24.11.2021

18:10 >> 22:55

DORTMUND ISPAO IZ LŠ! Siti srušio PSŽ posle preokreta, Milan uhvatio poslednji voz, a Šerif se seli u LE /VIDEO/

Utakmicama koje su bile na programu u sredu kompletirano je peto kolo Lige šampiona, a najveći šok je eliminacija Borusije Dortmund iz elitnog takmičenja

Derbi kola igran je u grupi A, gde je Mančester siti posle preokreta sa 2:1 savladao Pari Sen Žermen.

"Sveci" su poveli preko Kilijana Mbapea, ali su Rahim Sterling i Gabrijel Žesus doneli pobedu "građanima" koji su tako obezbedili prvo mesto i povlašćen položaj na žrebu za osminu finala.

PSŽ je i pored poraza overio plasman u nokaut fazu, pošto je u drugoj utakmici Lajpcig na strani sa 5:0 pobedio Klub Briž, pa obe ekipe imaju po četiri boda manje od Parižana uoči poslednjeg kola.

Situacija u grupi B se maksimalno zakomplikovala.

Liverpul je kod kuće protiv Porta upisao petu pobedu, rezultatom 2:0, dok je Milan na strani sa 1:0 savladao Atletiko.

To znači da u poslednje kolo "redsi" ulaze sa 15 bodova, "zmajevi" sa pet, a "jorgandžije" i "rosoneri" sa po četiri. U tom poslednjem kolu će snage odmeriti Milan i Liverpul, odnosno Porto i Atletiko.

U grupi C je apsolutno sve jasno. Ajaks je sa 2:1 pobedio Bešiktaš u Istanbulu, dok je Sporting trijumfom od 3:1 eliminisao Sporting iz daljeg takmičenja.

"Kopljanici" će tako proći dalje sa prve pozicije, a lisabonski "lavovi" sa druge. "Milioneri" će međunarodni put nastaviti u Ligi Evrope, a šampion Turske je eliminisan.

Na kraju, u grupi D se još ne zna samo ko će sa koje pozicije u osminu finala Lige šampiona.

Inter je u Milanu rezultatom 2:0 pobedio Šahtjor, a Real se u Tiraspolju sa 3:0 osvetio Šerifu za poraz u Madridu.

Uoči poslednjeg kola Real ima 12 bodova, Inter 10, Šerif je treći sa šest, a Šahtjor je osvojio samo jedan. U tom šestom kolu će se u rezultatski nebitnoj utakmici sastati Ukrajinci i Moldavci, a "kraljevski klub" i "neroazuri" će u Madridu biti bitku za prvo mesto.

Liga šampiona

5. kolo

Sreda

Grupa A

Mančester siti - Pari Sen Žermen 2:1 (0:0)

Tok mečeva

Kraj! Peto kolo Lige šampiona je kompletirano.

90+3. minut - GOOOOOOL! Donjel Malen smanjuje prednost Sportinga na 3:1. Dortmundu još jedan gol fali da sačuva nadu za osminu finala.

90+3. minut - GOOOOL! Lajpcig vodi 5:0 protiv Klub Briža, a drugi gol na meču je postigao Kristofer Nkunku.

87. minut - GOOOOOOOOOOOL! Milan vodi u Madridu protiv Atletika sa 1:0, a mrežu "jorgandžija" je zatresao Žunior Mesijas.

81. minut - GOOOOOOOL! Sporting vodi 3:0 protiv Dortmunda. Pedro Gonsalves je sa penala pokušao da dođe do het-trika, ali mu je golman "milionera" Gregor Kobel odbranio. Međutim, Pedro Poro je naleteo na loptu i proveo ju je u mrežu.

76. minut - GOOOOOOOL! Gabrijel Žesus donosi preokret Mančester sitiju koji vodi protiv Pari Sen Žermena sa 2:1.

74. minut - Crveni karton! Emre Džan je isključen! Dortmund istaje sa igračem manje protiv Sportinga.

70. minut - GOOOOOOOL! Liverpul vodi 2:0 protiv Porta, a gol je postigao Mo Salah.

63. minut - GOOOOOOOOOOOL! Izjednačenje Mančester sitiju protiv PSŽ-a donosi Rahim Sterling. Rezultat je 1:1.

56. minut - GOOOOOOL! Real vodi 3:0 u Tiraspolju. Strelac je Karim Benzema.

52. minut - GOOOOOOOOOL! Liverpul vodi protiv Porta! Tijago Alkantara postiže prvi gol na meču na "Enflidu".

50. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Pari Sen Žermen vodi na gostovanju Mančester sitiju. Strelac je Kilijan Mbape.

Počeo je drugio deo na svim utakmicama.

Poluvreme! Na tri utakmice nije bilo golova, na dve su pala po dva, a na jednoj čak četiri.

45+2. minut - GOOOOOL! Real vodi 2:0 protiv Šerifa, a mrežu domaćeg tima je sada zatresao Toni Kros.

45+1. minut - GOOOOOOL! Lajpcig nema milosti! Forsberg postiže gol za 4:0 protiv Klub Briža.

39. minut - GOOOOOOL! Sporting vodi 2:0 protiv Borusije Dortmund, a strelac je ponovo Pedro Gonsalves.

37. minut - Poništen gol! Sadio Mane je dao gol protiv Porta, ali je on posle provere VAR-a poništen zbog ofsajda.

33. minut - Stativa! Ilkaj Gundogan je pogodio stativu protiv Pari Sen Žermena, pa rezultat na "Etihadu" ostaje nepromenjen.

30. minut - GOOOOOL! Real vodi u Tiraspolju sa 1:0, a strelac je David Alaba.

30. minut - GOOOOOOL! Sporting vodi protiv Borusije Dortmund 1:0, a gol je dao Pedro Gonsalves.

27. minut - GOOOOOOOL! Andre Silva donosi Lajpcigu 3:0 u Belgiji.

17. minut - GOOOOOL! Lajpcig vodi 2:0 protiv Klub Briža! Strelac je Emil Forsberg iz penala.

12. minut - GOOOOOOL! Lajpcig vodi na gostovanju Klub Brižu, a strelac je Kristofer Nkunku.

10. minut - Za sada nema golova na terenima širom Evrope.

6. minut - Pogledaje kako je Mesi proturio loptu kroz noge Sterlingu.

Počele su utakmice koje su na programu od 21 sat.

Kraj! Završene su prve dve utakmice, a pobede su ostvarili Ajaks i Inter.

80. minut - Do kraja utakmica ostalo je još deset minuta.

69. minut - GOOOOOOOOOL! Ajaks preokreće protiv Bešiktaša. Ale pogađa za 2:1, a strelac je još jednom Ale.

67. minut - GOOOOOOL! Blickrig Intera. Drugi gol Džeka, "neroazuri" vode 2:0.

62. minut - GOOOOOOL! Inter vodi protiv Šahtjora, a strelac je Edin Džeko.

54. minut - GOOOOOOOL! Ajaks dolazi do izjednačenja! Sebastijan Ale poravnava rezultat na 1:1 protiv Bešiktaša posle asistencije Taljafika.

Utakmice su nastavljene.

Poluvreme! Bešiktaš vodi protiv Ajaksa sa 1:0, a Inter i Šahtjor za sada pucaju ćorke.

35. minut - Bešiktaš i dalje vodi 1:0 protiv Ajaksa, dok na "San Siru" još nema golova.

22. minut - GOOOOOOL! Bešiktaš vodi protiv Ajaksa, a gol iz penala je postigao Rašad Gezal.

21. minut - Penal za Bešiktaš! Mazrauija je lopta pogodila u ruku, a sudija Irfan Peljto je posle gledanja VAR-a pokazao na belu tačku.

Trenutak u kom lopta pogađa Mazrauija u ruku

10. minut - Bez golova na početku mečeva u Istanbulu i Milanu.

Utakmice su počele!

18.20 - U prvom terminu dana igraju se utakmice Bešiktaš - Ajaks i Inter - Šahtjor, a Dušan Tadić sa kapitenskom trakom na ruci predvodi "kopljanike" u Istanbulu, dok Aleksandar Kolarov u Milanu čeka šansu sa klupe.

18.10 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmica petog kola Lige šampiona koje se igraju u sredu.