Autor: informer.rs

09.12.2015

22:36

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: Žiru odveo Arsenal u osminu finala, Čelsi, Roma i Gent idu dalje

Čelsi je pobedio Porto sa 2:0 u poslednjem kolu Lige šampiona i plasirao se u osmini finala, kao i Arsenal koji je u Atini deklasirao Olimpijakos rezultatom 3:0. Roma je odigrala meč bez gola protiv BATE Borisova, ali Bajer nije uspeo da savlada Barselonu, pa "vučica" ide dalje

Junak Arsenal u Atini bio je Žiru koji je het-trikom obezbedio "tobdžijama" mesto u drugoj rundi takmičenja. Ekipa iz Londona pridružila se Bajernu koji je prvi u grupi F, dok Olimpijakos mora u Ligu Evrope.

U drugom meču u grupi F Bajern je u Zagrebu golovima Levandovskog pobedio Dinamo 2:0.

AP PHOTO

Česli je imao sreće i poveo protiv Porta posle 12 minuta igre autogolom, dok je Vilijan duplirao rezultat. Porto je do kraja pokušavao da stigne minus, ali nije uspeo pa će morati da se zadovolji takmičenjem u Ligi Evrope pošto u nokaut fazu sa drugog mesta ide Dinamo iz Kijeva.

Ukrajinci su sa 1:0 savladali Makabi, koji tako takmičenje završava bez ijednog boda.

AP PHOTO

Zenitu se u G grupi u osmini finala pridružio Gent, koji je Rusima naneo prvi poraz u grupnoj fazi takmičenja (2:1). U Ligu Evrope ide Valensija koja se sa Belgijancima borila za drugo mesto, ali je poražena od Liona (2:0), kome je ovo bila prva pobeda u grupi.

AP PHOTO

Barselona je kao prvoplasirana obezbedila nokaut fazu u  kojoj joj se pridružila Roma. Rimljani su odigrali 0:0 sa BATE Borisovom, ali Bajer iz Leverkuzena nije uspeo da savlada Barsu, pa će morati da se zadovolji Ligom Evrope.

Iz grupa A, B, C i D u osminu finala plasirali su se Real Madrid, Volfsburg, Atletiko Madrid, Mančester siti (pobednici grupa), Pari sen Žermen, PSV Ajndhoven, Benfika i Juventus (drugoplasirani). Iz gupa E, F, G i H dalje idu Barselona, Bajern, Čelsi,  Zenit (pobednici grupa) i Roma, Arsenal, Dinamo Kijev i Gent (drugoplasirani).

AP PHOTO

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: Mančester junajted ispao, PSV u osmini finala. Real razneo Malme!

Roma - BATE Borisov 0:0

TABELA: Barselona 14, Roma 6, Bajer 6, BATE 5.

GRUPA F
Dinamo Zagreb - Bajern 0:2 (0:0)
(Levandovski 61, 64)

Olimpijakos - Arsenal 0:3 (0:1)
(Žiru 19, 49, 67p)

TABELA: Bajern 15, Arsenal 9, Olimpijakos 9, Dinamo 3.

GRUPA G
Čelsi - Porto 2:0 (1:0)
(Markan 12ag, Vilijan 52)

Dinamo Kijev - Makabi Tel Aviv 1:0 (1:0)
(Garmaš 16)

TABELA: Čelsi 13, Dinamo 11, Porto 10, Makabi 0.

GRUPA H
Gent - Zenit 2:1 (1:0)
(Depojtr  19, Miličević 78 - Dzuba 65)

Valensija - Lion 0:2 (0:1)
(Korne 37, Lakazet 76)

TABELA: Zenit 15, Gent 10, Valensija 6, Lion 4.

(VIDEO) VAN GALU NE VALJA NI MAŽIĆ: Sudijske greške kumovale ispadanju!

Tok mečeva

78'. GOL! Gent ponovo dolazi do prednosti u duelu sa Zenitom. Miličević bi mogao da bude heroj Belgijanaca, koji, doduše, mogu i da izgube, a da odu u drugu rundu, jer Valensija gubi 2:0 od Liona.

76'. GOL! Lion duplira vođstvo protiv Genta - 2:0. Strelac za Francuze bio je Lakazet.

65' GOL! Dzuba udracem sa nekoliko metara od gola donosi izjednačenje Zenitu protiv Genta - 1:1.

67'. GOL! Žiru! Arsenal vodi 3:0 u Atini. Englezi sa ovim rezultatom idu u osmini finala Lige šampiona, pa čak i ako prime dva gola.

64'. GOL! Za tri minuta dva gola Levandovskog u Zagrebu- 2:0.

61'. GOL! Pogodak u Zagrebu. Robert Levandovski doneo je prednost Bajernu protiv Dinama - 1:0.

52'. GOL! Vilijan donosi Čelsiju 2:0 protiv Porta. "Plavci" su sve bliži osmini finala, a Žoze Murinjo je na dobrom putu da ipak sačuva posao.

49'. GOL! Arsenal vodi 2:0 protiv Olimpijakosa. Ponovo je strelac Žiru. Ovaj rezultat  vodi Arsenal u osminu finala, odnosno pobeda sa dva ili više golova razlike.

37'. GOL! Vodi Lion u duelu sa Valensijom 1:0. Korne je strelac pogotka.

29'. Roma opasnija u Rimu od BATE Borisova, ali golova nema. Miralem Pjanić je mogao do donese vučici prednost ali je njegov šut odbranio golman Černik.

29'. GOL! Arsenal vodi u Atini. Žiru je obradovao "tobdžije" u duelu sa direktnim rivalom za narednu rundu takmičenja.

28'. Oskar je imao fantastičnu priliku da duplira vođstvo ali su se Portugalci odbranili.

24'. GOL! Ekspresno se Bajer vratio u igru pogotkom Čičarita nakon centaršuta - 1:1.

19. GOL! Gent vodi protiv Zenita. Belgijance dalje sigurno vodi pobeda nad Rusima.

20'. GOL! Mesi je već doveo u prednost Barselonu protiv Bajera. Argentinac je rutinski zaobišao golmana Lena i zatresao mrežu.

16'. GOL! Vodi i Dinamo iz Kijeva pogotkom Garmaša, koji je samo postavio nogu posle ubačene lopte iz slobodnog udarca.

12'. GOL! Česli vodi autogolom Markana. Dijego Kosta je izašao ispred Kasiljasa koji je odbranio njegov udarac, ali se lopta odbila u nogu Markana i završila u golu!

11'. Branislav Ivanović nije najbolje podneo sudar glavama sa Lajunom, ali se brzo vratio u igru.

- Filip Mladenović i Nemanja Milunović su među 11 i ekipi BATE Borisova.

- U ekipi Čelsija su u startnoj postavi i Branislav Ivanović i Nemanja Matić, dok je na golu Makabija Predrag Rajković, a Luka Milivojević u redovima Olimpijakosa.

- Posle pet minuta igre nema golova na osam večerašnjih mečeva Lige šampiona.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.