj, D grupi, Sporting je na gostovanju savladao Olimpijakos sa 3:2. Tim iz Lisabona je posle prvog poluvremena vodio 3:0, a onda je Pargo u 90. i 93. sa dva gola samo ublažio poraz Atinjana.

Za Grke je u startnoj postavi bio doskorašnji napadač Partizana Uroš Đurđević i igrao je do 62. minuta. U Sportingu je Radosav Petrović bio na klupi.

U grupi A Mančester junajted nije imao problema sa Bazelom - 3:0. Strelci za "crvene đavole" bili su Felaini, Lukaku i Rašford, a Nemanja matić je odigrao ceo meč za ekipu Žozea Murinja.

CSKA iz Moskve je u istoj grupi došao do pobede i to kao gost protiv Benfike. "Orlovi" su poveli preko Seferovića, ali su Rusi preokrenuli golovima Vitinja i Žamaljetdinova. Andrija Živković je odigrao ceo meč za Benfiku.

U B grupi je Bajern rutinski slavio protiv Anderlehta - 3:0, agolove za Bavarce dali su Levandovski, Alkantara i Kimih.

Još ubedljiviji bio je PSŽ, koji je gostovanje Seltiku uveličao "petardom". Dvostruki strelac bio je Kavani, pogađali su još i Nejmar i Mbape, a autogol je dao Lustig.

Najubedljiviju pobedu upisao je Čelsi, koji nije imao milosti prema nemoćmoj Karabagu. Goste je načeo Pedro, potom su pogađali Zapakosta, Aspilikueta i Bakajoko, da bi sa dva gola Batšuaji kompletirao "šesticu" Čelsija.

Golova nije bilo samo na utakmici u Rimu, gde je Roma dočekala Atletiko Madrid. Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za "vučicu".

Reuters

TOK MEČEVA

- 90+3'. GOL! Kasno je upalio Olimpijakos. Još jedan gol Parda, ali nema više vremena za Atinjane.

- 90'. GOL! 3:0 za Bajern, strelac je Kimih.

- 90'. GOL! Olimpijakos je postigao počasni pogodak protiv Sportinga, a strelac je Pargo.

- 85'. GOL! Petarda i u Parizu! Drugi gol Kavanija!

- 84'. GOL! Mančester junajted je poveo 3:0 protiv Bazela, a strelac je Markus Rašford.

- 83'. GOL! Autogol fudbalera Seltika Lustiga, pa sada PSŽ vodi 4:0.

- 83'. GOL! Čelsi je rešio da "puni" mrežu gostiju do iznemoglosti. Drugi gol na utakmici a šesti za Čelsi postigao je Batšuaji.

- 76'. GOL! Petarda "plavaca", a u strelce se upisao i Miši Batšuaji.

- 71'. GOL! Poker Čelsija protiv Karabaga. Četvrti gol za ekipu Antonija Kontea postigao je Tiemu Bakajoko.

- 69'. GOL! Lionel Mesi nema milosti prema "Staroj dami" na ovoj utakmici! Bufon je ponovo kapitulirao posle sjajnog solo prodora Argentinca.

- 63'. GOL! Izjednačio je CSKA protiv Benfike, strelac za "armejce" bio je Vitinjo iz penala.

- 56'. GOL! Barselona vodi 2:0, strelac je Rakitić, a velike zasluge ima Mesi, koji je prethodno napravio dar-mar u odbrani Juventusa.

- 55'. GOL! Ako je bilo neke dileme na "Stamford Brižu", više je nema. Cezar Aspilikueta je postigao treći gol za Čelsi protiv Karabaga.

- 53'. Junajted je duplirao prednost, a mrežu Bazela zatresao je najbolji strelac "crvenih đavola" Romelu Lukaku.

- 50'. Prvi gol u nastavku postigla je Benfika, a vođstvo "orlovima" doneo je Haris Seferović.

- 45'. GOL! Barselona vodi 1:0, strelac je Mesi! Sjajna akcija koju je počeo Mesi, odigrao je dupli pas sa Suarezom i onda uhvatio Bufona na krivoj nozi.

- 43'. GOL! Sporting nema milosti prema Olimpijakosu. Tim iz Lisabona usred Atine vodi 3:0, gol je postigao Bruno Fernandes.

- 40'. GOL! Upisao se i Edinson Kavani, koji je bio precizan sa bele tačke.

- 35'. GOL! Mančester junajted je konačno probio bedem Bazela, a to je učinio Maruan Felaini.

- 34'. GOL! 2:0 vodi i PSŽ! Posle Nejmara mrežu Seltika zatresao je i Kilijan Mbape.

- 30'. GOL! Čelsi je poveo 2:0, strelac je desni bek Zapakosta, koji je na "Stamford Bridž" stigao poslednjeg dana prelaznog roka.

- 27': Ponovo je Juventus zapretio iz kontre, ovoga puta je šutirao Iguain, ali je Ter Štegen ponovo bio na mestu.

- 20'. Ponovo sjajni Bufon! Mesi je loše šutirao iz slobodnjaka, lopta se odbila o živi zid i došla do Suareza, koji je fantastično šutirao, pod prečku, ali je Bufon izvadio loptu iz gola.

19'. GOL! PSŽ vodi, strelac je Nejmar!

- 16'. Malo je nedostajalo da Dembele prvu utakmicu kao starter pamti po golu. U poslednjem trenutku je intervenisao Bufon i spasao gotovo siguran pogodak.

- 13'. GOL! Olimpijakosu se crno piše! Sporting vodi 2:0, mrežu Atinjana zatresao je Želson Martins.

- 12'. GOL! Bajern je poveo protiv Anderlehta, strelac je Levandovski. Gosti imaju igrača manje, Kums je dobio direktan crveni karton u 11. minutu.

- 9'. Kontra Juventusa, Dibala se stuštio ka golu Barse, ali na kraj nije imao snage da ozbiljnije ugrozi Ter Štegena.

- 6'. GOL! Čelsi vodi protiv Karabaga! Strelac gola za "plavce" bio je Pedro.

- 2'. Prvi gol u novoj sezoni Lige šampiona postigao je Sejdu Dumbija, koji je Sportingu doneo vođstvo protiv Olimpijakosa u Atini.

- Kada je reč o derbiju večeri, najzanimljivije je to što je Osman Dembele u startnoj postavi Barselone, i zajedno je u napadu sa Mesijem i Suarezom.

-  Aleksandar Kolarov je standardan u odbrani Rome, baš kao i Nemanja Matić u veznom redu Mančester junajteda.

- Objavljeni su sastavi za večerašnje utakmice, a ono što je ovdašnjoj javnosti zanimljivo je da je Andrija Živković u startnoj postavi Benfike, a Uroš Đurđević predvodi napad Olimpijakosa.