24.02.2022

22:55 >> 23:48

BARSELONA RAZVALILA NAPOLI! Dortmund ispao, Braga izbacila Šerif na penale (VIDEO)

Reuters

Odigrani su preostali revanš mečevi šesnaestine finala Lige Evrope, a u narednu fazu su se plasirali Barselona, Rendžers i Betis, dok se u duelu Brage i Šerifa igraju produžeci

Barselona je u gostima savladala Napoli sa ubedljivih 4:2 i tako se plasirala u narednu fazu.

Posle remija na "Kamp Nou" (1:1), Katalonci su se razgoropadili na stadionu "Dijego Armando Maradona".

Đordi Alba i Frenki de Jong su već do 13. minuta doneli Kataloncima dva gola viška, a zaostatak domačina je sa bele tačke prepolovio Lorenco Insinje. Međutim, u 45. i 59. minutu su Đerar Pike i Pjer-Emerik Obamejang povisili na 4:1, da bi u samom finišu Mateo Politano samo ublažio poraz Napolija.

Glazgov Rendžers je na svom terenu obezbedio prolazak dalje, pošto je remizirao sa Borusijom Dortmund 2:2, a prošle nedelje je u Nemačkoj slavio sa 4:2.

Škoti su poveli preko Džejmsa Tavernijea koji je iz penala načeo mrežu gostiju, ali su "milioneri" do poluvremena preokrenuli golovima Džuda Belingema i Donjela Malena. Na kraju je u 57. minutu konačan rezultat postavio Tavernije drugim pogotkom na meču.

Plasman u osminu finala je obezbedio i Betis, pošto nije bilo golova u Španiji na meču sa Zenitom. Prethodno je tim iz Andaluzije u Rusiji slavio sa 3:2.

Inače, Španci su imali dosta sreće, pošto je Dmitri Čistjakov dao gol u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, ali je on poništen zbog faula posle gledanja VAR-a.

Na kraju, u Portugalu je Braga posle boljeg izvođenja penala izbacila Šerif.

Domaći tim je posle 90 minuta imao prednost od 2:0 koju su mu doneli Juri Medeiroš i Rikardo Orta, koliko su i Moldavci slavili u Tiraspolju. U dodatnih pola sata nije bilo golova, a Braga je u penal lutriji slavila sa 3:2.