24.04.2021

17:22

MAJNC ŠOKIRAO ŠAMPIONA! Milioneri slavili u DERBIJU /VIDEO/

Majnc je savladao Bajern Minhen rezultatom 2:1, dok je Borusija iz Dortmunda pobedila Volfsburg na gostovanju 2:0 u 31. kolu Bundeslige

Fudbaleri Majnca ostvarili su najveće iznenađenje 31. kola Bundeslige pošto su u meču koji je mogao da reši pitanje šampiona Nemačke slavili protiv minhenskog Bajerna 2:1 golovima u prvom poluvremenu.

Golove su postigli Burkardt u 2. minutu i Kuaison u 37. minutu. Levandovski je smanjio u 95. minutu, ali nije bilo vremena za izjednačenje.

Bajern je na tri kola pre kraja sezone ostao na plus 10 u odnosu na drugoplasirani Red Bul Lajpcig, koji u nedelju dočekuje Štutagrt. Ukoliko ne izgubi, aktuelni šampion će morati da traži šansu za overavanje titule narednog vikenda protiv Borusije iz Menhengladbaha.

U derbiju kola, Borusija Dortmund je kao gost savladala Volfsburg rezultatom 2:0.

Dvostruki strelac za Milionere, bio je Haland, u 12. i 68. minutu.

Borusija je u 59. minutu ostala sa igračem manje, pošto je Belingem dobio drugi žuti karton.

Nakon ovog meča, Volfsburg je na 3. mestu sa 57 bodova, dok je Borusija na 5. mestu sa 55 bodova.

Frajburg i Hofenhajm odigrali su meč bez pobednika, a bilo je 1:1. Kramarić je doveo goste u vođstvo u 40. minutu, a konačan rezultat je postavio Grifo u 81. minutu iz penala.

Frajburg je trenutno na 9. mestu sa 41 bodom, dok je Hofenhajm na 11. mestu sa 36 osvojenih bodova.

Union Berlin je lako savladao Verder rezultatom 3:0. Sva tri gola za domaći tim postigao je Pohjanpalo, u 50. 53. i 67. minutu, dok je utešni pogodak za Verder postigao Selasie u 82. minutu.

Union Berlin nastavlja borbu za Evropu. Trenutno su na 7. mestu sa 46 bodova, dok je Verder na 14. mestu sa 30 osvojenih bodova.