Autor: informer.rs

26.11.2015

21:47

(VIDEO) LIGA EVROPE: Đorđević strelac za Lacio, Liverpul prošao dalje

Posle utakmica petog kola Lige Evrope u pojedinim grupama su neke stvari jasnije, dok će u drugim konačni rasplet biti poznat nakon utakmica poslednjeg kola

Bilbao i Augzburg su, u grupi u kojoj je i Partizan, odigrali sjajan meč u kojem su viđena čak dva preokreta, a na kraju je slavio Atletik Bilbao 3:2, zahvaljujući sjajnom Aricu Aduricu koji je postigao dva gola za dva minuta u finišu utakmice.

Sjajna utakmica viđena je i u Rimu gde je Lacio slavio protiv prošlogodišnjeg finaliste ovog takmičenja, Dnjepra, 3:1. Poveli su preko Antonija Kandreve u 4. minutu, da bi gosti izjednačili preko Game u 64. minutu. Ipak, nebesko-plavi su odgovorili smao minut kasnije preko Parola, a pobedu je potvrdio Filip Đorđević u trećem minutu nadoknade.

Sergej Milinković-Savić je u igru ušao u 66 minutu umesto Klosea, dok je Dušan Basta meč gledao sa klupe.

Reuters

Fiorentina je ispustila 2:0 protiv Bazela, ali su imali igrača manje do 26 minuta pošto je Fabio Ronkalja u 26 minutu dobio crveni karton.

Fudbaleri Liverpula nastavili su sa dobrim igrama i u Ligi Evrope, pošto su u 5. kolu pobedili Bordo na svom terenu sa 2:1. Ekipa Jirgena Klopa je ovom pobedom kolo pre kraja izborila plasman u 1/16 finala iz grupe B pošto ima četiri boda više od trećeplasiranof Rubina.

U grupi D Napoli je zadržao maksimalan učinak trijumfom protiv Briža u gostima, a jedini strelac na tom meču bio je Kirikeš u 41. minutu.

Seltik i Ajaks su odigrali 1:2 u Škotskoj, što je rezultat koji je najviše pogodovao Fenerbahčeu. Turski tim je slavio u Norveškoj protiv Moldea 2:0, ekipe koja je do ovog kola bila maksimalna, te tako došao u pol-poziciju da i sa osvojenim bodom protiv Seltika ide dalje.

LIGA EVROPE, 5. kolo

Grupa A

Seltik – Ajaks 1:2 (1:1)
/Mekgregor 4 – Milik 22, Černi 88/

Molde – Fenerbahče 0:2 (0:0)
/Fernandao 68, Tufan 84/

TABELA: Molde 10, Fenerbahče 8, Ajaks 6, Seltik 2.

Grupa B

Liverpul – Bordo 2:1 (2:1)
/Milner 37, Benteke – Seve 33/

Rubin – Sion 2:0 (0:0)
/Georgijev 72, Dević 90/

TABELA: Liverpul 9, Sion 8, Rubin 5, Bordo 3.

Grupa C

PAOK – Gabala 0:0

Krasnodar – Dortmund 1:0 (1:0)
/Mamaev 2/

TABELA: Dortmund 10, Krasnodar 10, Paok 4, Gabala 2.

Grupa D

Klub Briž – Napoli 0:1 (0:1)
/Kirikeš 41/

Legija – Midtjiland 1:0 (1:0)
/Prijović 35/

TABELA: Napoli 15, Mitjiland 6, Klub Briž 4, Legija 4.

Grupa E

Dinamo Minsk – Plzenj 1:0 (0:0)
/Adamović 90+3/

Viljareal – Rapid Beč 1:0 (0:0)
/Bruno 78/

TABELA: Viljareal 12, Rapid 12, Plzenj 3, Dinamo 3.

Grupa F

Braga – Liberec 2:1 (1:1)
/Bakoš 42, Krislan 90+2 - Efremov 35/

Marsej – Groningen 2:1 (1:0)
/Nkodu 28, Bačuaji – Maduro 50/

TABELA: Braga 12, Marsej 9, Liberec 7,  Groningen 1.

Grupa G

Lacio - Dnjepar 3:1 (1:0)
/Kandreva 4, Parolo 68, Đorđević 90+3 - Gama 65/

Rozenborg - Sent Etjen 1:1 (1:0)
/Soderlund 40 - Ru 80/

TABELA: Lacio 13, Sent Etjen 8, Dnjepar 4, Rozenborg 2.

Grupa H

Bešiktaš - Skenderbeg 2:0 (1:0)
/Tosun 35, 78/

Lokomotiva Moskva - Sporting 2:4 (1:3)
/Majkon 5, Mirančuk 86 - Montero 20, Ruiz 38, Martins 43, Pereira 61/

TABELA: Bešiktaš 9, Lokomotiva 8, Sporting 7, Skenderbeg 3.

Grupa I

Bazel - Fiorentina 2:2 (1:2)
/Suki 40, Elnenji 74 - Bernardeski 23, 26/

Belenenseš - Leh 0:0

TABELA: Bazel 10, Fiorentina 7, Leh 5, Belenenseš 5.

Grupa J

Monako - Anderleht 0:2 (0:1)
/Žile 45+1, Ačempong 78/

Karabag - Totenhem 0:1 (0:0)
/Kejn 78/

TABELA: Totenhem 10, Anderleht 7, Monako 6, Karabag 4.

Grupa K

Šalke - Apoel 1:0 (0:0)
/Čupo Moting 86/

Sparta Prag - Asteras 1:0 (1:0)
/Brabec 33/

TABELA: Šalke 11, Sparta 9, Asteras 4, Apoel 3.

Grupa L

Augzburg - Atletik Bilbao 2:3 (1:1)
/Trohovski 41, Bobadilja 59 - Susaeta 10, Aduriz 83, 86/

AZ Alkmar - Partizan 1:2 (0:0)
/Souza 48 - Oumaru 62, Živković 89/

TABELA: Bilbao 12, Partizan 9, Augzburg 6, Alkmar 3.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.