05.10.2023

22:54

Nov neuspeh Čukaričkog u Evropi, Belgijanci lako do trijumfa (VIDEO)

Starsportphoto©

Ekipa sa Banovog Brda igra bitan meč u Ligi konferencija, protivnik stiže iz Belgije

Fudbaleri Čukaričkog ove večeri u Leskovcu igraju meč 2. kola grupne faze Lige konferencija, a protivnik će im biti belgijski Genk.

Ekipa sa Banovog Brda u 1. kolu poražena je od Ferencvaroša u gostima sa 3:1, dok je Genk na svom terenu uspeo da odigra vrlo dobro i izbori 2:2 protiv favorizovane Fiorentine.

ČUKARIČKI - GENK 0:2 (0:2) (21.00, Arena 1 premijum)

Grad: Leskovac. Stadion Dubočica. Kapacitet 8.000. Sudija: Adam Laderbek.

Čukarički: Belić - Stevanović, Vranješ, Subotić, Tošić - Stanković, Docić, Sisoko, Ivanović - Adžić, Adetunđi.

Genk: Krombriž - Munjoz, Mekenzi, Kvesta, Kajembe - El Kanus, Hejnen, Hrosovski, Bonsu Ba - Paintsil, Arokodare.

Dešavanja sa utakmice iz Leskovca sa stadiona "Dubočica" možete pratiti na portalu Informer.rs iz minuta u minut.

DRUGO POLUVREME

KRAJ UTAKMICE, GENK JE SLAVIO U LESKOVCU SA 2:0

90. minut - Počela je nadoknada, teško će "brđani" moći i do utešnog pogotka.

83. minut - Ponovo se ušlo u mirniji period utakmice, utisak je da će Genk to rešiti u svoju korist.

77. minut - Sudije gledaju VAR da li je Ognjen Vranješ zaslužio crveni karton. Procena je da - nije.

72. minut - Velika šansa za momka koji ima 16 godina! Cvetković je šutirao, ali Krombridž skida! Čukarički sve bolje igra, ali pitanje je da li je sada kasno.

62. minut - Nešto bolja igra Čukaričkog u ovim momentima, oslobodili su se pritiska i krenuli hrabrije na gol Genka. Osim Adžićevog pokušaja, beleži se i udarac Miladinovića iz daljine, ali zasad golman gostiju siguran.

54. minut - Fantastična šansa za Čukarički! Luka Adžić je krenuo po levoj strani, šutirao u dalji ugao, ali golman Genka skreće loptu u korner. Budi se Čukarički.

52. minut - Kontroliše Genk situaciju na terenu. Trenutno ne deluje da Čukarički može da ugrozi Belgijance.

46. minut - Tri izmene izvršio je Igor Matić. Na terenu su Miladinović, Cvetković i Nikčević.

PRVO POLUVREME

45. minut - Ističe polako i poslednji minut prvog poluvremena, malo toga smo videli od srpskog predstavnika. Zasad se pokazala kao istinitom najava Igora Matića, trenera Čukaričkog, da je Genk veoma jak. Ipak, pitanje je da li je Čukarički odigrao ispod svakog nivoa prvi deo meča.

35. minut - Čak 78% vremena loptu u posedu ima Genk. To dovoljno govori koliko su nadmoćniji na terenu.

25. minut - Pokušava sada Čukarički da ugrozi protivnika i imao je dve situacije, ali bez promene rezultata.

20. minut - Pensil siguran, 2:0 za Genk.

19. minut - Penal za Genk. Oboren je Hejnen, biće to nova šansa za 2:0.

10. minut - Hejnen je strelac, vodi Genk. Bila je to dominacija belgijskog tima i bilo je samo pitanje vremena kada će pogoditi. Vodi Genk 1:0.

7. minut - Zasad se igra pred golom Čukaričkog, ali nema pogodaka.

1. minut - utakmica je počela.

IZ MINUTA U MINUT:

20.30 - Izašli su sastavi, Čukarički će u najjačem sastavu pokušati da napravi senzaciju u 2. kolu Lige konferencija.

20.00 - Trener Čukaričkog Igor Matić okarakterisao je Genk kao najjaču ekipu u grupi gde se još nalaze Fiorentina i Ferencvaroš.

- Genk je verovatno najbolja ekipa u grupi. Dobra, kvalitetna, brza, sposobna da se lako transformiše, tehnički odlična. Imaju brzinu u ofanzivnom delu tima. Favoriti su ne samo u ovoj utakmici, već na svakoj - poručio je između ostalog Matić.