10.02.2018

18:00

(VIDEO) GOLOVA KAO KIŠE U BUNDESLIGI! Bajern melje, Dortmund zaboravio Obamejanga!

Fudbaleri Dortmunda pobedili su Hamburger sa 2:0, Ajntraht Frankfurt je slavio protiv Kelna sa 4:2, dok je Bajern bop bolji od Šalkea - 2:1, u utakmicama 22. kola Bundelige

Na šest utakmica u Bundesligi je ovog popodneva postignuta su čak 22 gola

Miši Batšuaji je nastavio da teroriše protivničke golmane u Bundesligi. Napadač na pozajmici iz Čelsija postigao je gol u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je Mario Gece u nadoknadi vremena.

Bavarci su, iako ne rezultatski ubedljivo, rutinski došli do pobede. Sva tri gola na vidđena su u prvom poluvremenu.

Prvo je Robert Levandovski doveo Bajern u vođstvo u šestom minutu, potom je Franko di Santo izjednačio u 29, da bi konačan rezultat postavio Tomas Miler u 36. minutu.

Bajernu je ovo bila deveta uzastopna pobeda u Bundesligi, a 18. ukupno. Bavarska ekipa je prva na tabeli sa 56 osvojenih bodova. Šalke je vezao drugi poraz i šesti je na tabeli sa 34 boda.

Ajntraht je poveo golom Anta Rebića na asistenciju Luke Jovića u 15. minutu. Gosti su izjednačili u 57. preko Simona Terodea.

Marko Rus je dva minuta kasnije ponovo doneo prednost domaćem timu, a potom su mrežu gostiju pogađali i Simon Falet u 65, dok je dva minuta kasnije Marijuš Volf postigao poslednji gol za domaćina. Konačan rezultat postavio je Terode u 74. minutu.

Luka Jović igrao je do 58. minuta, dok je Mijat Gaćinović na terenu bio od 82. minuta.

Hofenhajm je pobedio Majnc sa 4:2, Hanover je slavio protiv Frajburga sa 2:1, dok je Herta kao gost bila bolja od Leverkuzena - 2:0.

BUNDESLIGA

22. kolo

Leverkuzen - Herta 0:2 (0:1)(Lazaro 43, Kalu 58)

Dortmund - Hamburger 2:0 (0:0)(Batšuaji 49, Gece 90+2)

Ajntraht - Keln 4:2 (1:0)(Rebić 15, Rus 59, Falet 65, Volf 67 - Terode 57pen, 74)

Hanover - Frajburg 2:1 (1:0)(Anton 24, Klaus 54 - Gulde 88)

Hofenhajm - Majnc 4:2 (1:1)(Salai 27, 64, Kramarić 67, 88 - Bergren 28, 80)

RB Lajpcig - Augzburg 2:0 (1:0)(Upamekano 17, Keita 70)

Bajern - Šalke 2:1 (2:1)(Levandovski 6, Miler 36 - Di Santo 29)